2014-2015
  Wiarygodna Szkoła   Szkoła Dialogu   Góra Grosza

IT Szkoła 2013-2014
IT Szkoła 2015-2016

I Liceum Ogólnokształcące im. Stefana Czarnieckiego w Kozienicach - Kozienice I Liceum Ogólnokształcące im. Stefana Czarnieckiego w Kozienicach - Kozienice
100 lat
    Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy   Wsparcie Kozienickiego Hospicjum Razem
dla Kultury
Olimpiada
Zwolnieni
z Teorii

Osiągnięcia szkoły

Godziny pracy:

Poniedziałek - Piątek: 7:30 - 15:00

REGULAMIN BIBLIOTEKI SZKOLNEJ

• Z księgozbioru biblioteki szkolnej mogą korzystać wszyscy uczniowie szkoły.
  • Godziny urzędowania biblioteki podane są na drzwiach wejściowych.

• W bibliotece i czytelni obowiązuje cisza , nie wolno wnosić do biblioteki jedzenia i picia.
  • Uczniowie mogą wypożyczyć 3 książki na 2 tygodnie, większą ilość należy uzgodnić z bibliotekarzem.
  • Uczniom, którzy nie oddają książek w terminie ogranicza się liczbę książek do 1 egzemplarza.
  • Po upływie terminu czytelnik jest zobowiązany zgłosić się po prolongatę, należy to uzgodnić z bibliotekarzem
  • Przy wypożyczaniu należy zwrócić uwagę na ewentualne uszkodzenia książek i poinformować o nich bibliotekarza.
  • W razie zagubienia książki należy fakt ten zgłosić bibliotekarzowi i uzgodnić jaką książkę zakupić w zamian.
  • Korzystający z czytelni zapisują swoje imię i nazwisko w zeszycie odwiedzin czytelni.
  • Należy starannie obchodzić się z księgozbiorem i wyposażeniem biblioteki.
  • Na 2 tygodnie przed zakończeniem roku szkolnego książki należy oddać do biblioteki.

REGULAMIN KORZYSTANIA ZE STANOWISK KOMPUTEROWYCH

• Stanowiska komputerowe w bibliotece zostały zainstalowane do poszukiwań źródłowych za pomocą sieci Internet
  • Wszyscy użytkownicy powinni wpisać się do zeszytu odwiedzin.
  • Użytkownicy komputerów zobowiązani są do korzystania z nich zgodnie z ich przeznaczeniem, to znaczy w celach edukacyjnych. Nie można wykorzystywać komputerów do prowadzenia prywatnej korespondencji (e-mail) lub do gier i zabaw.
  • Zabronione jest korzystanie z komputerów w celach zarobkowych, wykonywania czynności naruszających prawa autorskie twórców lub dystrybutorów oprogramowania i danych.
  • Korzystać można tylko z zainstalowanych programów. Zabrania się instalowania innych programów i dokonywania zmian w już istniejących oprogramowaniach.
  • U dyżurnego bibliotekarza można dokonywać rezerwacji stanowiska komputerowego osobiście. Pierwszeństwo mają nauczyciele oraz pracownicy szkoły.
  • Jeżeli czytelnik opuści stanowisko na dłużej niż 15 minut bez zgłoszenia dyżurnemu bibliotekarzowi, zostanie ono udostępnione innemu użytkownikowi bez zabezpieczenia wyszukanych wcześniej danych.
  • Wszelkie uszkodzenia lub nieprawidłowości w pracy komputerów należy zgłaszać natychmiast dyżurnemu bibliotekarzowi.
  • Dla komfortu pracy wszystkich użytkowników w czytelni należy zachować ciszę. Okrycia wierzchnie, torby, teczki itp. należy zostawiać w szatni. Nie wolno wnosić napojów ani artykułów spożywczych.
  • W przypadku stwierdzenia naruszenia obowiązujących zasad, dyżurny bibliotekarz administrator sieci ma prawo do natychmiastowego przerwania sesji użytkownika.