Liceum Roku
2012
Liceum Roku
2013
Liceum Roku
2014
Liceum Roku
2015
Liceum Roku
2016
Patronat Politechniki
Warszawskiej
Porozumienie z WSH
w Radomiu
Porozumienie z WSR
w Warszawie
Certyfikat
"Mamy Prawa"
Działalność na rzecz
społeczności lokalnej
Certyfikat
"Szkoła Nadziei"
Wiarygodna Szkoła Szkoła Dialogu Góra Grosza Certyfikat
IT Szkoła 2013
Certyfikat
IT Szkoła 2014
Certyfikat
IT Szkoła 2015
Certyfikat
IT Szkoła 2016
Edukacja szkolna przeciwko wykluczeniu prawnemu Projekt PEACE 2015 Miejsce Wolne od Nienawiści I Liceum Ogólnokształcące w gronie szkół olimpijskich
 

Osiągnięcia szkoły

Informacje bieżące


Harmony by Ikson @ikson
Music provided by Free Music for Vlogs youtu.be/dJ99K4i1SrE

Szkolna Grupa Medyczna z I Liceum Ogólnokształcącego im.Stefana Czarnieckiego w Kozienicach

Szkolna Grupa Medyczna z I Liceum Ogólnokształcącego im. Stefana  Czarnieckiego w Kozienicach powstała z inicjatywy uczniów i nauczycielki p. Edyty Tarczyńskiej, opiekuna grupy... Działa od czerwca 2013 roku, będąc wspierana przez Kozienicki Oddział PCK. Grupa Medyczna ma na swoim koncie m.in. co roczne zdobycie I miejsca w Rejonowych Mistrzostwach Pierwszej Pomocy, a ponad to raz II i dwa razy III miejsca i nagrodę za najlepiej przeprowadzoną resuscytację w Wojewódzkich Mistrzostwach Pierwszej Pomocy.
Do zakresu działań grupy należą: zabezpieczanie i wsparcie przedmedyczne imprez lokalnych oraz prelekcje i pokazy z zakresu pierwszej pomocy dla szkół i przedszkoli z powiatu kozienickiego, instytucji społecznych w celu propagowania zasad ratowania życie i zdrowia oraz rozwijania świadomości i odpowiedzialności wśród obywateli.

Czytaj więcej...

Szkolenia z Pierwszej Pomocy dla uczniów PSP Nr 4


8 i 9 stycznia 2019 roku w murach Publicznej Szkoły Podstawowej Nr 4 odbyły się prelekcje i warsztaty dla uczniów klas 1- 8 przeprowadzone przez Szkolną Grupę Medyczną.
Młodzież miała okazje nauczyć się jak właściwie postępować i wykonać:
 - resuscytację krążeniowo-oddechową
 - pozycję boczną bezpieczną
 - zabezpieczyć teren i poszkodowanego podczas wypadku drogowego
 - czynności podczas omdlenia, zakrztuszenia, złamania, udar, zawał, krwotoku czy poparzenia.

Zajęcia cieszyły się dużym zainteresowaniem ze strony uczniów jak i nauczycieli.

Czytaj więcej...

Wigilia miejska 2018

14 grudnia 2018r. pod pływalnią Delfin po raz dziesiąty odbyła się Wigilia Miejska, na której nie mogło zabraknąć również młodzieży z naszej Szkolnej Grupy Medycznej. Pojawili się oni w oryginalnych strojach ratowniczych, zaopatrzeni w apteczki medyczne.

Czytaj więcej...

Szkolna Grupa Medyczna

30 października 2018r. Szkolna Grupa Medyczna gościła w przedszkolu mieszczącym się w murach PSP Nr 4.Spotkanie odbyło się w celu promocji akcji ,,Mały Ratownik-pomaga Ci pomagać ”. Uczniowie przybliżyli dzieciom podstawowe zagadnienia dotyczące udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej i zapobiegania wypadkom.

Czytaj więcej...

Szkolenie Grupy Medycznej

Jednym z profili działalności Szkolnej Grupy Medycznej jest ciągła edukacja z zakresu pierwszej pomocy i szeroko pojętego ratownictwa.
Nie tylko ratujemy i uczymy ratować, ale także sami się szkolimy i poszerzamy swoją wiedzę.

Czytaj więcej...

XLI Ogólnopolski Turniej Wiedzy Pożarniczej

W dniu 16 marca 2018 r. w siedzibie Powiatowej Straży Pożarnej w Kozienicach odbyły się eliminacje powiatowe XLI Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej.Naszą szkołę reprezentowały uczennice: Dominika Pyrka z klasy IIIa, Patrycja Wołos z klasy IIa oraz Marika Lisiewska z klasy Ib.

Czytaj więcej...