Logo I Liceum Ogólnokształcącego im. Stefana Czarnieckiego w Kozienicach

Sukces w sudoku

Ocena 0/5

14 kwietnia odbyły się w Zielonym eliminacje Dolnośląskich Mistrzostw Sudoku. Wzięło w nich udział dwunastu uczniów, którzy w ciągu godziny musieli rozwiązać 12 krzyżówek sudoku o zróżnicowanym stopniu trudności. Otrzymaliśmy od organizatorów informacje, że do finału zakwalifikowała się Antonina Lenarczyk z klasy 3c. Tosia zdobyła 36 punktów na 46 możliwych i będzie reprezentować nasze liceum 24 maja we Wrocławiu, gdzie na Politechnice Wrocławskiej odbędzie się finał mistrzostw. Warto przy tej okazji wspomnieć, że w I LO sudoku zyskuje coraz większe zainteresowanie, za nami już udział w eliminacjach Mistrzostw Polski w Sudoku oraz eliminacjach i finale XVII Otwartych Mistrzostw w Sudoku I LO. Rozwiązywanie sudoku stymuluje pamięć wzrokową i logiczne myślenie. Ciekawostką jest fakt, że łamigłówki sudoku mogą być zbyt skomplikowane dla obecnej sztucznej inteligencji, zwłaszcza w kontekście wyjaśnienia sposobu znalezienia rozwiązania. Zadania logiczne to słaby punkt AI, co potwierdzają naukowcy. Uczniowie Zielonego, rozwiązując sudoku inwestują w swój rozwój.
Joanna Piwońska

Galeria zdjęć

696837820_1609236397872504_7928226881799021340_n 697963898_1609236841205793_3278022577224050735_n 698068176_1609236284539182_1043203048791613368_n 698284487_1609236547872489_3155044122315495366_n 698573036_1609236501205827_3092864992033913260_n 700035952_1609236334539177_4500750684612909076_n
powrót do kategorii
Poprzedni Następny
Spodobała Ci się informacja? Zostaw nam swoją opinię
- to dla Ciebie staramy się być najlepsi, a Twoje zdanie bardzo nam w tym pomoże!
Twoja ocena
Ocena (0/5)

Pozostałe
aktualności