Sukces w sudoku
14 kwietnia odbyły się w Zielonym eliminacje Dolnośląskich Mistrzostw Sudoku. Wzięło w nich udział dwunastu uczniów, którzy w ciągu godziny musieli rozwiązać 12 krzyżówek sudoku o zróżnicowanym stopniu trudności. Otrzymaliśmy od organizatorów informacje, że do finału zakwalifikowała się Antonina Lenarczyk z klasy 3c. Tosia zdobyła 36 punktów na 46 możliwych i będzie reprezentować nasze liceum 24 maja we Wrocławiu, gdzie na Politechnice Wrocławskiej odbędzie się finał mistrzostw. Warto przy tej okazji wspomnieć, że w I LO sudoku zyskuje coraz większe zainteresowanie, za nami już udział w eliminacjach Mistrzostw Polski w Sudoku oraz eliminacjach i finale XVII Otwartych Mistrzostw w Sudoku I LO. Rozwiązywanie sudoku stymuluje pamięć wzrokową i logiczne myślenie. Ciekawostką jest fakt, że łamigłówki sudoku mogą być zbyt skomplikowane dla obecnej sztucznej inteligencji, zwłaszcza w kontekście wyjaśnienia sposobu znalezienia rozwiązania. Zadania logiczne to słaby punkt AI, co potwierdzają naukowcy. Uczniowie Zielonego, rozwiązując sudoku inwestują w swój rozwój.
Joanna Piwońska


- to dla Ciebie staramy się być najlepsi, a Twoje zdanie bardzo nam w tym pomoże!