Dziękujemy, teraz zawsze będziesz na bieżąco!
Niezmiernie miło nam poinformować, iż nasze liceum zostało zwycięzcą konkursu EDUKREATOR NA MAZOWSZU w kategorii "Kreatywna szkoła ponadpodstawowa" na terenie gminy/miasta do 50 tys. mieszkańców. Organizatorem konkursu był Samorząd Województwa Mazowieckiego. Nagrodą w konkursie oprócz prestiżowego tytułu, jest nagroda pieniężna w wysokości 10 000 zł. Nagrodę odebrały w dniu 8 grudnia 2022 roku Pani Dyrektor Ewa Malec i Pani Wicedyrektor Mariola Worobiec podczas II Gali ,,Rok w Kulturze na Mazowszu” w Mazowieckim Teatrze Muzycznym im. Jana Kiepury w Warszawie. Nasze liceum doceniono za dbanie o kreatywny rozwój ucznia poprzez upowszechnianie kultury, a także wsparcie naukowo-pedagogiczne nauczycieli, system zajęć pozalekcyjnych, infrastrukturę oraz nowoczesne pomoce dydaktyczne. Zadanie konkursowe przygotowały p. Monika Lis i p. Mariola Worobiec. Cieszy nas bardzo, iż praca wszystkich nauczycieli została doceniona i nagrodzona. To wielki sukces całej społeczności szkolnej.

OSIĄGNIĘCIA
Amelia Wawer IIIc - za zajęcie IV miejsca w Ogólnopolskim Młodzieżowym Konkursie Krajoznawczym ,,Poznajemy Ojcowiznę''
Jagoda Szczęk IIIc - za zajęcie IV miejsca w Ogólnopolskim Młodzieżowym Konkursie Krajoznawczym ,,Poznajemy Ojcowiznę''
Ewa Piwońska IIIc - za zajęcie IV miejsca w Ogólnopolskim Młodzieżowym Konkursie Krajoznawczym ,,Poznajemy Ojcowiznę''
Lena Nakończy IIIc - za zajęcie IV miejsca w Ogólnopolskim Młodzieżowym Konkursie Krajoznawczym ,,Poznajemy Ojcowiznę''
Kinga Ambryszewska IIb - za zajęcie III miejsca w Ogólnopolskim Młodzieżowym Konkursie Krajoznawczym ,,Poznajemy Ojcowiznę''
Amelia Ambryszewska IIb - za zajęcie III miejsca w Ogólnopolskim Młodzieżowym Konkursie Krajoznawczym ,,Poznajemy Ojcowiznę''
Krystian Figura IIIe - za zajęcie III miejsca w Ogólnopolskim Młodzieżowym Konkursie Krajoznawczym ,,Poznajemy Ojcowiznę''
Weronika Kozuń IIIe - za zajęcie III miejsca w Ogólnopolskim Młodzieżowym Konkursie Krajoznawczym ,,Poznajemy Ojcowiznę''
Wanessa Bachanek IIIe - za zajęcie III miejsca w Ogólnopolskim Młodzieżowym Konkursie Krajoznawczym ,,Poznajemy Ojcowiznę''
Eryk Janeczek IIIb - za zajęcie III miejsca w Ogólnopolskim Młodzieżowym Konkursie Krajoznawczym ,,Poznajemy Ojcowiznę''
Amelka Kwaśnik IIIb - za zajęcie III miejsca w Ogólnopolskim Młodzieżowym Konkursie Krajoznawczym ,,Poznajemy Ojcowiznę''
Tytus Panek IIb - za zajęcie II miejsca w Ogólnopolskim Młodzieżowym Konkursie Krajoznawczym ,,Poznajemy Ojcowiznę''
Alicja Jasek Ia - za zajęcie II miejsca w Ogólnopolskim Młodzieżowym Konkursie Krajoznawczym ,,Poznajemy Ojcowiznę''
Wiktoria Głowicka Ia - za zajęcie II miejsca w Ogólnopolskim Młodzieżowym Konkursie Krajoznawczym ,,Poznajemy Ojcowiznę''
Nikola Rdułtowska Ia - za zajęcie II miejsca w Ogólnopolskim Młodzieżowym Konkursie Krajoznawczym ,,Poznajemy Ojcowiznę''
Igor Rusinowski IIIf - za zajęcie I miejsca w Ogólnopolskim Młodzieżowym Konkursie Krajoznawczym ,,Poznajemy Ojcowiznę''
Kaja Iwańczyk Ia - za zajęcie I miejsca w Ogólnopolskim Młodzieżowym Konkursie Krajoznawczym ,,Poznajemy Ojcowiznę''
Barbara Balcerek - za zajęcie III miejsca w Zimowych Mistrzostwach Polski Juniorów Młodszych w Pływaniu stylem motylkowym na 50m
Julia Narojczyk IIIa - za Laureatka Stypendium Prezesa Rady Ministrów po raz drugi
Wanessa Banaszek IIIe - za udział w eliminacjach okręgowych Olimpiady Wiedzy o Mediach
Karol Mikliński IIIc - za zajęcie I miejsca w Otwartych Mistrzostwach Kozienic W Szachach - 2 edycja
Bartosz Żak Ic - za zajęcie II miejsca w Otwartych Mistrzostwach Kozienic W Szachach - 2 edycja
Jakub Smolarczyk Ic - za zajęcie III miejsca w Otwartych Mistrzostwach Kozienic W Szachach - 2 edycja
Maciej Kosiński IV - za zajęcie II miejsca w konkursie na logo kampanii „Trzeźwa głowa – bezpieczna droga”
I LO - za zajęcie I miejsca w VIII Mistrzostwach Kozienic W Lekkiej Atletyce i puchar dla NAJBARDZIEJ USPORTOWIONEJ SZKOŁY ŚREDNIEJ!
Roksana Gudkiewicz - za zajęcie II miejsca w Szkolnym Konkursie Języka Angielskiego
Oliwia Waligórska - za zajęcie III miejsca w Szkolnym Konkursie Języka Angielskiego
Karolina Leśkiewicz - za zajęcie I miejsca w Szkolnym Konkursie Języka Włoskiego
Julia Narojczyk - za zajęcie II miejsca w Szkolnym Konkursie Języka Włoskiego
Aleksandra Maciąg - za zajęcie III miejsca w Szkolnym Konkursie Języka Włoskiego
Katarzyna Bociarska - za zajęcie III miejsca w Szkolnym Konkursie Języka Niemieckiego
Maciej Bieniek - za zajęcie II miejsca w Szkolnym Konkursie Języka Niemieckiego
Klaudia Smarz - za zajęcie I miejsca w Szkolnym Konkursie Języka Niemieckiego
Lena Nakończy IIc - za zajęcie II miejsca w 31. Ogólnopolskich Mistrzostwach Pierwszej Pomocy PCK w etapie centralnym
Stanisław Fila - za zajęcie II miejsca w 31. Ogólnopolskich Mistrzostwach Pierwszej Pomocy PCK w etapie centralnym
Jakub Cichowlas IIc - za zajęcie II miejsca w 31. Ogólnopolskich Mistrzostwach Pierwszej Pomocy PCK w etapie centralnym
Piotr Banaszek - za zajęcie II miejsca w 31. Ogólnopolskich Mistrzostwach Pierwszej Pomocy PCK w etapie centralnym
Julia Narojczyk - za zajęcie I miejsca w kategorii szkół ponadpodstawowych za zadanie Lekcja z ekonomią
Julia Czaplińska - za zajęcie I miejsca w kategorii szkół ponadpodstawowych za zadanie Lekcja z ekonomią
Julia Grzybowska - za zajęcie I miejsca w kategorii szkół ponadpodstawowych za zadanie Lekcja z ekonomią
Julia Gryszko - za zajęcie I miejsca w kategorii szkół ponadpodstawowych za zadanie Lekcja z ekonomią
Maja Czerska - za zajęcie I miejsca w kategorii szkół ponadpodstawowych za zadanie Lekcja z ekonomią
Kinga Żak - za zajęcie I miejsca w kategorii szkół ponadpodstawowych za zadanie Lekcja z ekonomią
Gabriela Wilk - za zajęcie I miejsca w kategorii szkół ponadpodstawowych za zadanie Lekcja z ekonomią
Amelia Mądrzak - za zajęcie I miejsca w kategorii szkół ponadpodstawowych za zadanie Lekcja z ekonomią
Bartłomiej Skiba - za zajęcie I miejsca w kategorii szkół ponadpodstawowych za zadanie Lekcja z ekonomią
Adam Zielony - za zajęcie I miejsca w kategorii szkół ponadpodstawowych za zadanie Lekcja z ekonomią
Jakub Zawłocki IIc - za udział w Ogólnopolskim Turnieju Wiedzy - Geografia 2024/2025 - Kategoria III
Filip Działkowski IIc - za udział w Ogólnopolskim Turnieju Wiedzy - Geografia 2024/2025 - Kategoria III
Kacper Kopczyński IIc - za udział w Ogólnopolskim Turnieju Wiedzy - Geografia 2024/2025 - Kategoria III
Szymon Łabuszewski IIc - za udział w Ogólnopolskim Turnieju Wiedzy - Geografia 2024/2025 - Kategoria III
Dominik Pawlak IIc - za udział w Ogólnopolskim Turnieju Wiedzy - Geografia 2024/2025 - Kategoria III
Kinga Spytek IIc - za udział w Ogólnopolskim Turnieju Wiedzy - Geografia 2024/2025 - Kategoria III
Franciszek Śmietanka IIc - za udział w Ogólnopolskim Turnieju Wiedzy - Geografia 2024/2025 - Kategoria III
Jan Śmietanka IIc - za udział w Ogólnopolskim Turnieju Wiedzy - Geografia 2024/2025 - Kategoria III
Wiktoria Wolszczak IIc - za udział w Ogólnopolskim Turnieju Wiedzy - Geografia 2024/2025 - Kategoria III
Iga Wilk - za zajęcie IV miejsca w XX Otwartym Mazowieckim Turnieju Cheerleaders Grand Prix Polski 2024 Performance Cheer - Freestyle POM
Iga Wilk - za zajęcie I miejsca w VI Mistrzostwach Polski w cheerleadingu sportowym
Iga Wilk - za zajęcie I miejsca w Nowym Dworze Mazowieckim Puchar Polski PZSC 2022 POM Dance Elite
Iga Wilk - za zajęcie I miejsca w Otwartym Mazowieckim Turnieju Cheerleaders Grand Prix Polski 2023 POM Dance - Elite
Iga Wilk - za zajęcie II miejsca w Otwartym Mazowieckim Turnieju Cheerleaders Grand Prix Polski 2022 POM Dance - Elite
Iga Wilk - za zajęcie II miejsca w Grand Prix Polski Cheerleaders o puchar burmistrza Tyczyna Tyczny 2022
Weronika Czerska - za zajęcie II miejsca w Młodzieżowym Konkursie Krajoznawczym Województwa Mazowieckiego
Weronika Czerska - za zajęcie I miejsca za pracę ,,Ciekawe zakątki południowej części ziemi kozienickiej" w eliminacjach powiatowych Młodzieżowego Konkursu Krajoznawczego Województwa Mazowieckiego ,,Poznajemy Ojcowiznę" 2025r.
Martyna Bronisz - za zajęcie II miejsca w Kozienice Sprint CUP 2025 styl klasyczny
Martyna Bronisz - za zajęcie III miejsca w Kozienice Sprint CUP 2025 styl dowolny
Martyna Bronisz - za zajęcie III miejsca w Kozienice Sprint CUP 2025 styl grzbietowy
Mateusz Smykiewicz IIe - za zajęcie II miejsca w Puławy Supresprint CUP 2024 styl klasyczny
Mateusz Smykiewicz IIe - za zajęcie III miejsca w Ogólnopolskich Zawodach Pływackich XVIII Puchar Roztocza 2024 Pod patronatem Prezydenta Miasta Zamość Rafała Zwolaka
Mateusz Smykiewicz IIe - za zajęcie I miejsca w Memoriale Henryka Kosakowskiego Witolda Ruźikowskiego styl dowolny
Mateusz Smykiewicz IIe - za zajęcie III miejsca w Puławy Supersprint CUP 2024 styl zmienny
Mateusz Smykiewicz IIe - za zajęcie II miejsca w Memoriale Henryka Kosakowskiego Witolda Ruźikowskiego styl zmienny
Mateusz Smykiewicz IIe - za zajęcie II miejsca w Memoriale Henryka Kosakowskiego Witolda Ruźikowskiego styl zmienny
Mateusz Smykiewicz IIe - za zajęcie II miejsca w Kozienice Sprint Cup 2025
Amelia Maksym - za zajęcie I miejsca w XXI Otwartym Mazowieckim Turnieju Cheerleaders Grand Prix Polski 2025
Maksym Amelia - za zajęcie I miejsca w VIII Mistrzostwach Polski w Cheerleadingu sportowym
Michał Bieniek IIe - za zajęcie II miejsca w Ogólnopolskich Zawodach Pływackich "XVIII Puchar Roztocza" stylem klasycznym
Michał Bieniek IIe - za zajęcie I miejsca w Ogólnopolskich Zawodach Pływackich "XVIII Puchar Roztocza"
Matuesz Smykiewicz IIe - za zajęcie III miejsca w Jesiennych zawodach pływackich "Pływaj z Eneą"
Matuesz Smykiewicz IIe - za zajęcie I miejsca w Jesiennych zawodach pływackich "Pływaj z Eneą"
Martyna Bronisz IId - za zajęcie II miejsca w Jesiennych zawodach pływackich "Pływaj z Eneą"
Amelia Ambryszewska Ib- udział w etapie okręgowym XI edycji Olimpiady Wiedzy o Mediach
Kinga Ambryszewska Ib - udział w etapie okręgowym XI edycji Olimpiady Wiedzy o Mediach
Kacper Pisarski z klasy IVa - za zajęcie III miejsca w Mikołajkowym Turnieju Tenisa Stołowego
Marta Skiba z klasy IVa - za zajęcie I miejsca w Mikołajkowym Turnieju Tenisa Stołowego
Jagoda Subocz z klasy IIa - za zajęcie I miejsca w XXXIII edycji konkursu przyrodniczego
Nikol Łukaszewska z klasy IIc - za zajęcie I miejsca w konkursie rysunkowym PCK pt. KREW=ŻYCIE
Olivia Vichtereg z klasy Ib - za zajęcie I miejsca w konkursie rysunkowym PCK pt. KREW=ŻYCIE
Dominika Fryc z klasy IIIb - za zajęcie I miejsca w konkursie rysunkowym PCK pt. KREW=ŻYCIE
Łukasz Wójtowicz z klasy IVpB - finalista I Ogólnopolskiej Olimpiady Retorycznej
Damian Derygnowski z klasy IIIa - laureat VII edycji Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy Ekonomicznej I Przedsiębiorczości Politechniki Warszawskiej
Natalia Rutkowska z klasy IVpC - finalistka XIX Ogólnopolskiego Konkursu Polonistycznego "Z poprawną polszczyzną na co dzień"
Natalia Rutkowska z klasy IVpC - finalistka XIX Ogólnopolskiego Konkursu Polonistycznego "Z ortografią na co dzień"
Karolina Witek z klasy IIIc - za zajęcie I miejsca w szkolnym konkurskie wiedzy o Austrii
Sylwia Podolska z klasy IIa - za zajęcie II miejsca w szkolnym konkurskie wiedzy o Austrii
Oliwia Sygocka z klasy IIIa - za zajęcie III miejsca w szkolnym konkurskie wiedzy o Austrii
Aleksandra Baryłka z klasy Ia - za zajęcie II miejsca w XXVIII Konkursie Muzyczno-Tanecznym
Katarzyna Chałdaś z klasy IIa - za zajęcie I miejsca w drugim Integracyjnym Festiwalu Młodych Talentów w Gdyni.
Marta Angliś z klasy Ia - za zajęcie I miejsca w etapie rejonowym 30. Olimpiady Zdrowia PCK w kategorii szkół średnich
Katarzyna Chałdaś z klasy IIa - za zajęcie I miejsca w XX Jubileuszowym Ogólnopolskim Integracyjnym Konkursie SOSW "Śpiewajmy razem 2023"
Weronika Czerska z klasy Ic - za zajęcie II miejsca w etapie wojewódzkim Młodzieżowego Konkursu Krajoznawczego Województwa Mazowieckiego ,,Poznajemy Ojcowiznę" 2023 r.
Nikol Łukaszewska z klasy Ic - za zajęcie II miejsca w etapie wojewódzkim Młodzieżowego Konkursu Krajoznawczego Województwa Mazowieckiego ,,Poznajemy Ojcowiznę" 2023 r.
Anastazja Żurek, Patryk Slima, Jakub Kaczkowski z klasy IIIa - za zajęcie III miejsca w etapie wojewódzkim Młodzieżowego Konkursu Krajoznawczego Województwa Mazowieckiego ,,Poznajemy Ojcowiznę" 2023 r.
Anastazja Żurek, Patryk Sulima, Jakub Kaczkowski z klasy IIIa - za zajęcie I miejsca za pracę "Kozienice też są w Europie" w etapie powiatowym konkursu "Poznajemy Ojcowiznę" 2023 r.
Weronika Czerska z klasy Ic - za zajęcie II miejsca za racę "Cudowne dziecko ziemi mazowieckiej" w etapie powiatowym konkursu "Poznajemy Ojcowiznę" 2023 r.
Nikol Łukaszewska z klasy Ic - za zajęcie II miejsca za racę "Spacerkiem po Chinowie" w etapie powiatowym konkursu "Poznajemy Ojcowiznę" 2023 r.
Aleksandra Sikora z klasy Ic - za zajęcie III miejsca w Ogólnopolskim Turnieju Wiedzy Pożarniczej 2023 r.
Weronika Gabler z klasy IIc - za zajęcie III miejsca w Mistrzostwach Polski w Kickboxingu 2023 r.
Zuzanna Czerwińska z klasy IIc - uczestniczyła w XXXI WOŚP 2023 r.
Roksana Kowalska z klasy Ia - uczestniczyła w XXXI WOŚP 2023 r.
Dominika Siedlecka z klasy IVpB - uczestniczyła w konkursie pn. "Bezpieczny konsument - to ja!" 2022 r.
Oliwia Sygocka z klasy IIIa - uczestniczyła w konkursie pn. "Bezpieczny konsument - to ja!" 2022 r.
Maciej Kosiński z klasy Ib - został zakwalifikowany do zawodów okręgowych XXXV Olimpiady Filozoficznej 2022 r.
Gabriela Sygocka z klasy IIa - udział w X edycji Ogólnopolskiej Olimpiady z Biologii pt. "Na czerwonym dywanie" 2022 r.
Max Buszko z klasy IIa - udział w X edycji Ogólnopolskiej Olimpiady z Biologii pt. "Na czerwonym dywanie" 2022 r.
Blanka Balcerzak z klasy IIa - udział w X edycji Ogólnopolskiej Olimpiady z Biologii pt. "Na czerwonym dywanie" 2022 r.
Antonina Różańska z klasy IIa - udział w X edycji Ogólnopolskiej Olimpiady z Biologii pt. "Na czerwonym dywanie" 2022 r.
Maja Marszałek z klasy IIIa - udział w X edycji Ogólnopolskiej Olimpiady z Biologii pt. "Na czerwonym dywanie" 2022 r.
Katarzyna Krupa z klasy IIa - udział w X edycji Ogólnopolskiej Olimpiady z Biologii pt. "Na czerwonym dywanie" 2022 r.
Oliwia Karaś z klasy IIIb - udział w X edycji Ogólnopolskiej Olimpiady z Mitologii Słowiańskiej 2022 r.
Max Buszko z klasy IIa - udział w X edycji Ogólnopolskiej Olimpiady z Mitologii Słowiańskiej 2022 r.
Justyna Nawrotek z klasy Ic - udział w X edycji Ogólnopolskiej Olimpiady z Mitologii Słowiańskiej 2022 r.
Natalia Traczykowska z klasy Ia - udział w X edycji Ogólnopolskiej Olimpiady z Mitologii Słowiańskiej 2022 r.
Julia Brodowska z klasy Ic - udział w X edycji Ogólnopolskiej Olimpiady z Mitologii Słowiańskiej 2022 r.
Ewa Świechowska z klasy IIa - udział w X edycji Ogólnopolskiej Olimpiady z Mitologii Słowiańskiej 2022 r.
Aleksandra Sikora z klasy Ic - udział w X edycji Ogólnopolskiej Olimpiady z Mitologii Słowiańskiej 2022 r.
Nadia Kamionka z klasy Ic - udział w X edycji Ogólnopolskiej Olimpiady z Mitologii Słowiańskiej 2022 r.
Antoni Mitan z klasy IIIc - udział w X edycji Ogólnopolskiej Olimpiady z Mitologii Słowiańskiej 2022 r.
Natalia Rodzoch z klasy IIIc - udział w X edycji Ogólnopolskiej Olimpiady z Mitologii Słowiańskiej 2022 r.
Weronika Nędzi z klasy IVpA - udział w X edycji Ogólnopolskiej Olimpiady z Mitologii Greckiej i Rzymskiej 2022 r.
Aleksandra Józwowicz z klasy Ic - udział w X edycji Ogólnopolskiej Olimpiady z Mitologii Greckiej i Rzymskiej 2022 r.
Ewa Świechowska z klasy IIa - udział w X edycji Ogólnopolskiej Olimpiady z Mitologii Greckiej i Rzymskiej 2022 r.
Katarzyna Szczepanek z klasy IVpA - udział w X edycji Ogólnopolskiej Olimpiady z Mitologii Greckiej i Rzymskiej 2022 r.
Emilia Zawadzak z klasy Ic - udział w X edycji Ogólnopolskiej Olimpiady z Mitologii Greckiej i Rzymskiej 2022 r.
Oliwia Woźniak z klasy Ic - udział w X edycji Ogólnopolskiej Olimpiady z Mitologii Greckiej i Rzymskiej 2022 r.
Olga Matysiak z klasy IIIb - udział w X edycji Ogólnopolskiej Olimpiady z Mitologii Greckiej i Rzymskiej 2022 r.
Aleksandra Sikora z klasy Ic - udział w X edycji Ogólnopolskiej Olimpiady z Mitologii Greckiej i Rzymskiej 2022 r.
Nikola Czerska z klasy Ic - udział w X edycji Ogólnopolskiej Olimpiady z Mitologii Greckiej i Rzymskiej 2022 r.
Katarzyna Chałdaś z klasy IIa - Wyróżnienie w Ogólnopolskim Konkursie Wokalnym 2022 r.
Katarzyna Chałdaś z klasy IIa - II miejsce w Festiwalu "Piosenka przekracza bariery" 2022 r.
Natalia Rutkowska z klasy IVpC- Finał ogólnopolski - poprawna polszczyzna 2022 r.
- Finał ogólnopolski - ortografia 2022 r.Natalia Rutkowska z klasy IVpC
Hanna Bernacik z klasy IVpA - II miejsce w Rejonowym Etapie XXX edycji Ogólnopolskiej Olimpiady Promocji Zdrowego Stylu Życia 2022 r.
Marta Angliś z klasy Ia - I miejsce w Rejonowym Etapie XXX edycji Ogólnopolskiej Olimpiady Promocji Zdrowego Stylu Życia 2022 r.
Łukasz Wójtowicz z klasy IVpB - stypendysta Prezesa Rady Ministrów 2022 r.
Aleksandra Baryłka z klasy IVpB - laureatka Ogólnopolskiego Konkursu Goethe-Institut 2022 r.
Weronika Grudzień z klasy IVpC- uczestniczyła w Zawodach Szkolnych Olimpiady Statystycznej 2022 r.
Ania Grządziela z klasy IIb - uczestniczyła w Zawodach Szkolnych Olimpiady Statystycznej 2022 r.
Szymon Baryłka z klasy IVpC - uczestniczyła w Zawodach Szkolnych Olimpiady Statystycznej 2022 r.
Weronika Gabler z klasy IIc - uczestniczyła w Zawodach Szkolnych Olimpiady Statystycznej 2022 r.
Natalia Rutkowska z klasy IVpC - uczestniczyła w Zawodach Szkolnych Olimpiady Statystycznej 2022 r.
Julia Krześniak z klasy IIc - uczestniczyła w Zawodach Szkolnych Olimpiady Statystycznej 2022 r.
Zofia Wójcik z klasy IIc - uczestniczyła w Zawodach Szkolnych Olimpiady Statystycznej 2022 r.
Katarzyna Chałdaś z klasy IIa - I miejsce w powiatowym konkursie wokalnym 2022r.
Oliwia Sygocka z klasy IIIA - finalistka XV Ogólnopolskiej Olimpiady Przedmiotowej "Od Obertyna do Wiednia" 2022r.
Weronika Czerska z klasy IIA - zajęcie III miejsca w Konkursie "Poznajemy Ojcowiznę" marzec 2022r.
Anastazja Żurek z klasy IIIA - zajęcie II miejsca w Konkursie "Poznajemy Ojcowiznę" marzec 2022r
Emilia Czerwińska z klasy IIIgB - zajęcie IV miejsca w Konkursie "Poznajemy Ojcowiznę" marzec 2022r.
Łukasz Wójtowicz z klasy IIIpB - zajęcie II miejsca w Konkursie "Poznajemy Ojcowiznę" marzec 2022r.
Uczniowie odnoszą znaczne sukcesy w Konkursach i Olimpiadach:
Sukcesy uczniów I LO w Kozienicach w dobie nauczania zdalnego
Rok szkolny 2020/2021 był kolejnym rokiem nauki zdalnej. Taki system nauczania i pracy nie sprzyja uczestniczeniu młodzieży w różnorodnych działaniach i aktywnościach – olimpiadach, konkursach, projektach pozwalających na wykazanie się wiedzą i zaangażowaniem społecznym. Jednak nauczyciele I LO w Kozienicach doskonale radzili sobie w tym trudnym czasie pandemii i skutecznie zachęcali uczniów do działań związanych nie tylko z uczestnictwem na zajęciach online.
Młodzież z dużym zapałem uczestniczyła w szeregu przedsięwzięć, które pozwalały na pokazanie ich umiejętności i pasji związanych nie tylko z nauką. Jest to bardzo ważny aspekt działalności edukacyjnej, który pozwolił uczniom na rozwijanie własnych talentów, a w dobie pandemii i ograniczonych kontaktów personalnych, wzmacniał poczucie własnej wartości i umiejętności młodych ludzi.
Młodzież I LO z zaangażowaniem brała udział w konkursach, projektach, działaniach społecznych, sportowych oraz aktywnościach na rzecz innych ludzi. Były to osiągnięcia nie tylko szkolne i powiatowe, ale także wojewódzkie i na arenie ogólnopolskiej. Godne reprezentowanie szkoły i sukcesy uczniów na wielu płaszczyznach są powodem do dumy.
Sukcesy i osiągnięcia uczniów I LO w Kozienicach to zdobywanie wysokich not w następujących działaniach:
1. Weronika Zdyb z klasy 1a i Natalia Rutkowska z klasy 2pC – laureatki w dziedzinie literatura w XXX edycji konkursu przyrodniczego „Moje spotkania z Puszczą” pt. „Sekretne życie Puszczy Kozienickiej”;
2. Natalia Dąbrowska z klasy 2pA otrzymała wyróżnienie w konkursie „Fizyka, to lubię!” w kategorii Film, zorganizowanym przez Wydział Fizyki Uniwersytetu Warszawskiego - opiekun: Marzanna Chołuj;
3. Zuzanna Maj z klasy 2pA zakwalifikowała się do zawodów okręgowych XXXIII olimpiady Filozoficznej – opiekun: Małgorzata Potent-Ambroziewicz;
4. Weronika Krupa z klasy 2gB zajęła I miejsce w Szkolnym Konkursie Języka Niemieckiego „Die Rektion”; Amelia Worobiec z klasy 2gB zajęła II miejsce, a Natalia Skiba z klasy 2gB – III miejsce w tym konkursie; Zuzanna Dębiec z klasy 3a i Karolina Ptaszek z klasy 2gB – wyróżnienie;
5. Katarzyna Mazur, Zuzanna Paciorkiewicz i Aleksandra Garbacz zakwalifikowały się do Zawodów Okręgowych Olimpiady Statystycznej;
6. Kamila Wolska z klasy 3a przeszła do II etapu VII edycji Olimpiady Wiedzy o Mediach oraz otrzymała certyfikat uczestnictwa w III Regionalnym Etapie Konkursu Wiedzy Neurobiologicznej BRAIN BEE 2021.
7. Julia Markwat i Aniela Szumilas z klasy 2ga - laureatki 4 miejsca XIV Ogólnopolskiego Konkursu Polonistycznego „Z ortografią na co dzień” - opiekun: Małgorzata Potent-Ambroziewicz;
8. Julia Solecka z klasy 2pB - udział w inicjatywie Instytutu Romanistyki Uniwersytetu Łódzkiego pt. „Lectura Dantis” i przygotowanie własnego materiału video z nagraniem fragmentu „Boskiej Komedii” Dantego w języku włoskim, który został umieszczony na stronie internetowej Instytutu - opiekun: Monika Marczewska;
9. Nadia Dąbrowska i Mikołaj Dąbrowski z klasy 2pA - uczestnicy projektu filmowego „Z chemią za pan brat” organizowanym przez Wydział Chemii Uniwersytetu Jagiellońskiego oraz zajęli I miejsce w szkolnym konkursie języka niemieckiego „Comic ist cool -Deutsch ist cool!”. Julia Pachocka z klasy 2gc zajęła II miejsce, Weronika Tarczyńska z klasy 1a – III miejsce, a Amelia Wójcik z klasy 2pc otrzymała wyróżnienie ;
10. Olga Kurek z klasy 1a i Zuzanna Maj z klasy 2pA uzyskały wysokie wyniki w Ogólnopolskim Konkursie Chemicznym „Alchemik” – opiekun: Edyta Tarczyńska;
11. Weronika Krupa z klasy 2gB - I miejsce i Kacper Traczyk z klasy 2gB – II miejsce w szkolnym etapie Ogólnopolskiego Konkursu „#leselust Freude am Lesen entdecken” organizowanego przez Instytut Goethego w Krakowie; opiekunki: Karina Szczyrek, Izabela Barcikowska-Poździk;
12. W tym roku największą pulę nagród zgarnęli nasi uczniowie w etapie wojewódzkim i centralnym XXVIII Młodzieżowego Konkursu Krajoznawczego „Poznajemy Ojcowiznę” w różnych kategoriach:
W etapie wojewódzkim:
- Zuzanna Chrapek z klasy 2gA - I miejsce za pracę „Zabytki i atrakcje Ziemi Kozienickiej” (pracę przekazano do etapu ogólnopolskiego), a Karolina Ptaszek i Maria Więsyk z klasy 2gB - III miejsce za pracę „Krokami historii” – Zabytki Kozienic,
- Jakub Gumiński z klasy 2gB - I miejsce za pracę „Od zawsze patriota – od dziś mój bohater” (pracę przekazano do etapu ogólnopolskiego), a Kacper Traczyk z klasy 2gB - II miejsce za pracę „Korzenie” czyli historia Antoniego i Tatiany;
- Emilia Czerwińska i Weronika Krupa z klasy 2gB - I miejsce za pracę „Kazimiera Gruszczyńska – Założycielka zakonu Sióstr Franciszkanek od Cierpiących” w kategorii – praca zespołowa, (pracę przekazano do etapu ogólnopolskiego); opiekun: Joanna Kuźmińska;
W etapie centralnym:
- I miejsce zdobył Jakub Gumiński z klasy 2gB
- II miejsce zajęła Zuzanna Chrapek z klasy 2Ga
opiekun: Joanna Kuźmińska;
13. W Ogólnopolskim Konkursie Krajoznawczym „Poznajemy Ojcowiznę”, w eliminacjach centralnych, za wyżej wymienione prace, I miejsce zdobył Jakub Gumiński z klasy 2gB, II miejsce - Zuzanna Chrapek z klasy 2Ga – opiekun: Joanna Kuźmińska;
14. Mikołaj Dąbrowski z klasy 2pA zajął - 17 miejsce (na 33 uczestników) VI edycji konkursu „Dwa oblicza Pułaskiego”;
15. Jakub Gumiński zajął II miejsce, a Karolina Ptaszek z klasy 2gB – III miejsce w teście z rozpoznania obiektów krajoznawczych z terenu województwa mazowieckiego w ramach Mazowieckiego Internetowego Konkursu Wiedzy Turystyczno-Krajoznawczej. W innych kategoriach tego konkursu Jakub Gumiński zajął VI miejsce, Amelia Worobiec zajęła X miejsce; opiekun: Alicja Wieczorek;
16. Anna Tyśkiewicz z klasy 1a - I miejsce w XIII Otwartych Mistrzostwach Sudoku organizowanych przez J. Piwońską i K. Król w naszej szkole dla uczniów wszystkich szkół gminy Kozienice.
17. Michał Molenda, Mikołaj Marchewka i Wiktoria Skrzek z klasy 2pB otrzymali podziękowania za pracę pt. „Żołnierze Hubala w Puszczy Kozienickiej” w XIII edycji Ogólnopolskiego Konkursu Na Projekt Historyczny „Póki nie jest za późno”.
18. Maria Świerczyńska, Maja Słowińska, Zuzanna Chrapek i Weronika Seroka z klasy 2ga - 3 miejsce w ogólnopolskim konkursie zorganizowanym przez Goethe-Institut Kraków w ramach projektu „DENK” za film „W zdrowym ciele zdrowy duch”. Praca uczennic została opublikowana na stronie Goethe-Institut, opiekun: Karina Szczyrek;
19. Hanna Bernaciak i Zuzanna Koral z klasy 2pa - wyróżnienie w 66. Ogólnopolskim Konkursie Recytatorskim, opiekun: Małgorzata Potent-Ambroziewicz;
20. Amelia Worobiec z klasy 2gb i Wiktoria Kosiec z klasy 2ga - I miejsca w Szkolnym Konkursie Języka Angielskiego. Jakub Gumiński - II miejsce, a Kacper Traczyk z klasy 2gb – III miejsce w tym konkursie.
21. Łukasz Wójtowicz z klasy 2Pb oraz Natalia Rutkowska z klasy – udział w międzynarodowym konkursie „Holocaust and Art Writing Contest” orgaznizowanym przez Universytet Champmana w Orange (USA). Prezentacja I LO została pokazana na uroczystej gali na UCH w USA, opiekun: Małgorzata Kuśmierczyk-Balcerek;
22. Udział uczniów I LO w międzynarodowym projekcie „Integracja młodzieży w Unii Europejskiej”, którego zakończenie przewidywane jest na czerwiec 2022 roku, opiekun: Małgorzata Kuśmierczyk-Balcerek;
23. Grupa nieformalna, czyli uczniowie klas 1a, 2pB, 2Gb I LO w Kozienicach oraz nauczycielki Małgorzata Kuśmierczyk-Balcerek i Joanna Piwońska – I miejsce w konkursie na inicjatywy lokalne ogłoszonym przez Kozienicki Dom Kultury im. Bogusława Klimczuka, który był benificjentem programu „Dom Kultury + Inicjatywy Lokalne 2020” ogłoszonym przez Narodowe Centrum Kultury; konsekwencją była realizacja projektu „Kobieto ! puchu marny ! – czy aby na pewno?” oraz wydanie książki pod tym samym tytułem.
Uczniowie uzdolnieni sportowo, którzy osiągają sukcesy na arenie ogólnopolskiej oraz międzynarodowej to:
• Weronika Tarczyńska – kl.1 a
Trenuje Kickboxing od 7 lat. Jej osiągnięcia w ostatnim czasie to:
- Mistrzostwa Polski w Krynicy Zdrój w formule Pointfighting - 3 miejsce
- Mistrzostwa Polski w Mysiadle w formule Kick-Light - 3 miejsce
- Grand Prix Polski w styczniu 2021r, tutaj startowała w 2 formułach: zdobyła 3 i 2 miejsce oraz Mistrzostwa Polski 05- 06.06.2021r. - 3 miejsce
• Nadia Dąbrowska i Mikołaj Dąbrowski kl. 2 pA - trenują Taekwon-do ( jest to koreańska sztuka walki i samoobrony bez użycia broni, wykorzystująca do walki jedynie nogi oraz ręce.)
Brali udział w wielu zawodach na szczeblu ogólnopolskim i międzynarodowym (Czechy, UK), na których zdobywali złote, srebrne i brązowe medale zarówno w układach formalnych, technikach specjalnych jak i walkach. W 2017 roku reprezentowali Polskę w Mistrzostwach Europy w Liverpoolu, gdzie Nadia zdobyła brązowy medal w walkach.
W 2018 roku Nadia i Mikołaj zdali na pierwszy stopień mistrzowski i otrzymali czarne pasy, a od 2020 są posiadaczami drugiego stopnia mistrzowskiego - 2 DANA.
• Roksana Konofał - kl.1 b trenuje od 5 lat taniec nowoczesny. Przez 3 lata tańczyła w Egurrola Dance Studio, a od 2 lat w Mandaryna Dance. W 2018r. z federacją MDS zdobyła I miejsce na Mistrzostwach Świata w Czechach oraz I miejsce z formacją SWAGG na Mistrzostwach Polski w Inowrocławiu.
• Marta Skiba i Natalka Domaszczyńska – kl. 1 a trenują z sukcesami Piłkę nożną
• Drewnik Kacper kl. II gB - siatkówka
• Zuzanna Maj kl. II pA - strzelectwo i jazda konna
• Zawadzka Kinga kl.II pC, Anna Tyśkiewicz kl.I A, Katarzyna Baryłka kl. 2 pB trenują taniec sportowy chearleaderki.
24. W tegorocznej edycji ogólnopolskiej olimpiady projektów społecznych „Zwolnieni z Teorii” nasi uczniowie uplasowali się na 8 miejscu w województwie. Klaudia Grudzińska, Paulina Kobiela, Hanna Bernaciak, Maja Wachnicka, Julia Marszałek, Igor Szewczyk, Natalia Jakubowska, Ewa Mojsiuszko, Weronika Wachnik, Kinga Zawadzka, Oliwia Spytek, Dawid Kalbarczyk, Agata Augustyniak, Jakub Kaczkowski i Klaudia Amerek wystartowali w dwóch projektach: "Nie musisz być sam - Zielone pomoże" oraz "Z Zieloną Drużyną w Akcji - Dla Zdrowia i Satysfakcji". Celem projektów było wsparcie osób znajdujących się w trudnych sytuacjach życiowych oraz promowanie zdrowego i aktywnego stylu życia, także przez Szkolną Grupę Medyczną. Koordynowały te działania panie: E. Tarczyńska i R. Kowalska.
W ramach projektu „Zwolnieni z teorii” uczniowie podjęli szereg działań:
- przygotowanie filmu instruktażowego na temat pierwszej pomocy w sytuacji wypadku rowerowego dla potrzeb Fundacji Energia Działanie i akcji Ida czerwcowa- stop rakowi piersi;
- przeprowadzenie licytacji charytatywnej dla Kozienickiego Hospicjum wraz z pozyskiwaniem darczyńców,
- przekazanie paczki oraz stroików świątecznych dla podopiecznych Kozienickiego Hospicjum;
- włączenie się w akcję Hospicjum Kozienickiego „słodka niedziela” w formie przygotowania i przekazania wypieków na zbiórkę dla potrzebujących pomocy;
- zorganizowanie akcji wpłacania datków na rzecz ratowania zdrowia i życia małego Kazika – mieszkańca Kozienic;
- zorganizowanie zbiórki artykułów spożywczo – przemysłowych dla pensjonariuszy Domu Opieki Społecznej w Kozienicach (włączenie w akcję uczniów i rodziców oraz nauczycieli naszej szkoły);
- zorganizowanie akcji mikołajkowej dla mieszkańców Placówki Socjalizacyjnej Panda (pozyskanie listów z życzeniami, przeprowadzenie zbiórki, przekazanie ich dzieciom, wsparcie formacji tanecznej „Ogniki” z Ogródka Jordanowskiego);
- stworzenie dla Fundacji Polsat filmiku zachęcającego do obejrzenia specjalnego bloku mikołajkowego, filmik został wyemitowany na portalach fundacji, z informacją na antenie „Wydarzeń” w telewizji Polsat;
- wykonanie przez uczniów filmów pt. „Poradnik pandemiczny” dający wskazówki jak radzić sobie w trudnym czasie izolacji;
- przeprowadzenie szkoleń z zakresu udzielania pierwszej pomocy w szkole;
- nagranie piosenki o przesłaniu wspierającym dla chorego chłopca Igora z Pionek;
- przeprowadzenie prelekcji na temat znaczenia sportu i zdrowia dla przedszkolaków z PSP nr 4 w Kozienicach;
- pokaz pierwszej pomocy przeprowadzony przez naszą Grupę Medyczną podczas akcji „Bezpieczne wakacje” zorganizowanej przez Komendę Powiatową Policji w Kozienicach;
25. I Liceum Ogólnokształcące im. Stefana Czarnieckiego, jako placówka, otrzymało:
- wyróżnienie i prawo używania logo „Szkoła Aktywna Turystycznie w Gminie Kozienice”;
- Brązową Tarczę „Najlepsze licea 2021” i prawo do używania logo w ogólnopolskim rankingu liceów ogólnokształcących „Perspektyw”;
- podziękowanie za coroczny udział w edycjach konkursu przyrodniczego „Moje spotkania z Puszczą”;
- I LO otrzymało podziękowania na ręce koordynatorki M. Kuśmierczyk-Balcerek, od Muzeum Historii Żydów Polskich za udział w akcji społeczno-edukacyjnej Żonkile, upamiętniającej 78. Rocznicę powstania w getcie warszawskim.
- Biblioteka szkolna otrzymała podziękowanie za udział w akcji „Klimat na czytanie” - NOC BIBLIOTEK.
- Liceum otrzymało podziękowanie za wystąpienie uczniów w roli prelegentów w Ogólnopolskiej Konferencji Naukowej, organizowanej przez WSH w Radomiu pt.: „Dobro, które niesie nadzieję, czyli o wolontariacie w czasie pandemii”. Uczniowie ze Szkolnego Koła Wolontariatu „Szansa”, powadzonego przez: R. Kowalską, A. Brzuskiewicz i ks. T. Pastuszkę, wygłosili referat pt. „Wolontariat - satysfakcja i działanie kluczem do sukcesu”, w którym opisali swoje działania.
26. Inne działania wolontariatu w roku szkolnym 2020/2021:
- kwestowanie na rzecz Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy;
- zorganizowanie w szkole „aktywnej przerwy” promującej ruch i zabawę poprzez taniec na przerwie, do której przyłączyli się również nauczyciele ;
- zorganizowanie zbiórki na rzecz bezdomnych zwierząt oraz zakup potrzebnych akcesoriów i przekazanie ich Przytulisku Eko Pionki;
- celebrowanie dnia życzliwości poprzez wykonanie kolażu z uśmiechami i pozytywnym przesłaniem dla społeczności szkolnej.
Katarzyna Chałdaś z klasy IIa - zajęcie I miejsca w XX Jubileuszowym Ogólnopolskim Integracyjnym Konkursie Piosenki SOSW "Śpiewajmy Razem 2023"
Karolina Ptaszek, Maria Więsyk, Kacper Traczyk z klasy IIIgb - zajęcie I miejsca w Konkursie "Poznajemy Ojcowiznę"
Łukasz Wójtowicz z klasy IIIpb - zajęcie II miejsca w Konkursie "Poznajemy Ojcowiznę"
Anastazja Żurek z klasy IIa - zajęcie II miejsca w Konkursie "Poznajemy Ojcowiznę"
Emilia Czerwińska z klasy IIIgb - zajęcie IV miejsca w Konkursie "Poznajemy Ojcowiznę"
Weronika Czerska z klasy Ia - zajęcie III miejsca w Konkursie "Poznajemy Ojcowiznę"
Weronika Witek z klasy IIc - otrzymała tytuł Ambasadora XII Edycji Konkursu Matematyka w Obiektywie
Julia Solecka z klasy IIIpb - otrzymała tytuł Ambasadora XII Edycji Konkursu Matematyka w Obiektywie
Natasza Siębor z klasy IIIpc - otrzymała tytuł Ambasadora XII Edycji Konkursu Matematyka w Obiektywie
Natalia Rutkowska z klasy IIIpc - otrzymała tytuł Ambasadora XII Edycji Konkursu Matematyka w Obiektywie
Oliwia Petrykowska z klasy IIIga - otrzymała tytuł Ambasadora XII Edycji Konkursu Matematyka w Obiektywie
Antoni Mitan z klasy IIc - otrzymał tytuł Ambasadora XII Edycji Konkursu Matematyka w Obiektywie
Patrycja Kuźma z klasy IIIpc - otrzymała tytuł Ambasadora XII Edycji Konkursu Matematyka w Obiektywie
Oliwia Jurek z klasy IIIpc - otrzymała tytuł Ambasadora XII Edycji Konkursu Matematyka w Obiektywie
Natalia Cwyl z klasy IIIpc - otrzymała tytuł Ambasadora XII Edycji Konkursu Matematyka w Obiektywie
Milena Caban z klasy IIIpb - otrzymała tytuł Ambasadora XII Edycji Konkursu Matematyka w Obiektywie
Marcel Andaś z klasy IIc - otrzymał tytuł Ambasadora XII Edycji Konkursu Matematyka w Obiektywie
Daria Ambroziak z klasy IIIpc - zakwalifikowała się do etapu wojewódzkiego 67. Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego
Hanna Bernaciak z klasy IIIpa - zakwalifikowała się do etapu wojewódzkiego 67. Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego
Katarzyna Krupa z klasy Ia - zajęła I miejsce w ogólnopolskim konkursie Goethe-Institut
Oliwia Sygocka z klasy IIa - zakwalifikowała się do etapu centralnego XV Ogólnopolskiej Olimpiady Przedmiotowej
Anna Grządziela z klasy Ib - wzięła udział w Zawodach Okręgowych Olimpiady Statystycznej w roku szkolnym 2021/2022
Anna Grządziela z klasy Ib - wzięła udział w Zawodach Szkolnych Olimpiady Statystycznej w roku szkolnym 2021/2022
Patrycja Kuźma z klasy IIIpc - wzięła udział w Zawodach Szkolnych Olimpiady Statystycznej w roku szkolnym 2021/2022
Natalia Rutkowska z klasy IIIpc - wzięła udział w Zawodach Szkolnych Olimpiady Statystycznej w roku szkolnym 2021/2022
Anna Tyśkiewicz z klasy IIa - wzięła udział w Zawodach Szkolnych Olimpiady Statystycznej w roku szkolnym 2021/2022
Natalia Skiba z klasy IIIgb - wzięła udział w ogólnopolskim konkursie Goethe-Institut
Weronika Krupa z klasy IIIgb - wzięła udział w ogólnopolskim konkursie Goethe-Institut
Julia Krześniak z klasy IIIgb - wzięła udział w ogólnopolskim konkursie Goethe-Institut
Amelia Worobiec z klasy IIIgb - wzięła udział w ogólnopolskim konkursie Goethe-Institut
Oliwia Sygocka z klasy IIa - laureatka I miejsca w kraju w "Wielkim Teście Edukacyjnym"
Nadia Dąbrowska z klasy IIIpa - III miejsce w XXXI edycji konkursu przyrodniczego pt. "Moje spotkania z Puszczą"
Wiktoria Kosiec z klasy IIga - I miejsce w Szkolnym Konkursie Języka Angielskiego
Amelia Worobiec z klasy IIgb - I miejsce w Szkolnym Konkursie Języka Angielskiego
Jakub Gumiński z klasy IIgb - II miejsce w Szkolnym Konkursie Języka Angielskiego
Kacper Traczyk z klasy IIgb - III miejsce w Szkolnym Konkursie Języka Angielskiego
I Liceum Ogólnokształcące im. Stefana Czarnieckiego w Kozienicach - 38. miejsce w Rankingu Szkół Zwolnieni z Teorii
Maria Świerczyńska, Maja Słowińska, Zuzanna Chrapek i Weronika Seroka z klasy 2ga - 3 miejsce w ogólnopolskim konkursie zorganizowanym przez Goethe-Institut Kraków w ramach projektu „DENK” za film „W zdrowym ciele zdrowy duch”. Praca uczennic została opublikowana na stronie Goethe-Institut
Emilia Czerwińska i Weronika Krupa z klasy 2gB - I miejsce za pracę „Kazimiera Gruszczyńska – Założycielka zakonu Sióstr Franciszkanek od Cierpiących” w kategorii – praca zespołowa
Jakub Gumiński z klasy 2gB - I miejsce za pracę „Od zawsze patriota – od dziś mój bohater” (pracę przekazano do etapu ogólnopolskiego), a Kacper Traczyk z klasy 2gB - II miejsce za pracę „Korzenie” czyli historia Antoniego i Tatiany
Zuzanna Chrapek z klasy 2gA - I miejsce za pracę „Zabytki i atrakcje Ziemi Kozienickiej” (pracę przekazano do etapu ogólnopolskiego), a Karolina Ptaszek i Maria Więsyk z klasy 2gB - III miejsce za pracę „Krokami historii” – Zabytki Kozienic
Grupa nieformalna, czyli uczniowie klas 1a, 2pB, 2Gb I LO w Kozienicach oraz nauczycielki Małgorzata Kuśmierczyk-Balcerek i Joanna Piwońska – I miejsce w konkursie na inicjatywy lokalne ogłoszonym przez Kozienicki Dom Kultury im. Bogusława Klimczuka, który był benificjentem programu „Dom Kultury + Inicjatywy Lokalne 2020” ogłoszonym przez Narodowe Centrum Kultury; konsekwencją była realizacja projektu „Kobieto ! puchu marny ! – czy aby na pewno?” oraz wydanie książki pod tym samym tytułem
Łukasz Wójtowicz z klasy 2pb oraz Natalia Rutkowska z klasy 2pc – udział w międzynarodowym konkursie „Holocaust and Art Writing Contest” orgaznizowanym przez Universytet Champmana w Orange (USA). Prezentacja I LO została pokazana na uroczystej gali na UCH w USA
Amelia Worobiec z klasy 2gb i Wiktoria Kosiec z klasy 2ga - I miejsca w Szkolnym Konkursie Języka Angielskiego. Jakub Gumiński - II miejsce, a Kacper Traczyk z klasy 2gb – III miejsce w tym konkursie
Hanna Bernaciak i Zuzanna Koral z klasy 2pa - wyróżnienie w 66. Ogólnopolskim Konkursie Recytatorskim
Michał Molenda, Mikołaj Marchewka i Wiktoria Skrzek z klasy 2pB - otrzymali podziękowania za pracę pt. „Żołnierze Hubala w Puszczy Kozienickiej” w XIII edycji Ogólnopolskiego Konkursu Na Projekt Historyczny „Póki nie jest za późno”
Anna Tyśkiewicz z klasy 1a - I miejsce w XIII Otwartych Mistrzostwach Sudoku
Jakub Gumiński zajął II miejsce, a Karolina Ptaszek z klasy 2gB – III miejsce w teście z rozpoznania obiektów krajoznawczych z terenu województwa mazowieckiego w ramach Mazowieckiego Internetowego Konkursu Wiedzy Turystyczno-Krajoznawczej. W innych kategoriach tego konkursu Jakub Gumiński zajął VI miejsce, Amelia Worobiec zajęła X miejsce
Mikołaj Dąbrowski z klasy 2pA - zajął 17 miejsce (na 33 uczestników) VI edycji konkursu „Dwa oblicza Pułaskiego”
Kamila Wolska z klasy 3a - przeszła do II etapu VII edycji Olimpiady Wiedzy o Mediach oraz otrzymała certyfikat uczestnictwa w III Regionalnym Etapie Konkursu Wiedzy Neurobiologicznej BRAIN BEE 2021
Katarzyna Mazur, Zuzanna Paciorkiewicz i Aleksandra Garbacz - zakwalifikowały się do Zawodów Okręgowych Olimpiady Statystycznej
Olga Kurek z klasy 1a i Zuzanna Maj z klasy 2pA - uzyskały wysokie wyniki w Ogólnopolskim Konkursie Chemicznym „Alchemik”
Weronika Krupa z klasy 2gB i Kacper Traczyk z klasy 2gB – II miejsce w szkolnym etapie Ogólnopolskiego Konkursu „#leselust Freude am Lesen entdecken” organizowanego przez Instytut Goethego w Krakowie
Nadia Dąbrowska i Mikołaj Dąbrowski z klasy 2pA - uczestnicy projektu filmowego „Z chemią za pan brat” organizowanym przez Wydział Chemii Uniwersytetu Jagiellońskiego oraz zajęli I miejsce w szkolnym konkursie języka niemieckiego „Comic ist cool -Deutsch ist cool!”
Julia Markwat i Aniela Szumilas z klasy 2ga - laureatki 4 miejsca XIV Ogólnopolskiego Konkursu Polonistycznego „Z ortografią na co dzień”
Natalia Skiba z klasy IIgb - III miejsce w konkursie szkolnym z języka niemieckiego ,, Die Rektion"
Amelia Worobiec z klasy IIgb - II miejsce w konkursie szkolnym z języka niemieckiego ,, Die Rektion"
Weronika Krupa z klasy IIgb - I miejsce w konkursie szkolnym z języka niemieckiego ,, Die Rektion"
Weronika Zdyb z klasy Ia - II miejsce w dziedzinie literatura w XXX jubileuszowej edycji konkursu przyrodniczego ,,Moje spotkania z Puszczą"
Natalia Rutkowska z klasy IIpc - III miejsce w dziedzinie literatura w XXX jubileuszowej edycji konkursu przyrodniczego ,,Moje spotkania z Puszczą"
Weronika Tarczyńska z klasy Ia - III miejsce w Mistrzostwach Polski Kadetów w Kickboxingu
Jakub Gumiński z klasy Igb - Zwycięzca - I miejsce w Ogólnopolskim Konkursie z języka angielskiego World of Languares
Dawid Milczarczyk z klasy Igb - Laureat Ogólnopolskiego Konkursu z języka angielskiego World of Languares
Kacper Traczyk z klasy Igb -Laureat Ogólnopolskiego Konkursu z języka angielskiego World of Languares
Patryk Rakoczy z klasy Igb - Laureat Ogólnopolskiego Konkursu z języka angielskiego World of Languares
Oskar Rakoczy z klasy Igb - Laureat Ogólnopolskiego Konkursu z języka angielskiego World of Languares
Maria Więsyk z klasy Igb - Laureat Ogólnopolskiego Konkursu z języka angielskiego World of Languares
Jakub Sarnecki z klasy Igb - Laureat Ogólnopolskiego Konkursu z języka angielskiego World of Languares
Hanna Łukiewicz z klasy Igc - wyróżnienie w eliminacjach środowiskowych 65. Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego
Nadia Dąbrowska z klasy Ipa - wyróżnienie w konkursie ,,Filmowe laborki"
Nadia Dąbrowska z klasy Ipa - I miejsce w historycznym konkursie ,,(Nie)zatarte tropy. Zwierzęta w opowieściach rodzinnych i historii Polski"
Mikołaj Dąbrowski z klasy Ipa - wyróżnienie w konkursie ,,Filmowe laborki"
Nadia Dąbrowska z klasy Ipa - wyróżnienie w konkursie pt. ,,Życie i twórczość Elizy Orzeszkowej"
Nadia Dąbrowska z klasy Ipa - III miejsce w Powiatowym Konkursie Plastycznym pt. ,,A to Polska właśnie" w kategorii młodzież
Mikołaj Dąbrowski z klasy Ipa - II miejsce w Powiatowym Konkursie Plastycznym pt. ,,A to Polska właśnie" w kategorii młodzież
Wiktoria Rytko z klasy IIa - I miejsce w Rejonowym Etapie XXVIII edycji Ogólnopolskiej Olimpiady Promocji Zdrowego Stylu Życia Polskiego Czerwonego Krzyża
Kamila Wolska z klasy IIa - II miejsce w Rejonowym Etapie XXVIII edycji Ogólnopolskiej Olimpiady Promocji Zdrowego Stylu Życia Polskiego Czerwonego Krzyża
Julia Telbusiewicz i Wiktoria Rytko z klasy IIIa - otrzymały wyróżnienie "Historia Władysława Frydrycha" w Wojewódzkim etapie XXVII Ogólnopolskiego Młodzieżowego Konkursu Krajoznawczego "Poznajemy Ojcowiznę"
Patrycja Kępińska i Julia Gnyś z klasy IIIa - IV miejsce - "Szlakami najważniejszych wojennych zabytków gminy Garbatka-Letnisko" w Wojewódzkim etapie XXVII Ogólnopolskiego Młodzieżowego Konkursu Krajoznawczego "Poznajemy Ojcowiznę"
Karolina Ptaszek i Maria Więsyk z klasy Igb - III miejsce - "Złote dziedzictwo Kozienic" w Wojewódzkim etapie XXVII Ogólnopolskiego Młodzieżowego Konkursu Krajoznawczego "Poznajemy Ojcowiznę"
Kamila Wolska z klasy IIa - III miejsce - za pracę "Jak to z Głowaczowem było - wspomnienia Euzebiusza Małaśnickiego" w Wojewódzkim etapie XXVII Ogólnopolskiego Młodzieżowego Konkursu Krajoznawczego "Poznajemy Ojcowiznę"
Jakub Gumiński z klasy Igb - II miejsce - za pracę "Chcę wyjechać na wieś... Przystanek Ryczywół" w Wojewódzkim etapie XXVII Ogólnopolskiego Młodzieżowego Konkursu Krajoznawczego "Poznajemy Ojcowiznę"
Klaudia Kalinka z klasy II c - zajęła II miejsce w Konkursie Plastycznym pt. "Jestem bezpieczny w Internecie"
Aleksandra Misztal z klasy I a -zajęła I miejsce w Konkursie Plastycznym pt. "Jestem bezpieczny w Internecie"
Zuzanna Dębiec z klasy I a - zajęła I miejsce w Konkursie Plastycznym pt. "Jestem bezpieczny w Internecie"
Katarzyna Tyśkiewicz z klasy 1a - otrzymała wyróżnienie w XXVII edycji konkursu przyrodniczego „Moje spotkania z Puszczą” pt. „Moje wędrówki przez leśne kryjówki”.
Wiktoria Rytko z klasy 1a - zajęła I miejsce w XXVII edycji konkursu przyrodniczego „Moje spotkania z Puszczą” pt. „Moje wędrówki przez leśne kryjówki".
Martyna Rutkowska z klasy 1b - zajęła III miejsce w IX Konkursie Kolęd i Pastorałek "Na ten Nowy Rok"
Adam Dąbrowski z klasy 1b zajął III miejsce w IX Konkursie Kolęd i Pastorałek „Na ten Nowy Rok".
Aleksandra Zawadzka z klasy 2b została laureatką IV miejsca w eliminacjach powiatowych XXV Ogólnopolskim Młodzieżowym Konkursie Krajoznawczym „Poznajemy Ojcowiznę” za pracę pod tytułem „Przeszłość zachowana w pamięci staje się częścią teraźniejszości – Tadeusz Kotarbiński” oraz otrzymała wyróżnienie w eliminacjach środowiskowych w turnieju recytatorskim 63. Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego.
Estera Kalbarczyk z klasy 1a została laureatką III miejsca w eliminacjach powiatowych XXV Ogólnopolskim Młodzieżowym Konkursie Krajoznawczym „Poznajemy Ojcowiznę” za pracę pod tytułem „Historia mojej ojcowizny – historia zabytki Gmina Kozienice".
Patrycja Kępińska, Julia Gnyś i Wiktoria Pajączkowska z klasy 1a otrzymały I miejsce w XXV Ogólnopolskim Młodzieżowym Konkursie Krajoznawczym „Poznajemy Ojcowiznę” w kategorii prac multimedialnych uczniów szkół ponadgimnazjalnych za pracę pod tytułem „Historia mojej ojcowizny – historia Garbatki-Letnisko".
Julia Telbusiewicz z klasy 1a otrzymała III miejsce w XXV Ogólnopolskim Młodzieżowym Konkursie Krajoznawczym „Poznajemy Ojcowiznę” w kategorii prac multimedialnych uczniów szkół ponadgimnazjalnych za pracę pod tytułem „Kozienice – idealne na szczęście” oraz zajęła II miejsce w XI edycji konkursu „Historia multimedialnie” za pracę pt. „Nowy świat po II wojnie światowej".
Krystian Jasek z klasy 1c otrzymał wyróżnienie w XI edycji konkursu „Historia multimedialnie” - kategoria polityka - za pracę pt. „Operacja Barbarossa".
Wiktoria Zawodnik z klasy 1a otrzymała wyróżnienie w eliminacjach środowiskowych w turnieju recytatorskim 63. Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego.
Wiktoria Zawodnik, Patrycja Kępińska i Wiktoria Pajączkowska z klasy 1a zajęły II miejsce w Konkursie Fizyczno-Informatycznym zorganizowanym przez Międzypowiatowy Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli w Radomiu
Rafał Jaworski, Karolina Jaskulak z klasy 1 c oraz Wiktoria Zawodnik z klasy 1a otrzymali dyplomy za udział w IV Ogólnopolskim Konkursie Literatury Fantasty „Źródła Marzeń – Sources of Dreams” 2018.
Adrianna Latos z klasy 2c otrzymała dyplom za udział w Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym „Orzeł Biały – nasza duma” zorganizowanym przez Kancelarię Senatu RP
Adrianna Latos z klasy 2c, Wiktoria Bąk i z Natalia Kłos klasy 1a oraz Kinga Kwaczyńska z klasy 1b otrzymują podziękowania za udział w XI Ogólnopolskim Konkursie Historycznym Hetmany „Stefan Czarniecki – epoka i czyny".
Patrycja Wołos z klasy 2a zajęła II miejsce w eliminacjach powiatowych w XLI Ogólnopolskim Turnieju Wiedzy Pożarniczej „Młodzież Zapobiega Pożarom".
Aleksandra Mierzejewska z klasy 2b i Cezary Molenda z klasy 2a wzięli udział w etapie okręgowym 59. Ogólnopolskiej Olimpiady „Wiedza o Polsce i świecie współczesny".
Artur Gawrysiak z klasy 1a i Rafał Jaworski z klasy 1c wzięli udział w etapie okręgowym Ogólnopolskiej Olimpiady Historycznej.
Kamila Kapusta z klasy 1a zajęła 2 miejsce w XI Otwartych Mistrzostwach Sudoku.
Katarzyna Tyśkiewicz z klasy 1a zajęła I miejsce, a Artur Gawrysiak też z klasy 1a zajął III miejsce w konkursie matematycznym zorganizowanym w ramach III edycji kampanii społeczno-charytatywnej „Ida Czerwcowa – stop rakowi piersi 2018".
Piotr Maj z klasy 1a - zajął I miejsce w XXVII edycji konkursu przyrodniczego „Moje spotkania z Puszczą” pt. „Moje wędrówki przez leśne kryjówki”.
Weronika Jakubowska z klasy IIc - laureatka Konkursu Wiedzy o Unii Europejskiej i w dniach 1-5.06.2018 r. była w Brukseli.
Szkoła Dominika Pyrka z klasy IIIA zajęła IV miejsce w eliminacjach powiatowych XLI Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy Pożarniczej
Michał Miśkiewicz z klasy IIIa – II miejsce w Semi-knockdown –Piotrków Trybunalski
Michał Miśkiewicz z klasy IIIa - II miejsce w konkurencji Kumite – Lublin
Karolina Musia z klasy IIIa – II miejsce w Rejonowym Etapie XXIV Ogólnopolskiej Olimpiady Promocji Zdrowego Stylu Życia
Paulina Małysaz z klasy IIIa – wyróżnienie w konkursie „Historia Miltimedialnie” w kategorii Społeczeństwo za projekt „Początki kinematografii”
Paulina Małysaz z klasy IIIa - laureatka Konkursu Wiedzy o Unii Europejskiej i w dniach 16-20.06.2017 r. była w Brukseli.
Błażej Krawczyk z klasy IIIa - I miejsce w Eliminacjach Powiatowych oraz III miejsce w etapie wojewódzkim XXIV Ogólnopolskiego Młodzieżowego Konkursu Krajoznawczego Poznajemy Ojcowiznę w kategorii szkoły ponadgimnazjalne – praca indywidualna Wyrwane z mroku zapomnienia
Błażej Krawczyk z klasy IIIa -II miejsce w XV Międzypowiatowym Konkursie Wiedzy Językowej w kategorii język angielski
Dominika Pyrkaz z klasy IIIa - dyplom za udział w I etapie konkursu historyczno-marynistycznego „Dwa Oblicza Pułaskiego"
Dominika Pyrkaz z klasy IIIa - - IV miejsce w etapie powiatowym XLI Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej
Wojciech Plewka z klasy IIIa – dyplom za udział w II etapie konkursu historyczno-marynistycznego „Dwa Oblicza Pułaskiego"
Wojciech Plewka z klasy IIIa - wyróżnienie w XV Międzypowiatowym Konkursie Wiedzy Językowej
Bartłomiej Konarzewski z klasy IIIa – dyplom za udział w warsztatach filmowych z Filmoteką Szkolną: „Tajemnice filmu animowanego” realizowanych we współpracy z Filmoteką Narodową przy wsparciu Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej
Zuzanna Wolszczak z klasy IIIa – dyplom za udział w Rejonowym Etapie XXVI edycji Ogólnopolskiej Olimpiady Promocji Zdrowego Stylu Życia
Katarzyna Surowiecka z klasy IIIa – I miejsce w XI Otwartych Mistrzostwach Sudoku
Justyna Zawada z klasy IIIa – dyplom za udział w finale okręgowym XXXIII Olimpiady Wiedzy Ekologicznej
Jakub Balcerzak z klasy IIIb – dyplom za udział w warsztatach filmowych z Filmoteką Szkolną: „Tajemnice filmu animowanego” realizowanych we współpracy z Filmoteką Narodową przy wsparciu Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej
Jakub Balcerzak z klasy IIIb - zdobył V miejsce i został laureatem w kategorii szkół ponadgimnazjalnych w Krajowym Konkursie Wiedzy Olimpijskiej Rio 2016
Władysław Czajka z klasy IIIb – dyplom za udział w etapie okręgowym IV edycji Olimpiady Wiedzy o Mediach
Nikodem Mizera z klasy IIIb – dyplom za udział w etapie okręgowym IV edycji Olimpiady Wiedzy o Mediach
Magdalena Posłowska z klasy IIIb – II miejsce w IX Konkursie Kolęd i Pastorałek
Wiktor Czaplarski z klasy IIIb - wyróżnienie w XV Międzypowiatowym Konkursie Wiedzy Językowej w kategorii język angielski
Weronika Sławińska i Ida Krawczyk z klasy IIIc – dyplom za udział w projekcje edukacyjnym Liderzy Akademii Nauk Społecznych organizowanym przez Akademię Pedagogiki Specjalnej im. Marii Grzegorzewskiej w Warszawie
Adrianna Wałęka z klasy IIIc – wyróżnienie w konkursie plastycznym „Woda-relaks i ukojenie”
Adrianna Wałęka z klasy IIIc - III miejsce w dziedzinie fotografia – IV grupa wiekowa w XXVI edycji konkursu z cyklu „Moje spotkania z Puszczą pt.: Drzewa tętniące życiem”
Adrianna Wałęka z klasy IIIc - dyplom za udział w Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym „Orzeł Biały – nasza duma”
Maciej Kinecki z klasy IIIc – zajął VI miejsce w kategorii szkoły ponadgimnazjalne w Eliminacjach Powiatowych XLIV Ogólnopolskiego Młodzieżowego Turnieju Turystyczno-Krajoznawczego
Patrycja Lesisz z klasy IIIc – wyróżnienie w XIII Międzypowiatowym Konkursie Wiedzy Językowej w kategorii język angielski
Franciszek Kudła, Jakub Piotrowski i Przemysław Boryczka – zdobyli certyfikat z profesjonalnego zarządzania w Ogólnopolskiej Olimpiadzie „Zwolnieni z Teorii”
Władysław Czajka, Jakub Piotrowski, Ewelina Kopińska, Magdalena Posłowska, Olga Gregorczyk, Agata Górnicka i Marta Kusal – włączyli się w organizację Maratonu Pisania Listów 2015 i tym samym wsparcie Stowarzyszenia Amnesty International w walce o poszanowanie praw człowieka
Karolina Musiał, Michał Konarzewski, Kamila Adach, Dominika Pyrka, Zuzanna Wolszczak, Julia Przerwa, Bartłomiej Konarzewski, Weronika Ociesa, Michał Miśkiewicz, Olga Łukasiewicz, Weronika Szostak, Katarzyna Krześniak, Justyna Zawada, Paulina Małysa i Bartłomiej Karsznia - otrzymali certyfikaty ukończenia szkolenia wolontariuszy Fundacji Hospicjum – Razem możemy więcej.
Olga Gregorczyk, Milena Rębalska, Zuzanna Szwankowska, Kinga Jaśkiewicz, Kamila Adach, Dominika Pońska, Ewelina Kopińska, Tomasz Zając i Weronika Ociesa – certyfikat za udział w III Kozienickim GIS Day
Magdalena Posłowska, Marta Kusal, Władysław Czajka, Jakub Piotrowski, Olga Gregorczyk, Dominika Pońska, Ewelina Kopińska i Agata Górnicka – realizowali projekt edukacyjny „Razem mamy siłę: Stop Dyskryminacji!” Amnesty International
Patrzcja Wołos z klasy IIA zajęła II miejsce w eliminacjach powiatowych XLI Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej
Patrycja Kępińska, Julia Gnyś, Wiktoria Pajączkowska z klasy IA zajęły II miejsce w XXV Ogólnopolskim Młodzieżowym Konkursie Krajoznawczym ,,Poznajemy Ojcowiznę"
Estera Kalbarczyk z klasy IA zajęła III miejsce w XXV Ogólnopolskim Młodzieżowym Konkursie Krajoznawczym ,,Poznajemy Ojcowiznę"
Aleksandra Zawadzka z klasy IIB zajęła IV miejsce w XXV Ogólnopolskim Młodzieżowym Konkursie Krajoznawczym ,,Poznajemy Ojcowiznę"
Szkoła otrzymała podziękowanie za współpracę przy organizacji obchodów XXVI finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy odbywającego się 14 stycznia 2018r.
Szkoła otrzymała podziękowanie za organizację i wsparcie Stowarzyszenia Amnesty International w walce o poszanowanie praw człowieka
Magdalena Posłowska z klasy IIIB zajęła II miejsce w IX Konkursie Kolęd i Pastorałek NA TEN NOWY ROK
Adam Dąbrowski z klasy IB zajął III miejsce w IX Konkursie Kolęd i Pastorałek NA TEN NOWY ROK
Martyna Rutkowska z klasy IB zajęła I miejsce w IX Konkursie Kolęd i Pastorałek NA TEN NOWY ROK
Szkoła otrzymała podziękowanie za włączenie się w organizację ,,Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości w Powiecie Kozienickim 2017"
Wiktoria Rytko z klasy IA zajęła I miejsce w XXVII edycji konkursu przyrodniczego ,,Moje spotkanie z Puszczą"
Katarzyna Tyskiewicz z klasy IA otrzymała wyróżnienie w XXVII edycji konkursu przyrodniczego ,,Moje spotkanie z Puszczą" w XXVII edycji konkursu przyrodniczego ,,Moje spotkania z Puszczą"
Piotr Maj z klasy IA zajął I miejsce w XXVII edycji konkursu przyrodniczego ,,Moje spotkania z Puszczą"
Szkoła otrzymała podziękowanie za współorganizację kozienickich obchodów Narodowego Święta Niepodległości 11 listopada 2017r.
Szkoła otrzymała podziękowanie za zaangażowanie w akcję na rzecz Kingi Abramczyk z Kozienic
Szkoła otrzymała podziękowanie za współpracę i pomoc w organizowaniu uroczystości przedszkolnych od Publicznego Przedszkola Nr 1
Szkoła otrzymała dyplom za udział w Rejonowym Etapie XXV Ogólnopolskiej Olimpiady Promocji Zdrowego Stylu Życia Polskiego Czerwonego Krzyża
Szkoła otrzymała podziękowanie za włączenie się w kampanię społeczną "Twój Miś może zostać ratownikiem" od Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Kozienicach
Szkoła oraz Panie: Joanna Kuźmińska, Monika Lis-Seremak, Mariola Worobiec i Anna Przerwa-Bieniek otrzymały podziękowanie za udział w projekcie realizowanym przez Mediatekę "Wykiełkuj na rynku pracy"
Szkoła otrzymała podziękowanie od Kozienickiego Centrum Rekreacji i Sportu za pomoc w organizacji zawodów z cyklu Arena Grand Prix Puchar Polski w Pływaniu
Szkoła otrzymała podziękowanie za przygotowanie młodzieży do VIII Konkursu Kolęd i Pastorałek "Na ten Nowy Rok"
Karolina Kurek z klasy IIIA - otrzymała wyróżnienie w konkursie fotograficznym"Ziemie Kozienicka w uczniowskim obiektywie"
Wioletta Płaza z klasy IA - zajęła II miejsce w VII Ogólnopolskim Turnieju Tańca Towarzyskiego
Wioletta Płaza z klasy IA - zajęła I miejsce w VII Ogólnopolskim Turnieju Tańca Towarzyskiego
Wiktoria Wróbel z klasy IIIA -zajęła III miejsce na dystansie 100m stylem dowolnym
Edyta Wójcik z klasy IIIA - zajęła III miejsce na dystansie 200m stylem klasycznym
Edyta Wójcik z klasy IIIA - zajęła I miejsce na dystansie 50m stylem klasycznym
Edyta Wójcik z klasy IIIA - zajęła I miejsce na dystansie 100m stylem klasycznym
Aleksandra Zawadzka z klasy IB - zajęła I miejsce w Eliminacjach Powiatowych XXIV Ogólnopolskiego Młodzieżowego Konkursu Krajoznawczego "Poznajemy Ojcowiznę".
Błażej Krawczyk z klasy IIA - zajął I miejsce w Eliminacjach Powiatowych XXIV Ogólnopolskiego Młodzieżowego Konkursu Krajoznawczego "Poznajemy Ojcowiznę".
Weronika Stochmal z klasy IIIB - laureatka III edycji Olimpiady Wiedzy o Mediach
Piotr Kwaczyński z klasy IIIC - laureat II Ogólnopolskiej Olimpiady Wiedzy Historycznej.
Wiktoria Wróbel z klasy IIIA - zajęła II miejsce w III rundzie Międzynarodowego Mityngu Pływackiego na dystansie 50 m stylem zmiennym w kategorii dziewczęta.
Wiktoria Wróbel z klasy IIIA - zajęła II miejsce w III rundzie Międzynarodowego Mityngu Pływackiego na dystansie 100m stylem zmiennym w kategorii dziewczęta.
Karolina Kurek II miejsce, Adrianna Wałęka III miejsce, Gabriel Bolek - laureaci konkursu "Moje spotkania z Puszczą".
Jakub Cieślak z klasy IIa zajął pierwsze miejsce w konkursie na najlepszą prezentację multimedialną promującą kulturę krajów anglojęzycznych.
Sylwia Purchała z klasy IIc zajęła drugie miejsce w konkursie na najlepszą prezentację multimedialną promującą kulturę krajów anglojęzycznych.
Bartłomiej Traczyk z klasy IIa zajął trzecie miejsce w konkursie na najlepszą prezentację multimedialną promującą kulturę krajów anglojęzycznych.
Piotr Kwaczyński, uczeń klasy II C został wyróżniony w Ogólnopolskim Konkursie „Żołnierze Wyklęci - Bohaterowie Niezłomni”.
Adam Śmietanka uczeń klasy III A zakwalifikował się do etapu centralnego IX Ogólnopolskiej Olimpiady "O Diamentowy Indeks AGH" z przedmiotu fizyka.
I LO IM. STEFANA CZARNIECKIEGO W GRONIE SZKÓŁ OLIMPIJSKICH 14 stycznia 2016r. miesięcznik „Perspektywy” opublikował Ogólnopolski Ranking Liceów Olimpijskich, w którym I LO im. S. Czarnieckiego w Kozienicach, jako jedyne z Powiatu Kozienickiego, znalazło się na 166 pozycji w Polsce. Ranking ten powstaje w oparciu o wyniki 44 olimpiad przedmiotowych oraz liczbę finalistów i laureatów w danej szkole.Finaliści i laureaci są ustawowo zwolnieni z egzaminów maturalnych z danego przedmiotu i otrzymują wynik 100%. I Liceum Ogólnokształcące im. S. Czarnieckiego zalazło się także na 108 pozycji w rankingu szkół na Mazowszu. Ranking ten uwzględnia sukcesy szkoły w olimpiadach, wyniki matury z przedmiotów obowiązkowych oraz wyniki matury z przedmiotów dodatkowych. Cieszą wysokie wyniki uczniów, co przekłada się na coraz wyższą z roku na rok i mocniejszą pozycję naszej szkoły w środowisku lokalnym.
Karolina Kurek uczennica klasy II A zajęła I miejsce w Rejonowym Etapie XXIV Ogólnopolskiej Olimpiady Promocji Zdrowego Stylu Życia Polskiego Czerwonego Krzyża, 2016r.
Karolina Kurek uczennica klasy II A zajęła II miejsce w konkurencji KATA, w kategorii Open kobiety, 2016r.
Michał Kuźmiński należy do 10 najlepszych na Mazowszu maturzystów 2015. Konkurs "Matura na 100%" zorganizowało OKE i CKE biorąc pod uwagę wszystkie przedmioty obowiązkowe i co najmniej 2 dodatkowe na poziomie rozszerzonym; wyniki z wszystkich egzaminów co najmniej 90%, w tym co najmniej jeden egzamin na 100%
uczeń klasy II A Adam Śmietanka został Laureatem Konkursu Języka Angielskiego Gifted & Talented zorganizowanym przez Instytut Komunikacji Społecznej i Interkulturowej Uniwersytetu Warszawskiego.
uczennica klasy II B Nina Gos zajęła III miejsce w konkursie ,,Historia Multimedialnie" w kategorii Kultura
uczeń klasy III D Piotr Tasak zajął IV miejsce w XI Ogólnopolskim Konkursie Polonistycznym „Z poprawną polszczyzną na co dzień”
uczennica klasy II A Kinga Krawczyk zajęła II miejsce w konkurencji KUMITE, kategoria JUNIOR STARSZY - 60 DZIEWCZĄT 2015, III miejsce w DRAGON FIGHTS KYOKUSHIN CUP 2015, I miejsce w konkurencji KATA, w kategorii Open dziewczęta 2015, III miejsce w konkurencji kumite 2015, II miejsce w kategorii Junior Starszy 2015, I miejsce w kategorii Junior Starszy Dziewczęta 2015, III miejsce w kategorii OPEN OYAMA Karate 2015.
uczeń klasy I A Gabriel Cwil zajął II miejsce w Pucharze Europy OYAMA Karate 2015, I miejsce w Mistrzostwach Podkarpacia OYAMA Karate 2015 oraz w Mistrzostwach Polski Południowej OYAMA Karate 2015, II miejsce w II Mistrzostwach Polski Wschodniej OYAMA Karate 2015, II miejsce w DRAGON FIGHTS KYOKUSHIN CUP 2015.
uczennica Aleksandra Bernaś z klasy I A otrzymała wyróżnienie w Konkursie Geologiczno-Środowiskowym „Nasza Ziemia – Środowisko przyrodnicze wczoraj, dziś i jutro”, pt. „Skrzydlaty eksperyment Ziemi”, 2015r.
uczeń Marcin Śmietanka z klasy III A zwycięzcą eliminacji, a tym samym uczestnikiem projektu edukacyjnego Przedszkole Filmowe Andrzeja Wajdy www.wajdaschool.pl. Marcin stanął w szranki z 300 młodymi filmowcami, którym zaoferowano roczną praktyczną i teoretyczną edukacje filmową (film dokumentalny) w ramach grantu. Było zaledwie 15 miejsc. Jedno zajął Marcin Śmietanka. Piękne zwycięstwo :) Świetna przygoda :) Gratulujemy :), 2015r.
III miejsce w etapie wojewódzkim XXIII Ogólnopolskich Mistrzostw Pierwszej Pomocy Polskiego Czerwonego Krzyża, 2015r.
uczeń klasy III A Adam Cieślakowski zajął: I miejsce w Ogólnopolskich Mistrzostwach Małopolski OYAMA Karate, Pucharze Polski OYAMA Karate, otwartych Mistrzostwach Polski Wschodniej OYAMA Karate 2014, Mistrzostwach Podkarpacia w Karate; II miejsce w Mistrzostwach Polski OYAMA Karate, Pucharze Polski OYAMA Karate; III miejsce w Mistrzostwach Polski OYAMA Karate
uczennica klasy IIIa, Marzena Starzyk, zajęła II miejsce w Przełajowych Mistrzostwach Mazowsza 2015 i III miejsce w XXIII Grand Prix Polski Środkowo-Wschodniej
uczeń Piotr Tasak – z kl. III D został finalistą XLV Olimpiady Literatury i Języka Polskiego, 2015
uczeń Michał Kuźmiński w finale III Mazowieckiej Olimpiady Poligotów, 2015
uczniowie Bartłomiej Traczyk oraz Dawid Nowakowski z klasy I A zajęli I miejsce w Międzypowiatowym Konkursie Fizyczno-Informatycznym, 2015
uczeń Daniel Kuciak oraz uczennica Oliwia Chołuj z klasy I A zajęli II miejsce w Międzypowiatowym Konkursie Fizyczno-Informatycznym, 2015
uczeń Artur Marszałek z klasy III b finalistą konkursu chemicznego, 2015
uczennice Daria Wrzosek z kl. I b i Martyna Pajączkowska z kl. II c będą reprezentowały naszą szkołę w eliminacjach centralnych Ogólnopolskiego Konkursu Polonistycznego „Z ortografią na co dzień”, 2015
uczeń Piotr Tasak z kl. III d zakwalifikował się do eliminacji centralnych Ogólnopolskiego Konkursu Polonistycznego „Z poprawną polszczyzną na co dzień”, 2015
uczeń Mateusz Bienias z klasy III D otrzymał tytuł finalisty na szczeblu centralnym z Olimpiady Wiedzy o Polsce i Świecie Współczesnym, 2015
uczeń Piotr Tasak z klasy III D zakwalifikował się do eliminacji centralnych XLV Olimpiady Literatury i Języka Polskiego, 2015
uczeń Łukasz Konder z klasy III C zakwalifikował się do Wojewódzkiego Etapu Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej, 2015
uczennica Adrianna Glegoła z klasy II A zajęła VI miejsce w etapie diecezjalnym XXV Olimpiady Teologii Katolickiej, 2015
uczennica Anna Soboń z klasy II A zajęła I miejsce w etapie diecezjalnym XXV Olimpiady Teologii Katolickiej, 2015
uczeń Mateusz Bienias z klasy III D osiągnął trzecie miejsce w okręgowych zawodach Olimpiady Wiedzy o Polsce i Świecie Współczesnym, 2015
uczeń Michał Kuźmiński z klasy III D odebrał stypendium Prezesa Rady Ministrów, 2015
uczeń Michał Kuźmiński z klasy III D Laureatem Mistrzostw w nauce języka angielskiego, 2015
finalista XLV Olimpiady Literatury i Języka Polskiego, 2015
udział w zawodach 2 stopnia LX Olimpiady Fizycznej Politechniki Warszawskiej, 2014
udział w 57 Olimpiadzie Chemicznej, 2014
100% punktów w Ogólnopolskiej Olimpiadzie „O Diamentowy Indeks AGH”,
etap okręgowy 60 Olimpiady Fizycznej, 2014
szkoła uzyskała I miejsce i otrzymała certyfikat w I Edycji Konkursu „Szkoły Nadziei”, 2014
udział w finale wojewódzkim XXVI Olimpiady Wiedzy Ekologicznej, 2014
udział w ogólnopolskiej akcji „Góra Grosza”, 2014
laureat XXVIII Konkursu Fizycznego Politechniki Radomskiej, 2014
I miejsce w Konkursie Wiedzy o Prawie Politechniki Radomskiej, 2014
corocznie laureaci Ogólnopolskiego Konkursu Polonistycznego „Z ortografią na co dzień” i „Z poprawną polszczyzną na co dzień”, 2014
finalista Powszechnego Internetowego Konkursu dla uczniów szkół średnich w matematyce, 2014
laureat III stopnia Polsko-Ukraińskiego Konkursu Fizycznego „Lwiątko”, 2014
sukcesy w etapach II stopnia w Olimpiadzie J. Angielskiego i J. Niemieckiego, 2014
udział uczniów w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Języka Angielskiego 2014,
udział uczniów w Ogólnopolskim Konkursie ,,25 lat działalności Senatu w wolnej Polsce" 2014,
udział uczniów udział uczniów w Okręgowej Olimpiadzie Przedsiębiorczości w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie 2014,
udział uczniów w Mazowieckim Konkursie EKO - ŁOW 2014,
Mateusz Bienias finalista w ogólnopolskim konkursie ,,25 lat działalności Senatu RP w wolnej Polsce" 2014,
III miejsce dla Adama Śmietanki w Ogólnopolskim Turnieju Wiedzy Pożarniczej 2014,
udział uczniów w etapie okręgowym XXII edycji Olimpiady Promocji zdrowego Stylu Życia Polskiego Czerwonego Krzyża 2014,
wyróżnienie dla Justyny Pachockiej w V Mazowieckim Konkursie EKO - ŁOW 2014,
III miejsce dla Filipa Chrapka w Ogólnopolskich Zawodach Pływackich 2014,
I miejsce dla Filipa Chrapka Grand Prix Piaseczna w pływaniu 2014,
I i II miejsce dla 2 Drużyn w kategorii Szkół Średnich w Rejonowych Mistrzostwach Pierwszej Pomocy PCK 2014,
udział uczniów w konkursie fizycznym ,,Lwiątko'' 2014,
Marzena Starzyk finalistka VII Ogólnopolskiego Konkursu Polonistycznego ,,Z ortografia na co dzień" 2014,
III miejsce podczas etapu okręgowego XXII Ogólnopolskich Mistrzostw Pierwszej Pomocy PCK 2014,
wyróżnienie dla Michała Kuźmińskiego Laureata przedmiotowego Konkursy Języka Angielskiego Gifted & Talent 2014,
I miejsce w konkursie karate KUMITE dla Adama Cieślakowskiego 2014,
II miejsce dla Adama Cieślakowskiego w kategorii karate Junior Starszy OYAMA TOP 2014,
udział uczniów w V edycji konkursu - ,,Historia Multimedialnie" 2014,
wyróżnienie dla Piotra Leśniaka za udział w Międzynarodowym Konkursie Kangur Matematyczny 2014,
I miejsce dla Kingi Krawczyk w kategorii Junior Starszy XV Turnieju Karate 2014,
II miejsce dla Patrycji Bożek w kategorii Szkół Średnich w I Amatorskich Zawodach w Pływaniu 2014,
I miejsce dla Pauliny Piątkowskiej w kategorii Szkół Średnich w I Amatorskich Zawodach w Pływaniu 2014,
II miejsce dla Michała Kuźmińskiego w konkursie ,, Historia multimedialnie" 2014,
wyróżnienie dla Artura Marszałka w XI Międzypowiatowym Konkursie Wiedzy Językowej w kategorii język niemiecki 2014,
I miejsce dla Piotra Tasaka, Mateusza Bieniasa i Kingi Chojeckiej w Finale Konkursu ,,Czuję się obywatelem Rzeczypospolitej Polskiej" 2014.
udział w okręgowym etapie - XL Ogólnopolska Olimpiada Historyczna 2013,
II miejsce w Zawodach Pływackich o puchar prezydenta Ciechanowa 2013,
I miejsce w Rejonowym Etapie XXII Ogólnopolskiej Olimpiady Zdrowego Stylu Życia 2013,
I miejsce w XIX Rejonowych Mistrzostwach Pierwszej Pomocy PCK i II w Mistrzostwach Polski PCK 2012,
I miejsce w rejonowym etapie XX Ogólnopolskiej Olimpiady Zdrowego Stylu Życia PCK, 2012
10 uczniów zakwalifikowanych do półfinału Konkursu Fizycznego 2012 Politechniki Radomskiej,
zakwalifikowanie do etapu wojewódzkiego XXVII Olimpiady Wiedzy Ekologicznej, 2012
II miejsce w Międzypowiatowych Igrzyskach Młodzieży Szkolnej Ziemi Radomskiej w piłce siatkowej dziewcząt, 2012
IV miejsce w Międzypowiatowych Finałach Szkół Ponadgimnazjalnych w piłce ręcznej chłopców, 2012
I miejsce w zlocie Formacji Tańca Sportowego CHEERLEADERS 2012,
udział w etapie diecezjalnym XXII Olimpiady Teologii Katolickiej 2012,
wyróżnienie w dziedzinie prezentacji multimedialnej konkurs ,,Moje spotkania z Puszczą" Sylwia Depo, 2012
II miejsce w XIV Mistrzostwach Polski Juniorów OYAMA KARATE, 2011.
III miejsce o Puchar Polski w OYAMA KARATE 2011.
przeprowadzenie polskiego krajowego etapu konkursu „Młodzież w Lasach Europy-Young People in European Forets” YPEF 2010/2011,
Po raz kolejny uczniowie I LO im. Stefana Czarnieckiego w Kozienicach wzięli udział w Konkursach Polonistycznych: „Z poprawną polszczyzną na co dzień” i „Z ortografią na co dzień” zorganizowanych przez Centrum Edukacji Humanistycznej Logos.
Celem konkursu jest propagowanie kultury języka polskiego wśród dzieci i młodzieży oraz wyrabianie nawyku językowej dociekliwości poznawczej.
Do ogólnopolskiego finału zakwalifikowały się 4 uczennice z naszej szkoły:
„Z poprawną polszczyzną na co dzień”
Sylwia Kowalska kl. III a
Joanna Miśkiewicz kl. II c
„Z ortografią na co dzień”
Agata Janeczek kl. I a
Sylwia Kowalska kl. III a
Aleksandra Seremak kl. III a
Ponadto uczennica kl. II c, Joanna Miśkiewicz została zwyciężczynią III Kozienickiego Slamu Poetyckiego zorganizowanego przez miejscowy Dom Kultury im. Bogusława Klimczuka.
CHEERLEADERS 2013 - I MIEJSCE
W dniu 15 marca 2013r., w Ognisku Pracy Pozaszkolnej „Ogród Jordanowski” w Kozienicach odbył się VI Przegląd Formacji Tańca Sportowego „CHEERLEADERS 2013” Grupa naszych dziewcząt, pod opieką pani Eweliny Buszko zajęła I miejsce!
CERTYFIKAT POLISH PRODUCT - LICEUM ROKU 2012
25 lutego 2013 r. w warszawskim Hotelu Marriott odbyła się uroczysta Gala Finałowa Konkursów Branżowych, podczas której Centralne Biuro Certyfikacji Krajowej ogłosiło laureatów 5 konkursów branżowych, przyznając im Certyfikat Polish Product. Wśród laureatów znalazła się nasza szkoła, która uzyskała tytuł: „Polish Product – Liceum Roku 2012”. Wyróżnienie to z rąk Marcina Andrzejewskiego, Dyrektora Programowego CBCK, odebrała pani dyrektor Ewa Malec.
O GODŁO LICEUM ROKU 2012 mogły ubiegać się szkoły wykazujące się wysokim poziomem edukacji, indywidualnym podejściem do ucznia, otwartością na nowe techniki, dobrą bazą dydaktyczną, wykwalifikowaną kadrą pedagogiczną oraz bogatym programem zajęć pozalekcyjnych.
Przyznanie certyfikatu jest, jak podkreślili organizatorzy, potwierdzeniem oferowania przez firmę produktów i usług najwyższej jakości oraz wyrazem uznania środowiska branżowego.
UROCZYSTOŚĆ WRĘCZENIA STYPENDIUM PREZESA RADY MINISTRÓW
W dniu 30 listopada 2012 r. Mazowiecki Kurator Oświaty wręczył 76 najlepszym uczniom ze szkół ponadgimnazjalnych dyplomy potwierdzające przyznanie Stypendium Prezesa Rady Ministrów. W gronie stypendystów znalazła się uczennica naszej szkoły Paulina Stańczak z klasa 3d.
Uroczyste spotkanie odbyło się w Zespole Szkół Ekonomicznych w Radomiu. W bogatym programie artystycznym wystąpili uczniowie i absolwenci Publicznej Szkoły Podstawowej z Łęczeszyc oraz reprezentanci gospodarzy.
SUKCES UCZENNIC W KONKURSIE PRZYRODNICZYM
Donośnym hejnałem leśników rozpoczęło się odczytanie wyników XXII edycji konkursu: „Moje spotkania z Puszczą – Rok w życiu drzewa”, które odbyło się w dniu 28 listopada 2012r. w Miejskim Ośrodku Kultury w Pionkach.
W konkursie, zorganizowanym przez Mazowiecki Zespół Parków Krajobrazowych, Miejski Ośrodek Kultury w Pionkach oraz Nadleśnictwa Kozienic, Radomia i Zwolenia, wzięło udział 1166 uczniów z 40 szkół obejmujących cztery kategorie wiekowe i rywalizujących w trzech dziedzinach twórczości: plastyka, fotografia, literatura. Uczennice naszego liceum: Ada Markowska IIC (nagroda – fotografia), Karolina Pyrka IA (wyróżnienie – plastyka) i Klara Kamińska IA (wyróżnienie – literatura) otrzymały dyplomy oraz nagrody za wykonanie swoich artystycznych prac oraz wrażliwość i umiejętność dostrzegania zmian zachodzących w przyrodzie.
SUKCESY UCZNIÓW LICEUM
Piotr Tasak zakwalifikował się do finału XLV Olimpiady Literatury i Języka Polskiego, który odbędzie się 16-18 kwietnia 2015r. 13 marca 2015r., w Kozienicach, odbył się Ogólnopolski Turniej Wiedzy Pożarniczej na szczeblu powiatowym, w którym I i III miejsce zajęli nasi uczniowie: Łukasz Konder i Sylwia Purchała.
Mateusz Bienias został finalistą Olimpiady wiedzy o Polsce i świecie współczesnym, która odbyła się 14 i 15 marca 2015r. Na maturze otrzyma 100% z WOS-u i jest zwolniony z egzaminu.
5 marca 2015 r. w Radomiu odbyła się XXV Olimpiada Teologii Katolickiej. Anna Soboń z kl. II naszego liceum uplasowała się na pierwszej pozycji, a Adrianna Glegoła zdobyła wysokie szóste miejsce. Zdobywczyni I miejsca już w chwili obecnej otrzymała indeks na Katolicki Uniwersyste Lubelski wydział Teologii. W kwietniu 2015 r. uczennica przystąpi do Ogólnopolskiej Katolickiej Olimpiady Teologii w Łomży.
Michał Kuźmiński z klasy III D naszego liceum znalazł się wśród laureatów Mistrzostw Polski w nauce języka angielskiego "Langloo CUP". Licealista zajął II miejsce w kategorii zaawansowanej. Wydarzenie zaangażowało aż 5024 młodych osób z ponad 700 szkół w całej Polsce.
Stypendyści
W I Liceum Ogólnokształcącym im. Stefana Czarnieckiego w Kozienicach w ramach projektu „Regionalny program stypendialny dla uczniów szczególnie uzdolnionych” biorą udział uczniowie klasy Ia: Sylwia Kowalczyk oraz Norbert Tula. Działania w/w uczniów obejmują propozycje edukacyjne, które mogą stanowić doskonały pomysł na atrakcyjne spędzanie wolnego czasu. Propozycje Sylwii i Norberta udowadniają jednocześnie, że nauka nie zawsze musi się kojarzyć z trudem szkolnego życia, ale wyzwala w młodych ludziach twórcze pomysły.
Sylwia Kowalczyk
Historia Sudoku
•Sudoku ma swoje korzenie w średniowiecznej Arabii. Arabscy matematycy już w XIII wieku zajmowali się tzw. kwadratami łacińskimi. W 1895 roku we francuskiej gazecie "L'Echo de Paris"- pojawił się kwadrat łaciński jako zadanie dla czytelników. Zadanie nie zachwyciło czytelników i wkrótce znikło z gazety.
•Po raz pierwszy pojawiło się ono w 1979 amerykańskim piśmie Dell Magazine pod mało zachęcającą nazwą "Number Place". Jego autorem był emerytowany 74 letni architekt - Howard Garns. W 1984 sudoku zawędrowało do Japonii gdzie otrzymało wyraźnie dłuższą nazwę "Suuji Wa Dokushin Ni Kagiru" co można przetłumaczyć jako "liczby mogą występować tylko jeden raz". Dopiero kiedy skrócono nazwę do Sudoku łamigłówka zaczęła zdobywać popularność - często pod różnymi innymi nazwami. W Polsce sudoku po raz pierwszy pojawiło się 28 grudnia 1996 - prawie dokładnie 8 lat przed wybuchem gorączki sudoku. Wtedy w "Super Rozrywce" - krzyżówkowym dodatku do Super Expressu 96 - w artykule o japońskich łamigłówkach opublikowano dwa zadania sudoku - pod nazwą "Od 1 do 9"