Liceum Roku
2012-2013
Liceum Roku
2014-2015
Liceum Roku
2016
Patronat Politechniki
Warszawskiej
Porozumienie z WSH
w Radomiu
Porozumienie z WSR
w Warszawie
Certyfikat
"Mamy Prawa"
  Działalność na rzecz
społeczności lokalnej
  Certyfikat
"Szkoła Nadziei"
  Wiarygodna Szkoła   Szkoła Dialogu   Góra Grosza
   
Certyfikat
IT Szkoła 2013-2014
Certyfikat
IT Szkoła 2015-2016
Edukacja szkolna przeciwko wykluczeniu prawnemu   Projekt PEACE 2015   Miejsce Wolne od Nienawiści I Liceum Ogólnokształcące w gronie szkół olimpijskich Mazowiecka Szkoła Aktywna Turystycznie Certyfikat Wyższej Szkoły Handlowej Odznaka Honorowa PCK Zasłużony dla Mazowsza Certyfikat WSH w Radomiu Medal 100-lecia PCK
                           
I Liceum Ogólnokształcące im. Stefana Czarnieckiego w Kozienicach - Kozienice I Liceum Ogólnokształcące im. Stefana Czarnieckiego w Kozienicach - Kozienice            
100 lat
szkoły
 Plebiscyt Orły Edukacji   Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy   Wsparcie Kozienickiego Hospicjum Razem
dla Kultury
Olimpiada
Zwolnieni
z Teorii
 Edukreator na Mazowszu      
 

.

Szkoła Nadziei

Lumen Caritas znaczy Światło Miłości. Taką nazwę przybrało Stowarzyszenie Oblacka Pomoc Misjom z Wrocławia. Jest to organizacja pozarządowa, założona przez młodych ludzi, którzy nie są obojętni na niedolę drugiego człowieka. Działalność Stowarzyszenia obejmuje cały świat i skupia się na pomocy ludziom, którzy powierzeni są trosce polskich misjonarzy Oblatów.
W roku szkolnym 2010/2011 Stowarzyszenie Lumen Caritasis ogłosiło konkurs połączony z kampanią społeczną pod hasłem „Budujemy szkoły nadziei”. Misją tego przedsięwzięcia jest uwrażliwienie dzieci i młodzieży na problemy ludzi żyjących w Afryce. Celem I edycji konkursu jest pozyskiwanie środków na budowę szkół, studni oraz dożywanie dzieci na Madagaskarze.
Społeczność I Liceum Ogólnokształcącego w Kozienicach przystąpiła do udziału w tej kampanii. Opracowany został program działań, w którego realizację włączyła się zarówno młodzież jak i nauczyciele. Tematyka Madagaskaru towarzyszyła wielu imprezom odbywającym się w szkolę.
14 lutego 2011 roku zostały ogłoszone wyniki I Edycji Konkursu. Nasze liceum znalazło się wśród 10 zwycięskich szkół, otrzymując tytuł "Szkoły Nadziei".