Kryteria przyjęć kandydatów do klasy pierwszej
I Liceum Ogólnokształcącego
im. Stefana Czarnieckiego w Kozienicach

DLA KANDYDATÓW PO SZKOLE PODSTAWOWEJ

Uczniowie będą przyjmowani według kryterium punktowego uwzględniającego:

• wyniki egzaminu przeprowadzonego w ostatniej klasie szkoły podstawowej,
  • oceny na świadectwie końcowym oraz inne osiągnięcia kandydata.

Punktacja ocen na świadectwie końcowym szkoły podstawowej:

i matematyki oraz ocena z dwóch innych przedmiotów
    1. Sposób przeliczania na punkty ocen z powyższych zajęć edukacyjnych jest następujący:

18 punktów – celujący

17 punktów – bardzo dobry

14 punktów – dobry

8 punktów – dostateczny

2 punkty    – dopuszczający

Kandydat może dodatkowo otrzymać:

10 punktów – tytuł finalisty konkursu przedmiotowego w zawodach wiedzy o zasięgu ponadwojewódzkimorganizowanym przez kuratorów oświaty oraz dwa lub więcej tytuły finalisty konkursu przedmiotowego w zawodach wiedzy o zasięgu wojewódzkim organizowanym przez kuratora oświaty;

7 punktów – tytuł laureata konkursu tematycznego lub interdyscyplinarnego w zawodach wiedzy o zasięgu ponadwojewódzkimorganizowanym przez kuratorów oświaty oraz dwa lub więcej tytuły laureata konkursu tematycznego lub interdyscyplinarnego w zawodach wiedzybędących konkursem o zasięgu wojewódzkimorganizowanym przez kuratora oświaty;

5 punktów – tytuł finalisty konkursu tematycznego lub interdyscyplinarnego w zawodach wiedzyo zasięgu ponadwojewódzkimorganizowanym przez kuratorów oświaty oraz dwa lub więcej tytuły finalisty konkursu tematycznego lub interdyscyplinarnego w zawodach wiedzyo zasięgu wojewódzkimorganizowanym przez kuratora oświaty;

3 punkty – za tytuł finalisty konkursu tematycznego lub interdyscyplinarnego o zasięgu wojewódzkim organizowanego przez kuratora oświaty;

4 punkty – za osiągnięcia sportowe lub artystyczne o zasięgu międzynarodowym, 3 punkty - na szczeblu krajowym, 2 punkty - na szczeblu wojewódzkim, 1 punkt  -  na szczeblu powiatowym;

W przypadku, gdy kandydat ma więcej niż jedno szczególne osiągnięcie w zawodach wiedzy, artystycznych i sportowych wymienionych na świadectwie ukończenia gimnazjum, maksymalna liczba punktów możliwych do uzyskania za wszystkie osiągnięcia wynosi 18 punktów.

7  punktów – za świadectwo z wyróżnieniem;

3 punkty – za osiągnięcia w aktywności na rzecz innych ludzi, zwłaszcza w formie wolontariatu.

Szczegółowe wyniki egzaminu wyrażone w skali procentowej z języka polskiego i matematyki mnoży się przez 0,35, wynik przedstawiony w procentach z języka obcego nowożytnego mnoży się przez 0,3. Minimalna liczba wymaganych punktów do liceum wynosi 100, jednak Komisja Rekrutacyjna może zdecydować inaczej w indywidualnych przypadkach.

DLA KANDYDATÓW PO GIMNAZJUM

Uczniowie będą przyjmowani według kryterium punktowego uwzględniającego:

• wyniki egzaminu przeprowadzonego w ostatniej klasie gimnazjum,
  • oceny na świadectwie końcowym oraz inne osiągnięcia kandydata.

Punktacja ocen na świadectwie końcowym gimnazjum:

1. Przy wyliczaniu punktów będą uwzględniane: oceny na świadectwie końcowym z języka polskiego i dwóch wybranych zajęć edukacyjnych, a także szczególne osiągnięcia, świadectwo ukończenia szkoły podstawowej z wyróżnieniem, aktywność społeczna.

18 punktów – celujący

17 punktów – bardzo dobry

14 punktów – dobry

8 punktów – dostateczny

2 punkty    – dopuszczający

Kandydat może dodatkowo otrzymać:

10 punktów – za tytuł finalisty konkursu przedmiotowego o zasięgu ponadwojewódzkim organizowanego przez kuratorów oświaty oraz tytuł finalisty w co najmniej dwóch konkursach przedmiotowych na szczeblu wojewódzkim;

7 punktów – za tytuł laureata konkursu tematycznego lub interdyscyplinarnego o zasięgu ponadwojewódzkim organizowanego przez kuratorów oświaty oraz tytuł laureata w co najmniej dwóch konkursach tematycznych lub interdyscyplinarnych na szczeblu wojewódzkim, a także tytuł finalisty konkursu przedmiotowego na szczeblu wojewódzkim;

5 punktów – za tytuł finalisty w konkursie tematycznym lub interdyscyplinarnym o zasięgu ponadwojewódzkim organizowanym przez kuratorów oświaty oraz tytuł finalisty w co najmniej dwóch konkursach tematycznych lub interdyscyplinarnych na szczeblu wojewódzkim, a także tytuł laureata konkursu tematycznego lub interdyscyplinarnego  na szczeblu wojewódzkim;

7  punktów – za świadectwo z wyróżnieniem;

Szczegółowe wyniki egzaminu wyrażone w skali procentowej będą przeliczane na punkty, przyjmując współczynnik 0,2. Minimalna liczba wymaganych punktów do liceum wynosi 100, jednak Komisja Rekrutacyjna może zdecydować inaczej w indywidualnych przypadkach.

Maksymalnie można uzyskać 200 pkt, minimalna liczba wymaganych punktów do liceum wynosi 100 pkt, jednak Komisja Rekrutacyjna może zdecydować inaczej w indywidualnych przypadkach.

HARMONOGRAM REKRUTACJI DO KLAS PIERWSZYCH NA ROK SZKOLNY 2019/2020

W I LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCYM IM. STEFANA CZARNIECKIEGO W KOZIENICACH

• od 13 maja do 20 maja kandydaci do klas pierwszych składają wniosek o przyjęcie do szkoły – do pobrania w sekretariacie szkoły lub na stronie internetowej www.lo-kozienice.edu.pl.
  • od 21 czerwca do 28 czerwca kandydaci dostarczają świadectwo ukończenia gimnazjum lub szkoły podstawowej i zaświadczenie o wynikach egzaminu  gimnazjalnego lub sprawdzianu ósmoklasisty.
  • do 15 lipca szkolne komisje rekrutacyjne weryfikują wnioski o przyjęcie do szkoły i inne złożone dokumenty.
  • 16 lipca szkolne komisje rekrutacyjne ogłaszają listy kandydatów zakwalifikowanych do pierwszych klas.
  • od 16 lipca do 24 lipca kandydaci potwierdzają wolę przyjęcia w postaci przedłożenia oryginałów dokumentów.
  • 25 lipca szkolne komisje rekrutacyjne ogłaszają listy kandydatów przyjętych do szkoły.
  • od 26 lipca do 28 sierpnia szkolne komisje rekrutacyjne przeprowadzają rekrutację uzupełniającą (jeśli szkoła dysponuje wolnymi miejscami).

WNIOSEK O PRZYJĘCIE DO I KLASY LICEUM W ROKU SZKOLNYM 2019/2020