Liceum Roku
2012-2013
Liceum Roku
2014-2015
Liceum Roku
2016
Patronat Politechniki
Warszawskiej
Porozumienie z WSH
w Radomiu
Porozumienie z WSR
w Warszawie
Certyfikat
"Mamy Prawa"
  Działalność na rzecz
społeczności lokalnej
  Certyfikat
"Szkoła Nadziei"
  Wiarygodna Szkoła   Szkoła Dialogu   Góra Grosza
   
Certyfikat
IT Szkoła 2013-2014
Certyfikat
IT Szkoła 2015-2016
Edukacja szkolna przeciwko wykluczeniu prawnemu   Projekt PEACE 2015   Miejsce Wolne od Nienawiści I Liceum Ogólnokształcące w gronie szkół olimpijskich Mazowiecka Szkoła Aktywna Turystycznie Certyfikat Wyższej Szkoły Handlowej Odznaka Honorowa PCK Zasłużony dla Mazowsza Certyfikat WSH w Radomiu Medal 100-lecia PCK
                           
I Liceum Ogólnokształcące im. Stefana Czarnieckiego w Kozienicach - Kozienice I Liceum Ogólnokształcące im. Stefana Czarnieckiego w Kozienicach - Kozienice            
100 lat
szkoły
 Plebiscyt Orły Edukacji   Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy   Wsparcie Kozienickiego Hospicjum Razem
dla Kultury
Olimpiada
Zwolnieni
z Teorii
 Edukreator na Mazowszu      
 

.

Szkoła Dialogu

11 stycznia 2012r. w Warszawie odbyła się Gala Szkoły Dialogu, programu edukacyjnego przygotowanego i realizowanego przez Fundację Forum Dialogu Między Narodami. Jego celem jest poszerzenie wiedzy uczniów na temat wielowiekowej obecności Żydów w Polsce oraz ich wkładu w rozwój społeczny, kulturalny i gospodarczy naszego kraju. Na uroczystości nie zabrakło młodzieży z I LO w Kozienicach.
W ramach programu nasi uczniowie pod kierunkiem trenerów Forum - Olgi Głowackiej i Małgorzaty Nowickiej poznawali żydowską przeszłość naszej miejscowości. Zapoznali się z najważniejszymi zagadnieniami kultury i tradycji żydowskiej oraz odbyli wycieczkę szlakiem żydowskich zabytków miasta. Trasa wycieczki została opracowana pod kierunkiem nauczycielki historii Małgorzaty Kuśmierczyk-Balcerek. Gala, na którą zaproszono młodzież z naszej szkoły, była zwieńczeniem prac nad projektem, a jednocześnie nagrodą, gdyż otrzymaliśmy zaszczytny tytuł "Szkoły Dialogu".
Ambasador Izraela w Polsce Zvi Rav-Ner, dziękując uczniom, powiedział: "Wy jesteście awangardą. Wy możecie zmieniać przyszłość. Nie mam słów, by wyrazić, jak bardzo ważna jest wasza praca."