Mistrzostwa I LO w Piłce Siatkowej
Mistrzostwa I LO w Piłce Siatkowej
W dniu 18.03.2026r. na hali sportowej KCRiS odbyły się Mistrzostwa I LO w piłce siatkowej. W zawodach wystartowało 10 zespołów. Po rozegraniu dwunastu wyrównanych i zaciętych spotkań w trzech grupach, wyłonieni zostali półfinaliści. W pierwszym półfinale, który stał na dość wysokim poziomie sportowym klasa 1c pokonała w dwóch setach klasę 1a. Końcowy wynik spotkania 1c - 1a 2-0 ( 25-12, 25-12). Dużo więcej emocji dostarczył drugi półfinał, w którym spotkali się uczniowie klas 3a i 3f. Uczniowie klasy 3f po wygraniu pierwszego seta 25- 22, w drugim prowadzili 23 -19 i dwa punkty dzieliły ich od udziału w finale. Niestety kolejny raz sprawdziła się zasada, że seta kończy 25 punkt. Chwila dekoncentracji pozwoliła uczniom z 3a nawiązać walkę i po wyrównanej końcówce set zakończył się wynikiem 28-26 dla uczniów 3a. W decydującym secie uczniowie z 3f prowadzili 12-8 i ponownie nie dowieźli prowadzenia do końca i po zaciętej , emocjonującej końcówce przegrali seta 16-14. Końcowy wynik spotkania 3a -3f 2-1 ( 22-25,28-26,16-14).
Mecze finałowe dostarczyły dużych emocji. W meczu o 3 miejsce klasa 1a pokonała klasę 3f 2-0 (25-19,25-15). W meczu o I miejsce uczniowie klasy 1c pokonali zespół 3a 2-0 ( 25-13, 25-9).
Końcowa kolejność zawodów:
1. Klasa 1c
2. Klasa 3a
3. Klasa 1a
4. Klasa 3f
Wszystkim uczestnikom zawodów dziękujemy za sportową postawę i bardzo duże zaangażowanie.
Autor: Marcin Pytlakowski


- to dla Ciebie staramy się być najlepsi, a Twoje zdanie bardzo nam w tym pomoże!