Liceum Roku
2012-2013
Liceum Roku
2014-2015
Liceum Roku
2016
Patronat Politechniki
Warszawskiej
Porozumienie z WSH
w Radomiu
Porozumienie z WSR
w Warszawie
Certyfikat
"Mamy Prawa"
  Działalność na rzecz
społeczności lokalnej
  Certyfikat
"Szkoła Nadziei"
  Wiarygodna Szkoła   Szkoła Dialogu   Góra Grosza




   
Certyfikat
IT Szkoła 2013-2014
Certyfikat
IT Szkoła 2015-2016
Edukacja szkolna przeciwko wykluczeniu prawnemu   Projekt PEACE 2015   Miejsce Wolne od Nienawiści I Liceum Ogólnokształcące w gronie szkół olimpijskich Mazowiecka Szkoła Aktywna Turystycznie Certyfikat Wyższej Szkoły Handlowej Odznaka Honorowa PCK Zasłużony dla Mazowsza Certyfikat WSH w Radomiu Medal 100-lecia PCK
                           
I Liceum Ogólnokształcące im. Stefana Czarnieckiego w Kozienicach - Kozienice I Liceum Ogólnokształcące im. Stefana Czarnieckiego w Kozienicach - Kozienice              
100 lat
szkoły
    Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy   Wsparcie Kozienickiego Hospicjum Razem
dla Kultury
Olimpiada
Zwolnieni
z Teorii
       
 

Osiągnięcia szkoły

Informacje bieżące


OSIĄGNIĘCIA

Uczniowie odnoszą znaczne sukcesy w Konkursach i Olimpiadach 

  • Maria Świerczyńska, Maja Słowińska, Zuzanna Chrapek i Weronika Seroka z klasy 2ga - 3 miejsce w ogólnopolskim konkursie zorganizowanym przez Goethe-Institut Kraków w ramach projektu „DENK” za film „W zdrowym ciele zdrowy duch”. Praca uczennic została opublikowana na stronie Goethe-Institut
  • Emilia Czerwińska i Weronika Krupa z klasy 2gB  - I miejsce za pracę „Kazimiera Gruszczyńska – Założycielka zakonu Sióstr Franciszkanek od Cierpiących” w kategorii – praca zespołowa
  • Jakub Gumiński z klasy 2gB I miejsce  za pracę „Od zawsze patriota – od dziś mój bohater” (pracę przekazano do etapu ogólnopolskiego), a Kacper Traczyk z klasy 2gB II miejsce  za pracę „Korzenie” czyli historia Antoniego i Tatiany
  • Zuzanna Chrapek z klasy 2gA I miejsce za pracę „Zabytki i atrakcje Ziemi Kozienickiej” (pracę przekazano do etapu ogólnopolskiego), a Karolina Ptaszek i Maria Więsyk z klasy 2gB - III miejsce  za pracę „Krokami historii” – Zabytki Kozienic
  • Grupa nieformalna, czyli uczniowie klas 1a, 2pB, 2Gb I LO w Kozienicach oraz nauczycielki Małgorzata Kuśmierczyk-Balcerek i Joanna Piwońska  I miejsce w konkursie na inicjatywy lokalne ogłoszonym przez Kozienicki Dom Kultury im. Bogusława Klimczuka, który był benificjentem programu „Dom Kultury + Inicjatywy Lokalne 2020” ogłoszonym przez Narodowe Centrum Kultury; konsekwencją była realizacja projektu „Kobieto ! puchu marny ! – czy aby na pewno?” oraz wydanie książki pod tym samym tytułem
  • Łukasz Wójtowicz z klasy 2Pb oraz Natalia Rutkowska z klasy 2Pc  udział w międzynarodowym konkursie „Holocaust and Art Writing Contest” orgaznizowanym przez Universytet Champmana w Orange (USA). Prezentacja I LO została pokazana na uroczystej gali na UCH w USA
  • Amelia Worobiec z klasy 2gb i Wiktoria Kosiec z klasy 2ga - I miejsca w Szkolnym Konkursie Języka Angielskiego. Jakub Gumiński II miejsce, a Kacper Traczyk z klasy 2gb  – III miejsce w tym konkursie
  • Hanna Bernaciak i Zuzanna Koral z klasy 2pa wyróżnienie w 66. Ogólnopolskim Konkursie Recytatorskim
  • Michał Molenda, Mikołaj Marchewka i Wiktoria Skrzek z klasy 2pB - otrzymali podziękowania za pracę pt. „Żołnierze Hubala w Puszczy Kozienickiej” w XIII edycji Ogólnopolskiego Konkursu Na Projekt Historyczny „Póki nie jest za późno”
  • Anna Tyśkiewicz z klasy 1a - I miejsce w XIII Otwartych Mistrzostwach Sudoku
  • Jakub Gumiński zajął II miejsce, a Karolina Ptaszek z klasy 2gB – III miejsce w teście z rozpoznania obiektów krajoznawczych z terenu województwa mazowieckiego w ramach Mazowieckiego Internetowego Konkursu Wiedzy Turystyczno-Krajoznawczej. W innych kategoriach tego konkursu Jakub Gumiński zajął VI miejsce Amelia Worobiec zajęła miejsce
  • Mikołaj Dąbrowski z klasy 2pA - zajął 17 miejsce (na 33 uczestników) VI edycji konkursu „Dwa oblicza Pułaskiego”
  • Kamila Wolska z klasy 3a - przeszła do II etapu VII edycji Olimpiady Wiedzy o Mediach oraz otrzymała certyfikat uczestnictwa w III Regionalnym Etapie Konkursu Wiedzy Neurobiologicznej BRAIN BEE 2021
  • Katarzyna Mazur, Zuzanna Paciorkiewicz i Aleksandra Garbacz - zakwalifikowały się do Zawodów Okręgowych Olimpiady Statystycznej
  • Olga Kurek z klasy 1a i Zuzanna Maj z klasy 2pA - uzyskały wysokie wyniki w Ogólnopolskim Konkursie Chemicznym „Alchemik”
  • Weronika Krupa z klasy 2gB  i Kacper Traczyk z klasy 2gB – II miejsce w szkolnym etapie Ogólnopolskiego Konkursu „#leselust Freude am Lesen entdecken” organizowanego przez Instytut Goethego w Krakowie
  • Nadia Dąbrowska i Mikołaj Dąbrowski z klasy 2pA - uczestnicy  projektu filmowego „Z chemią za pan brat” organizowanym przez Wydział Chemii Uniwersytetu Jagiellońskiego oraz zajęli I miejsce w szkolnym konkursie języka niemieckiego „Comic ist cool -Deutsch ist cool!”
  • Julia Markwat i Aniela Szumilas z klasy 2ga laureatki 4 miejsca XIV Ogólnopolskiego Konkursu Polonistycznego „Z ortografią na co dzień” 
  • Natalia Skiba z klasy IIgb - III miejsce w konkursie szkolnym z języka niemieckiego ,, Die Rektion"
  • Amelia Worobiec z klasy IIgb - II miejsce w konkursie szkolnym z języka niemieckiego ,, Die Rektion"
  • Weronika Krupa z klasy IIgb - I miejsce w konkursie szkolnym z języka niemieckiego ,, Die Rektion"
  • Weronika Zdyb z klasy Ia - II miejsce w dziedzinie literatura w XXX jubileuszowej edycji konkursu przyrodniczego ,,Moje spotkania z Puszczą"
  • Natalia Rutkowska z klasy IIpc - III miejsce w dziedzinie literatura w XXX jubileuszowej edycji konkursu przyrodniczego ,,Moje spotkania z Puszczą"
  • Weronika Tarczyńska z klasy Ia - III miejsce w Mistrzostwach Polski Kadetów w Kickboxingu
  • Jakub Gumiński z klasy Igb - Zwycięzca - I miejsce w Ogólnopolskim Konkursie z języka angielskiego World of Languares
  • Dawid Milczarczyk z klasy Igb - Laureat Ogólnopolskiego Konkursu z języka angielskiego World of Languares
  • Kacper Traczyk z klasy Igb -Laureat Ogólnopolskiego Konkursu z języka angielskiego World of Languares
  • Patryk Rakoczy z klasy Igb - Laureat Ogólnopolskiego Konkursu z języka angielskiego World of Languares
  • Oskar Rakoczy z klasy Igb - Laureat Ogólnopolskiego Konkursu z języka angielskiego World of Languares
  • Maria Więsyk z klasy Igb - Laureat Ogólnopolskiego Konkursu z języka angielskiego World of Languares
  • Jakub Sarnecki z klasy Igb - Laureat Ogólnopolskiego Konkursu z języka angielskiego World of Languares
  • Hanna Łukiewicz z klasy Igc - wyróżnienie w eliminacjach środowiskowych 65. Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego
  • Nadia Dąbrowska z klasy Ipa - wyróżnienie w konkursie ,,Filmowe laborki"
  • Nadia Dąbrowska z klasy Ipa - I miejsce w historycznym konkursie ,,(Nie)zatarte tropy. Zwierzęta w opowieściach rodzinnych i historii Polski"
  • Mikołaj Dąbrowski z klasy Ipa wyróżnienie w konkursie ,,Filmowe laborki"
  • Nadia Dąbrowska z klasy Ipa - wyróżnienie w konkursie pt. ,,Życie i twórczość Elizy Orzeszkowej"
  • Nadia Dąbrowska z klasy IpaIII miejsce w Powiatowym Konkursie Plastycznym pt. ,,A to Polska właśnie" w kategorii młodzież
  • Mikołaj Dąbrowski z klasy Ipa - II miejsce w Powiatowym Konkursie Plastycznym pt. ,,A to Polska właśnie" w kategorii młodzież
  • Wiktoria Rytko z klasy IIa - I miejsce w Rejonowym Etapie XXVIII edycji Ogólnopolskiej Olimpiady Promocji Zdrowego Stylu Życia Polskiego Czerwonego Krzyża
  • Kamila Wolska z klasy IIa - II miejsce w Rejonowym Etapie XXVIII edycji Ogólnopolskiej Olimpiady Promocji Zdrowego Stylu Życia Polskiego Czerwonego Krzyża
  • Julia Telbusiewicz i Wiktoria Rytko z klasy IIIa - otrzymały wyróżnienie "Historia Władysława Frydrycha" Wojewódzkim etapie XXVII Ogólnopolskiego Młodzieżowego Konkursu Krajoznawczego "Poznajemy Ojcowiznę"
  • Patrycja Kępińska i Julia Gnyś z klasy IIIa - IV miejsce - "Szlakami najważniejszych wojennych zabytków gminy Garbatka-Letnisko" Wojewódzkim etapie XXVII Ogólnopolskiego Młodzieżowego Konkursu Krajoznawczego "Poznajemy Ojcowiznę"
  • Karolina Ptaszek i Maria Więsyk z klasy Igb - III miejsce -  "Złote dziedzictwo Kozienic" Wojewódzkim etapie XXVII Ogólnopolskiego Młodzieżowego Konkursu Krajoznawczego "Poznajemy Ojcowiznę"
  • Kamila Wolska z klasy IIa III miejsce -  za pracę "Jak to z Głowaczowem było - wspomnienia Euzebiusza Małaśnickiego" Wojewódzkim etapie XXVII Ogólnopolskiego Młodzieżowego Konkursu Krajoznawczego "Poznajemy Ojcowiznę"
  • Jakub Gumiński z klasy Igb - II miejsce - za pracę "Chcę wyjechać na wieś... Przystanek Ryczywół" w Wojewódzkim etapie XXVII Ogólnopolskiego Młodzieżowego Konkursu Krajoznawczego "Poznajemy Ojcowiznę"
  • Klaudia Kalinka z klasy II c - zajęła II miejsce w Konkursie Plastycznym pt. "Jestem bezpieczny w Internecie"
  • Aleksandra Misztal z klasy I a -zajęła I miejsce w Konkursie Plastycznym pt. "Jestem bezpieczny w Internecie"
  • Zuzanna Dębiec z klasy I a - zajęła I miejsce w Konkursie Plastycznym pt. "Jestem bezpieczny w Internecie"
  • Katarzyna Tyśkiewicz z klasy 1a - otrzymała wyróżnienie w XXVII edycji konkursu przyrodniczego „Moje spotkania z Puszczą” pt. „Moje wędrówki przez leśne kryjówki”.
  • Wiktoria Rytko z klasy 1a - zajęła I miejsce w XXVII edycji konkursu przyrodniczego „Moje spotkania z Puszczą” pt. „Moje wędrówki przez leśne kryjówki".
  • Martyna Rutkowska z klasy 1b -  zajęła III miejsce w IX Konkursie Kolęd i Pastorałek "Na ten Nowy Rok"
  • Adam Dąbrowski z klasy 1b zajął III miejsce w IX Konkursie Kolęd i Pastorałek „Na ten Nowy Rok".
  • Aleksandra Zawadzka z klasy 2b została laureatką IV miejsca w eliminacjach powiatowych XXV Ogólnopolskim Młodzieżowym Konkursie Krajoznawczym „Poznajemy Ojcowiznę” za pracę pod tytułem „Przeszłość zachowana w pamięci staje się częścią teraźniejszości – Tadeusz Kotarbiński” oraz otrzymała wyróżnienie w eliminacjach środowiskowych w turnieju recytatorskim 63. Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego.
  • Estera Kalbarczyk  z klasy 1a została laureatką III miejsca w eliminacjach powiatowych XXV Ogólnopolskim Młodzieżowym Konkursie Krajoznawczym „Poznajemy Ojcowiznę” za pracę pod tytułem „Historia mojej ojcowizny – historia zabytki Gmina Kozienice".
  • Patrycja Kępińska, Julia Gnyś i Wiktoria Pajączkowska z klasy 1a otrzymały  I miejsce  w  XXV Ogólnopolskim Młodzieżowym Konkursie Krajoznawczym „Poznajemy Ojcowiznę”  w kategorii prac multimedialnych uczniów szkół ponadgimnazjalnych  za pracę pod tytułem „Historia mojej ojcowizny – historia Garbatki-Letnisko".
  • Julia Telbusiewicz z klasy 1a  otrzymała  III miejsce  w  XXV Ogólnopolskim Młodzieżowym Konkursie Krajoznawczym „Poznajemy Ojcowiznę”  w kategorii prac multimedialnych uczniów szkół ponadgimnazjalnych  za pracę pod tytułem „Kozienice – idealne na szczęście” oraz zajęła II miejsce w XI edycji konkursu  „Historia multimedialnie”  za pracę pt. „Nowy świat po II wojnie światowej".
  • Krystian Jasek z klasy 1c otrzymał wyróżnienie w XI edycji konkursu  „Historia multimedialnie”  - kategoria polityka - za pracę pt. „Operacja Barbarossa".
  • Wiktoria Zawodnik z klasy 1a otrzymała wyróżnienie w eliminacjach środowiskowych w turnieju recytatorskim 63. Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego.
  • Wiktoria Zawodnik, Patrycja Kępińska i Wiktoria Pajączkowska z klasy 1a zajęły II miejsce w Konkursie Fizyczno-Informatycznym zorganizowanym przez Międzypowiatowy  Ośrodek Doskonalenia Nauczycieli w Radomiu
  • Rafał Jaworski, Karolina Jaskulak  z klasy 1 c oraz Wiktoria Zawodnik z klasy 1a otrzymali dyplomy za udział w IV Ogólnopolskim Konkursie Literatury Fantasty „Źródła Marzeń – Sources of Dreams” 2018.
  • Adrianna Latos z klasy 2c otrzymała dyplom za udział w Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym „Orzeł Biały – nasza duma” zorganizowanym przez Kancelarię Senatu RP 
  • Adrianna Latos z klasy 2c, Wiktoria Bąk  i z Natalia Kłos klasy 1a oraz  Kinga Kwaczyńska z klasy 1b otrzymują podziękowania za udział w XI Ogólnopolskim Konkursie Historycznym Hetmany „Stefan Czarniecki – epoka i czyny".
  • Patrycja Wołos z klasy 2a zajęła II miejsce w eliminacjach powiatowych w XLI Ogólnopolskim Turnieju Wiedzy Pożarniczej „Młodzież Zapobiega Pożarom".
  • Aleksandra Mierzejewska z klasy 2b i Cezary Molenda z klasy 2a wzięli  udział w etapie okręgowym 59. Ogólnopolskiej Olimpiady „Wiedza o Polsce i świecie współczesny".
  • Artur Gawrysiak z klasy 1a i Rafał Jaworski z klasy 1c wzięli udział w etapie okręgowym Ogólnopolskiej Olimpiady Historycznej.
  • Kamila Kapusta z klasy 1a zajęła 2 miejsce w XI Otwartych  Mistrzostwach Sudoku.
  • Katarzyna Tyśkiewicz  z klasy 1a zajęła I miejsce, a Artur Gawrysiak też z klasy 1a zajął III miejsce w konkursie matematycznym zorganizowanym w ramach III edycji kampanii społeczno-charytatywnej „Ida Czerwcowa – stop rakowi piersi 2018".
  • Piotr Maj z klasy 1a - zajął I miejsce w XXVII edycji konkursu przyrodniczego „Moje spotkania z Puszczą” pt. „Moje wędrówki przez leśne kryjówki”.
  • Weronika Jakubowska z klasy IIc - laureatka Konkursu Wiedzy o Unii Europejskiej i w dniach 1-5.06.2018 r. była w Brukseli.  
  • Szkoła Dominika Pyrka z klasy IIIA zajęła IV miejsce w eliminacjach powiatowych XLI Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy Pożarniczej
  • Michał Miśkiewicz z klasy IIIa – II miejsce w Semi-knockdown –Piotrków Trybunalski
  • Michał Miśkiewicz z klasy IIIa - II miejsce w konkurencji Kumite – Lublin
  • Karolina Musia z klasy IIIa – II miejsce w Rejonowym Etapie XXIV Ogólnopolskiej Olimpiady Promocji   Zdrowego Stylu Życia
  • Paulina Małysaz z klasy IIIa  – wyróżnienie w konkursie „Historia Miltimedialnie” w kategorii Społeczeństwo za projekt „Początki kinematografii”
  • Paulina Małysaz z klasy IIIa -  laureatka Konkursu Wiedzy o Unii Europejskiej i w dniach 16-20.06.2017 r. była w Brukseli.  
  • Błażej Krawczyk z  klasy IIIa  -  I miejsce w Eliminacjach Powiatowych oraz III miejsce w etapie wojewódzkim XXIV Ogólnopolskiego Młodzieżowego Konkursu Krajoznawczego Poznajemy Ojcowiznę w kategorii szkoły ponadgimnazjalne – praca indywidualna Wyrwane z mroku zapomnienia 
  • Błażej Krawczyk z klasy IIIa -II miejsce w XV Międzypowiatowym Konkursie Wiedzy Językowej w kategorii język angielski
  • Dominika Pyrkaz z klasy IIIa   - dyplom za udział w I etapie konkursu historyczno-marynistycznego „Dwa Oblicza Pułaskiego"
  • Dominika Pyrkaz z klasy IIIa - - IV miejsce w etapie powiatowym  XLI Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej
  • Wojciech Plewka z klasy IIIa   – dyplom za udział w II etapie konkursu historyczno-marynistycznego „Dwa Oblicza Pułaskiego"
  • Wojciech Plewka z klasy IIIa - wyróżnienie w XV Międzypowiatowym Konkursie Wiedzy Językowej
  • Bartłomiej Konarzewski z klasy IIIa – dyplom za udział w warsztatach filmowych z Filmoteką Szkolną: „Tajemnice filmu animowanego” realizowanych we współpracy z Filmoteką Narodową przy wsparciu Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej
  • Zuzanna Wolszczak z klasy IIIa – dyplom za udział w Rejonowym Etapie XXVI edycji Ogólnopolskiej Olimpiady Promocji Zdrowego Stylu Życia
  • Katarzyna Surowiecka z klasy IIIa – I miejsce w XI Otwartych Mistrzostwach Sudoku
  • Justyna Zawada z klasy IIIa – dyplom za udział w finale okręgowym XXXIII Olimpiady Wiedzy Ekologicznej
  • Jakub Balcerzak z klasy IIIb – dyplom za udział w warsztatach filmowych z Filmoteką Szkolną: „Tajemnice filmu animowanego” realizowanych we współpracy z Filmoteką Narodową przy wsparciu Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej
  • Jakub Balcerzak z klasy IIIb - zdobył V miejsce i został laureatem w kategorii szkół ponadgimnazjalnych w Krajowym Konkursie Wiedzy Olimpijskiej Rio 2016
  • Władysław Czajka z klasy IIIb – dyplom za udział w etapie okręgowym IV edycji Olimpiady Wiedzy o Mediach
  • Nikodem Mizera z klasy IIIb – dyplom za udział w etapie okręgowym IV edycji Olimpiady Wiedzy o Mediach
  • Magdalena Posłowska z klasy IIIb – II miejsce w IX Konkursie Kolęd i Pastorałek
  • Wiktor Czaplarski z klasy IIIb - wyróżnienie w XV Międzypowiatowym Konkursie Wiedzy Językowej w kategorii język angielski
  • Weronika Sławińska i Ida Krawczyk z klasy IIIc – dyplom za udział w projekcje edukacyjnym Liderzy Akademii Nauk Społecznych organizowanym przez Akademię Pedagogiki Specjalnej im. Marii Grzegorzewskiej w Warszawie
  • Adrianna Wałęka z klasy IIIc – wyróżnienie w konkursie plastycznym „Woda-relaks i ukojenie” 
  • Adrianna Wałęka z klasy IIIc - III miejsce w dziedzinie fotografia – IV grupa wiekowa w XXVI edycji konkursu z cyklu „Moje spotkania z Puszczą pt.: Drzewa tętniące życiem”
  • Adrianna Wałęka z klasy IIIc - dyplom za udział w Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym „Orzeł Biały – nasza duma” 
  • Maciej Kinecki z klasy IIIc – zajął VI miejsce w kategorii szkoły ponadgimnazjalne w Eliminacjach Powiatowych XLIV Ogólnopolskiego Młodzieżowego Turnieju Turystyczno-Krajoznawczego
  • Patrycja Lesisz z klasy IIIc – wyróżnienie w XIII Międzypowiatowym Konkursie Wiedzy Językowej w kategorii język angielski
  • Franciszek Kudła, Jakub Piotrowski i Przemysław Boryczka – zdobyli certyfikat z profesjonalnego zarządzania w Ogólnopolskiej Olimpiadzie „Zwolnieni z Teorii”
  • Władysław Czajka, Jakub Piotrowski, Ewelina Kopińska, Magdalena Posłowska, Olga Gregorczyk, Agata Górnicka i Marta Kusal – włączyli się w organizację Maratonu Pisania Listów 2015 i tym samym wsparcie Stowarzyszenia Amnesty International w walce o poszanowanie praw człowieka
  • Karolina Musiał, Michał Konarzewski, Kamila Adach, Dominika Pyrka, Zuzanna Wolszczak, Julia Przerwa, Bartłomiej Konarzewski, Weronika Ociesa, Michał Miśkiewicz, Olga Łukasiewicz, Weronika Szostak, Katarzyna Krześniak, Justyna Zawada, Paulina Małysa i Bartłomiej Karsznia - otrzymali certyfikaty ukończenia szkolenia wolontariuszy Fundacji Hospicjum – Razem możemy więcej.
  • Olga Gregorczyk, Milena Rębalska, Zuzanna Szwankowska, Kinga Jaśkiewicz, Kamila Adach, Dominika Pońska, Ewelina Kopińska, Tomasz Zając i Weronika Ociesa – certyfikat za udział w III Kozienickim GIS Day
  • Magdalena Posłowska, Marta Kusal, Władysław Czajka, Jakub Piotrowski, Olga Gregorczyk, Dominika Pońska, Ewelina Kopińska i Agata Górnicka – realizowali projekt edukacyjny „Razem mamy siłę: Stop Dyskryminacji!” Amnesty International
  • Patrzcja Wołos z klasy IIA zajęła II miejsce w eliminacjach powiatowych XLI Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej
  • Patrycja Kępińska, Julia Gnyś, Wiktoria Pajączkowska z klasy IA zajęły II miejsce w XXV Ogólnopolskim Młodzieżowym Konkursie Krajoznawczym ,,Poznajemy Ojcowiznę"
  • Estera Kalbarczyk z klasy IA zajęła III miejsce w XXV Ogólnopolskim Młodzieżowym Konkursie Krajoznawczym ,,Poznajemy Ojcowiznę"
  • Aleksandra Zawadzka z klasy IIB zajęła IV miejsce w XXV Ogólnopolskim Młodzieżowym Konkursie Krajoznawczym ,,Poznajemy Ojcowiznę"
  • Szkoła otrzymała podziękowanie za współpracę przy organizacji obchodów XXVI finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy odbywającego się 14 stycznia 2018r.
  • Szkoła otrzymała podziękowanie za organizację i wsparcie Stowarzyszenia Amnesty International w walce o poszanowanie praw człowieka
  • Magdalena Posłowska z klasy IIIB zajęła II miejsce w IX Konkursie Kolęd i Pastorałek NA TEN NOWY ROK
  • Adam Dąbrowski z klasy IB zajął III miejsce w IX Konkursie Kolęd i Pastorałek NA TEN NOWY ROK
  • Martyna Rutkowska z klasy IB zajęła I miejsce w IX Konkursie Kolęd i Pastorałek NA TEN NOWY ROK
  • Szkoła otrzymała podziękowanie za włączenie się w organizację ,,Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości w Powiecie Kozienickim 2017"
  • Wiktoria Rytko z klasy IA zajęła I miejsce w XXVII edycji konkursu przyrodniczego ,,Moje spotkanie z Puszczą"
  • Katarzyna Tyskiewicz z klasy IA otrzymała wyróżnienie w XXVII edycji konkursu przyrodniczego ,,Moje spotkanie z Puszczą" w XXVII edycji konkursu przyrodniczego ,,Moje spotkania z Puszczą"
  • Piotr Maj z klasy IA zajął I miejsce w XXVII edycji konkursu przyrodniczego ,,Moje spotkania z Puszczą"
  • Szkoła otrzymała podziękowanie za współorganizację kozienickich obchodów Narodowego Święta Niepodległości 11 listopada 2017r.
  • Szkoła otrzymała podziękowanie za zaangażowanie w akcję na rzecz Kingi Abramczyk z Kozienic
  • Szkoła otrzymała podziękowanie za współpracę i pomoc w organizowaniu uroczystości przedszkolnych od Publicznego Przedszkola Nr 1
  • Szkoła otrzymała dyplom za udział w Rejonowym Etapie XXV Ogólnopolskiej Olimpiady Promocji Zdrowego Stylu Życia Polskiego Czerwonego Krzyża
  • Szkoła otrzymała podziękowanie za włączenie się w kampanię społeczną "Twój Miś może zostać ratownikiem" od Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Kozienicach
  • Szkoła oraz Panie: Joanna Kuźmińska, Monika Lis-Seremak, Mariola Worobiec i Anna Przerwa-Bieniek otrzymały podziękowanie za udział w projekcie realizowanym przez Mediatekę "Wykiełkuj na rynku pracy"
  • Szkoła otrzymała podziękowanie od Kozienickiego Centrum Rekreacji i Sportu za pomoc w organizacji zawodów z cyklu Arena Grand Prix Puchar Polski w Pływaniu
  • Szkoła otrzymała podziękowanie za przygotowanie młodzieży do VIII Konkursu Kolęd i Pastorałek "Na ten Nowy Rok"
  • Karolina Kurek z klasy IIIA - otrzymała wyróżnienie w konkursie fotograficznym"Ziemie Kozienicka w uczniowskim obiektywie"
  • Wioletta Płaza z klasy IA - zajęła II miejsce w VII Ogólnopolskim Turnieju Tańca Towarzyskiego
  • Wioletta Płaza z klasy IA - zajęła I miejsce w VII Ogólnopolskim Turnieju Tańca Towarzyskiego
  • Wiktoria Wróbel z klasy IIIA -zajęła III miejsce na dystansie 100m stylem dowolnym
  • Edyta Wójcik z klasy IIIA - zajęła III miejsce na dystansie 200m stylem klasycznym
  • Edyta Wójcik z klasy IIIA - zajęła I miejsce na dystansie 50m stylem klasycznym
  • Edyta Wójcik z klasy IIIA - zajęła I miejsce na dystansie 100m stylem klasycznym
  • Aleksandra Zawadzka z klasy IB - zajęła I miejsce w Eliminacjach Powiatowych XXIV Ogólnopolskiego Młodzieżowego Konkursu Krajoznawczego "Poznajemy Ojcowiznę".
  • Błażej Krawczyk z klasy IIA - zajął I miejsce w Eliminacjach Powiatowych XXIV Ogólnopolskiego Młodzieżowego Konkursu Krajoznawczego "Poznajemy Ojcowiznę".
  • Weronika Stochmal z klasy IIIB - laureatka III edycji Olimpiady Wiedzy o Mediach
  • Piotr Kwaczyński z klasy IIIC - laureat II Ogólnopolskiej Olimpiady Wiedzy Historycznej.
  • Wiktoria Wróbel z klasy IIIA - zajęła II miejsce w III rundzie Międzynarodowego Mityngu Pływackiego na dystansie 50 m stylem zmiennym w kategorii dziewczęta.
  • Wiktoria Wróbel z klasy IIIA - zajęła II miejsce w III rundzie Międzynarodowego Mityngu Pływackiego na dystansie 100m stylem zmiennym w kategorii dziewczęta.
  • Karolina Kurek II miejsce, Adrianna Wałęka III miejsce, Gabriel Bolek - laureaci konkursu "Moje spotkania z Puszczą".
  • Jakub Cieślak z klasy IIa zajął pierwsze miejsce w konkursie na najlepszą prezentację multimedialną promującą kulturę krajów anglojęzycznych.
  • Sylwia Purchała z klasy IIc zajęła drugie miejsce w konkursie na najlepszą prezentację multimedialną promującą kulturę krajów anglojęzycznych.
  • Bartłomiej Traczyk z klasy IIa zajął trzecie miejsce w konkursie na najlepszą prezentację multimedialną promującą kulturę krajów anglojęzycznych.
  • Piotr Kwaczyński, uczeń klasy II C został wyróżniony w Ogólnopolskim Konkursie „Żołnierze Wyklęci - Bohaterowie Niezłomni”.
  • Adam Śmietanka uczeń klasy III A zakwalifikował się do etapu centralnego IX Ogólnopolskiej Olimpiady "O Diamentowy Indeks AGH" z przedmiotu fizyka.
  • I LO IM. STEFANA CZARNIECKIEGO W GRONIE SZKÓŁ OLIMPIJSKICH 14 stycznia 2016r. miesięcznik „Perspektywy” opublikował Ogólnopolski Ranking Liceów Olimpijskich, w którym I LO im. S. Czarnieckiego w Kozienicach, jako jedyne z Powiatu Kozienickiego, znalazło się na 166 pozycji w Polsce. Ranking ten powstaje w oparciu o wyniki 44 olimpiad przedmiotowych oraz liczbę finalistów i laureatów w danej szkole.Finaliści i laureaci są ustawowo zwolnieni z egzaminów maturalnych z danego przedmiotu i otrzymują wynik 100%. I Liceum Ogólnokształcące im. S. Czarnieckiego zalazło się także na 108 pozycji w rankingu szkół na Mazowszu. Ranking ten uwzględnia sukcesy szkoły w olimpiadach, wyniki matury z przedmiotów obowiązkowych oraz wyniki matury z przedmiotów dodatkowych. Cieszą wysokie wyniki uczniów, co przekłada się na coraz wyższą z roku na rok i mocniejszą pozycję naszej szkoły w środowisku lokalnym.
  • Karolina Kurek uczennica klasy II A zajęła I miejsce w Rejonowym Etapie XXIV Ogólnopolskiej Olimpiady Promocji Zdrowego Stylu Życia Polskiego Czerwonego Krzyża, 2016r.
  • Karolina Kurek uczennica klasy II A zajęła II miejsce w konkurencji KATA, w kategorii Open kobiety, 2016r.
  • Michał Kuźmiński należy do 10 najlepszych na Mazowszu maturzystów 2015. Konkurs "Matura na 100%" zorganizowało OKE i CKE biorąc pod uwagę wszystkie przedmioty obowiązkowe i co najmniej 2 dodatkowe na poziomie rozszerzonym; wyniki z wszystkich egzaminów co najmniej 90%, w tym co najmniej jeden egzamin na 100%
  • uczeń klasy II A Adam Śmietanka został Laureatem Konkursu Języka Angielskiego Gifted & Talented zorganizowanym przez Instytut Komunikacji Społecznej i Interkulturowej Uniwersytetu Warszawskiego.
  • uczennica klasy II B Nina Gos zajęła III miejsce w konkursie ,,Historia Multimedialnie" w kategorii Kultura
  • uczeń klasy III D Piotr Tasak zajął IV miejsce w XI Ogólnopolskim Konkursie Polonistycznym „Z poprawną polszczyzną na co dzień”
  • uczennica klasy II A Kinga Krawczyk zajęła II miejsce w konkurencji KUMITE, kategoria JUNIOR STARSZY - 60 DZIEWCZĄT 2015, III miejsce w DRAGON FIGHTS KYOKUSHIN CUP 2015, I miejsce w konkurencji KATA, w kategorii Open dziewczęta 2015, III miejsce w konkurencji kumite 2015, II miejsce w kategorii Junior Starszy 2015, I miejsce w kategorii Junior Starszy Dziewczęta 2015, III miejsce w kategorii OPEN OYAMA Karate 2015.
  • uczeń klasy I A Gabriel Cwil zajął II miejsce w Pucharze Europy OYAMA Karate 2015, I miejsce w Mistrzostwach Podkarpacia OYAMA Karate 2015 oraz w Mistrzostwach Polski Południowej OYAMA Karate 2015, II miejsce w II Mistrzostwach Polski Wschodniej OYAMA Karate 2015, II miejsce w DRAGON FIGHTS KYOKUSHIN CUP 2015.
  • uczennica Aleksandra Bernaś z klasy I A otrzymała wyróżnienie w Konkursie Geologiczno-Środowiskowym „Nasza Ziemia – Środowisko przyrodnicze wczoraj, dziś i jutro”, pt. „Skrzydlaty eksperyment Ziemi”, 2015r.
  • uczeń Marcin Śmietanka z klasy III A zwycięzcą eliminacji, a tym samym uczestnikiem projektu edukacyjnego Przedszkole Filmowe Andrzeja Wajdy www.wajdaschool.pl. Marcin stanął w szranki z 300 młodymi filmowcami, którym zaoferowano roczną praktyczną i teoretyczną edukacje filmową (film dokumentalny) w ramach grantu. Było zaledwie 15 miejsc. Jedno zajął Marcin Śmietanka. Piękne zwycięstwo :) Świetna przygoda :) Gratulujemy :), 2015r.
  • III miejsce w etapie wojewódzkim XXIII Ogólnopolskich Mistrzostw Pierwszej Pomocy Polskiego Czerwonego Krzyża, 2015r.
  • uczeń klasy III A Adam Cieślakowski zajął: I miejsce w Ogólnopolskich Mistrzostwach Małopolski OYAMA Karate, Pucharze Polski OYAMA Karate, otwartych Mistrzostwach Polski Wschodniej OYAMA Karate 2014, Mistrzostwach Podkarpacia w Karate; II miejsce w Mistrzostwach Polski OYAMA Karate, Pucharze Polski OYAMA Karate; III miejsce w Mistrzostwach Polski OYAMA Karate
  • uczennica klasy IIIa, Marzena Starzyk, zajęła II miejsce w Przełajowych Mistrzostwach Mazowsza 2015 i III miejsce w XXIII Grand Prix Polski Środkowo-Wschodniej
  • uczeń Piotr Tasak – z kl. III D został finalistą XLV Olimpiady Literatury i Języka Polskiego, 2015
  • uczeń Michał Kuźmiński w finale III Mazowieckiej Olimpiady Poligotów, 2015
  • uczniowie Bartłomiej Traczyk oraz Dawid Nowakowski z klasy I A zajęli I miejsce w Międzypowiatowym Konkursie Fizyczno-Informatycznym, 2015
  • uczeń Daniel Kuciak oraz uczennica Oliwia Chołuj z klasy I A zajęli II miejsce w Międzypowiatowym Konkursie Fizyczno-Informatycznym, 2015
  • uczeń Artur Marszałek z klasy III b finalistą konkursu chemicznego, 2015
  • uczennice Daria Wrzosek z kl. I b i Martyna Pajączkowska z kl. II c będą reprezentowały naszą szkołę w eliminacjach centralnych Ogólnopolskiego Konkursu Polonistycznego „Z ortografią na co dzień”, 2015
  • uczeń Piotr Tasak z kl. III d zakwalifikował się do eliminacji centralnych Ogólnopolskiego Konkursu Polonistycznego „Z poprawną polszczyzną na co dzień”, 2015
  • uczeń Mateusz Bienias z klasy III D otrzymał tytuł finalisty na szczeblu centralnym z Olimpiady Wiedzy o Polsce i Świecie Współczesnym, 2015
  • uczeń Piotr Tasak z klasy III D zakwalifikował się do eliminacji centralnych XLV Olimpiady Literatury i Języka Polskiego, 2015
  • uczeń Łukasz Konder z klasy III C zakwalifikował się do Wojewódzkiego Etapu Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej, 2015
  • uczennica Adrianna Glegoła z klasy II A zajęła VI miejsce w etapie diecezjalnym XXV Olimpiady Teologii Katolickiej, 2015
  • uczennica Anna Soboń z klasy II A zajęła I miejsce w etapie diecezjalnym XXV Olimpiady Teologii Katolickiej, 2015
  • uczeń Mateusz Bienias z klasy III D osiągnął trzecie miejsce w okręgowych zawodach Olimpiady Wiedzy o Polsce i Świecie Współczesnym, 2015
  • uczeń Michał Kuźmiński z klasy III D odebrał stypendium Prezesa Rady Ministrów, 2015
  • uczeń Michał Kuźmiński z klasy III D Laureatem Mistrzostw w nauce języka angielskiego, 2015
  • finalista XLV Olimpiady Literatury i Języka Polskiego, 2015
  • udział w zawodach 2 stopnia LX Olimpiady Fizycznej Politechniki Warszawskiej, 2014
  • udział w 57 Olimpiadzie Chemicznej, 2014
  • 100% punktów w Ogólnopolskiej Olimpiadzie „O Diamentowy Indeks AGH”,
  • etap okręgowy 60 Olimpiady Fizycznej, 2014
  • szkoła uzyskała I miejsce i otrzymała certyfikat w I Edycji Konkursu „Szkoły Nadziei”, 2014
  • udział w finale wojewódzkim XXVI Olimpiady Wiedzy Ekologicznej, 2014
  • udział w ogólnopolskiej akcji „Góra Grosza”, 2014
  • laureat XXVIII Konkursu Fizycznego Politechniki Radomskiej, 2014
  • I miejsce w Konkursie Wiedzy o Prawie Politechniki Radomskiej, 2014
  • corocznie laureaci Ogólnopolskiego Konkursu Polonistycznego „Z ortografią na co dzień” i „Z poprawną polszczyzną na co dzień”, 2014
  • finalista Powszechnego Internetowego Konkursu dla uczniów szkół średnich w matematyce, 2014
  • laureat III stopnia Polsko-Ukraińskiego Konkursu Fizycznego „Lwiątko”, 2014
  • sukcesy w etapach II stopnia w Olimpiadzie J. Angielskiego i J. Niemieckiego, 2014
  • udział uczniów w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Języka Angielskiego 2014,
  • udział uczniów w Ogólnopolskim Konkursie ,,25 lat działalności Senatu w wolnej Polsce" 2014,
  • udział uczniów udział uczniów w Okręgowej Olimpiadzie Przedsiębiorczości w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie 2014,
  • udział uczniów w Mazowieckim Konkursie EKO - ŁOW 2014,
  • Mateusz Bienias finalista w ogólnopolskim konkursie ,,25 lat działalności Senatu RP w wolnej Polsce" 2014,
  • III miejsce dla Adama Śmietanki w Ogólnopolskim Turnieju Wiedzy Pożarniczej 2014,
  • udział uczniów w etapie okręgowym XXII edycji Olimpiady Promocji zdrowego Stylu Życia Polskiego Czerwonego Krzyża 2014,
  • wyróżnienie dla Justyny Pachockiej w V Mazowieckim Konkursie EKO - ŁOW 2014,
  • III miejsce dla Filipa Chrapka w Ogólnopolskich Zawodach Pływackich 2014,
  • I miejsce dla Filipa Chrapka Grand Prix Piaseczna w pływaniu 2014,
  • I i II miejsce dla 2 Drużyn w kategorii Szkół Średnich w Rejonowych Mistrzostwach Pierwszej Pomocy PCK 2014,
  • udział uczniów w konkursie fizycznym ,,Lwiątko'' 2014,
  • Marzena Starzyk finalistka VII Ogólnopolskiego Konkursu Polonistycznego ,,Z ortografia na co dzień" 2014,
  • III miejsce podczas etapu okręgowego XXII Ogólnopolskich Mistrzostw Pierwszej Pomocy PCK 2014,
  • wyróżnienie dla Michała Kuźmińskiego Laureata przedmiotowego Konkursy Języka Angielskiego Gifted & Talent 2014,
  • I miejsce w konkursie karate KUMITE dla Adama Cieślakowskiego 2014,
  • II miejsce dla Adama Cieślakowskiego w kategorii karate Junior Starszy OYAMA TOP 2014,
  • udział uczniów w V edycji konkursu - ,,Historia Multimedialnie" 2014,
  • wyróżnienie dla Piotra Leśniaka za udział w Międzynarodowym Konkursie Kangur Matematyczny 2014,
  • I miejsce dla Kingi Krawczyk w kategorii Junior Starszy XV Turnieju Karate 2014,
  • II miejsce dla Patrycji Bożek w kategorii Szkół Średnich w I Amatorskich Zawodach w Pływaniu 2014,
  • I miejsce dla Pauliny Piątkowskiej w kategorii Szkół Średnich w I Amatorskich Zawodach w Pływaniu 2014,
  • II miejsce dla Michała Kuźmińskiego w konkursie ,, Historia multimedialnie" 2014,
  • wyróżnienie dla Artura Marszałka w XI Międzypowiatowym Konkursie Wiedzy Językowej w kategorii język niemiecki 2014,
  • I miejsce dla Piotra Tasaka, Mateusza Bieniasa i Kingi Chojeckiej w Finale Konkursu ,,Czuję się obywatelem Rzeczypospolitej Polskiej" 2014.
  • udział w okręgowym etapie - XL Ogólnopolska Olimpiada Historyczna 2013,
  • II miejsce w Zawodach Pływackich o puchar prezydenta Ciechanowa 2013,
  • I miejsce w Rejonowym Etapie XXII Ogólnopolskiej Olimpiady Zdrowego Stylu Życia 2013,
  • I miejsce w XIX Rejonowych Mistrzostwach Pierwszej Pomocy PCK i II w Mistrzostwach Polski PCK 2012,
  • I miejsce w rejonowym etapie XX Ogólnopolskiej Olimpiady Zdrowego Stylu Życia PCK, 2012
  • 10 uczniów zakwalifikowanych do półfinału Konkursu Fizycznego 2012 Politechniki Radomskiej,
  • zakwalifikowanie do etapu wojewódzkiego XXVII Olimpiady Wiedzy Ekologicznej, 2012
  • II miejsce w Międzypowiatowych Igrzyskach Młodzieży Szkolnej Ziemi Radomskiej w piłce siatkowej dziewcząt, 2012
  • IV miejsce w Międzypowiatowych Finałach Szkół Ponadgimnazjalnych w piłce ręcznej chłopców, 2012
  • I miejsce w zlocie Formacji Tańca Sportowego CHEERLEADERS 2012,
  • udział w etapie diecezjalnym XXII Olimpiady Teologii Katolickiej 2012,
  • wyróżnienie w dziedzinie prezentacji multimedialnej konkurs ,,Moje spotkania z Puszczą" Sylwia Depo, 2012
  • II miejsce w XIV Mistrzostwach Polski Juniorów OYAMA KARATE, 2011.
  • III miejsce o Puchar Polski w OYAMA KARATE 2011.
  • przeprowadzenie polskiego krajowego etapu konkursu „Młodzież w Lasach Europy-Young People in European Forets” YPEF 2010/2011,


Po raz kolejny uczniowie I LO im. Stefana Czarnieckiego w Kozienicach wzięli udział w Konkursach Polonistycznych: „Z poprawną polszczyzną na co dzień” i „Z ortografią na co dzień” zorganizowanych przez Centrum Edukacji Humanistycznej Logos.

Celem konkursu jest propagowanie kultury języka polskiego wśród dzieci i młodzieży oraz wyrabianie nawyku językowej dociekliwości poznawczej.
Do ogólnopolskiego finału zakwalifikowały się 4 uczennice z naszej szkoły:

 

„Z poprawną polszczyzną na co dzień”

  1. Sylwia Kowalska kl. III a
  2. Joanna Miśkiewicz kl. II c

 

„Z ortografią na co dzień”

  1. Agata Janeczek kl. I a
  2. Sylwia Kowalska kl. III a
  3. Aleksandra Seremak kl. III a

 

Ponadto uczennica kl. II c, Joanna Miśkiewicz została zwyciężczynią III Kozienickiego Slamu Poetyckiego zorganizowanego przez miejscowy Dom Kultury im. Bogusława Klimczuka.



CHEERLEADERS 2013 - I MIEJSCE

 

W dniu 15 marca 2013r., w Ognisku Pracy Pozaszkolnej „Ogród Jordanowski” w Kozienicach odbył się VI Przegląd Formacji Tańca Sportowego „CHEERLEADERS 2013 Grupa naszych dziewcząt, pod opieką pani Eweliny Buszko zajęła I miejsce!



CERTYFIKAT POLISH PRODUCT - LICEUM ROKU 2012

 

25 lutego 2013 r. w warszawskim Hotelu Marriott odbyła się uroczysta Gala Finałowa Konkursów Branżowych, podczas której Centralne Biuro Certyfikacji Krajowej ogłosiło laureatów 5 konkursów branżowych, przyznając im Certyfikat Polish Product. Wśród laureatów znalazła się nasza szkoła, która uzyskała tytuł: „Polish Product – Liceum Roku 2012”. Wyróżnienie to z rąk Marcina Andrzejewskiego, Dyrektora Programowego CBCK, odebrała pani dyrektor Ewa Malec.

O GODŁO LICEUM ROKU 2012 mogły ubiegać się szkoły wykazujące się wysokim poziomem edukacji, indywidualnym podejściem do ucznia, otwartością na nowe techniki, dobrą bazą dydaktyczną, wykwalifikowaną kadrą pedagogiczną oraz bogatym programem zajęć pozalekcyjnych.

Przyznanie certyfikatu jest, jak podkreślili organizatorzy, potwierdzeniem oferowania przez firmę produktów i usług najwyższej jakości oraz wyrazem uznania środowiska branżowego.



UROCZYSTOŚĆ WRĘCZENIA STYPENDIUM PREZESA RADY MINISTRÓW

 

W dniu 30 listopada 2012 r. Mazowiecki Kurator Oświaty wręczył 76 najlepszym uczniom ze szkół ponadgimnazjalnych dyplomy potwierdzające przyznanie Stypendium Prezesa Rady Ministrów. W gronie stypendystów znalazła się uczennica naszej szkoły Paulina Stańczak z klasa 3d.

Uroczyste spotkanie odbyło się w Zespole Szkół Ekonomicznych w Radomiu. W bogatym programie artystycznym wystąpili uczniowie i absolwenci Publicznej Szkoły Podstawowej z Łęczeszyc oraz reprezentanci gospodarzy.



SUKCES UCZENNIC W KONKURSIE PRZYRODNICZYM

Donośnym hejnałem leśników rozpoczęło się odczytanie wyników XXII edycji konkursu: „Moje spotkania z Puszczą – Rok w życiu drzewa”, które odbyło się w dniu 28 listopada 2012r. w Miejskim Ośrodku Kultury w Pionkach.
W konkursie, zorganizowanym przez Mazowiecki Zespół Parków Krajobrazowych, Miejski Ośrodek Kultury w Pionkach oraz Nadleśnictwa Kozienic, Radomia i Zwolenia, wzięło udział 1166 uczniów z 40 szkół obejmujących cztery kategorie wiekowe i rywalizujących w trzech dziedzinach twórczości: plastyka, fotografia, literatura. Uczennice naszego liceum: Ada Markowska IIC (nagroda – fotografia), Karolina Pyrka IA (wyróżnienie – plastyka) i Klara Kamińska IA (wyróżnienie – literatura) otrzymały dyplomy oraz nagrody za wykonanie swoich artystycznych prac oraz wrażliwość i umiejętność dostrzegania zmian zachodzących w przyrodzie.


SUKCESY UCZNIÓW LICEUM

Piotr Tasak zakwalifikował się do finału XLV Olimpiady Literatury i Języka Polskiego, który odbędzie się 16-18 kwietnia 2015r. 13 marca 2015r., w Kozienicach, odbył się Ogólnopolski Turniej Wiedzy Pożarniczej na szczeblu powiatowym, w którym I i III miejsce zajęli nasi uczniowie: Łukasz Konder i Sylwia Purchała.

Mateusz Bienias został finalistą Olimpiady wiedzy o Polsce i świecie współczesnym, która odbyła się 14 i 15 marca 2015r. Na maturze otrzyma 100% z WOS-u i jest zwolniony z egzaminu.

5 marca 2015 r. w Radomiu odbyła się XXV Olimpiada Teologii Katolickiej. Anna Soboń z kl. II naszego liceum uplasowała się na pierwszej pozycji, a Adrianna Glegoła zdobyła wysokie szóste miejsce. Zdobywczyni I miejsca już w chwili obecnej otrzymała indeks na Katolicki Uniwersyste Lubelski wydział Teologii. W kwietniu 2015 r. uczennica przystąpi do Ogólnopolskiej Katolickiej Olimpiady Teologii w Łomży.

Michał Kuźmiński z klasy III D naszego liceum znalazł się wśród laureatów Mistrzostw Polski w nauce języka angielskiego "Langloo CUP". Licealista zajął II miejsce w kategorii zaawansowanej. Wydarzenie zaangażowało aż 5024 młodych osób z ponad 700 szkół w całej Polsce.


Stypendyści

W I Liceum Ogólnokształcącym im. Stefana Czarnieckiego w Kozienicach w ramach projektu „Regionalny program stypendialny dla uczniów szczególnie uzdolnionych” biorą udział uczniowie klasy Ia: Sylwia Kowalczyk oraz Norbert Tula. Działania w/w uczniów obejmują propozycje edukacyjne, które mogą stanowić doskonały pomysł na atrakcyjne spędzanie wolnego czasu. Propozycje Sylwii i Norberta udowadniają jednocześnie, że nauka nie zawsze musi się kojarzyć z trudem szkolnego życia, ale wyzwala w młodych ludziach twórcze pomysły.
Sylwia Kowalczyk

  • Historia Sudoku

 

•Sudoku ma swoje korzenie w średniowiecznej Arabii. Arabscy matematycy już w XIII wieku zajmowali się tzw. kwadratami łacińskimi. W 1895 roku we francuskiej gazecie "L'Echo de Paris"- pojawił się kwadrat łaciński jako zadanie dla czytelników. Zadanie nie zachwyciło czytelników i wkrótce znikło z gazety.

•Po raz pierwszy pojawiło się ono w 1979 amerykańskim piśmie Dell Magazine pod mało zachęcającą nazwą "Number Place". Jego autorem był emerytowany 74 letni architekt - Howard Garns. W 1984 sudoku zawędrowało do Japonii gdzie otrzymało wyraźnie dłuższą nazwę "Suuji Wa Dokushin Ni Kagiru" co można przetłumaczyć jako "liczby mogą występować tylko jeden raz". Dopiero kiedy skrócono nazwę do Sudoku łamigłówka zaczęła zdobywać popularność - często pod różnymi innymi nazwami. W Polsce sudoku po raz pierwszy pojawiło się 28 grudnia 1996 - prawie dokładnie 8 lat przed wybuchem gorączki sudoku. Wtedy w "Super Rozrywce" - krzyżówkowym dodatku do Super Expressu 96 - w artykule o japońskich łamigłówkach opublikowano dwa zadania sudoku - pod nazwą "Od 1 do 9"

 

Rodzaje Sudoku:

 

  • SUDOKU PRZEDZIAŁY

 

W sudoku przedziałach obowiązuje taka sama zasad jak w sudoku klasycznym. Ponadto w kratkach w jednym z trzech kolorów występują cyfry od 1 do 3, w drugim- cyfry od 4 do 6, a w trzecim od 7 do 9.

  • SUDOKU Z WYSPAMI

W sudoku z wyspami obowiązuje taka sama zasad jak w sudoku klasycznym. Ponadto na każdej szarej wyspie występuje dziewięć różnych cyfr.

· SUDOKU NIEPARZYSTE

W sudoku nieparzystym obowiązuje taka sama zasad jak w sudoku klasycznym. Ponadto w szarych kratkach występują cyfry nieparzyste.

  • SUDOKU W NIEWIADOMYMI

W sudoku z niewiadomymi obowiązuje taka sama zasad jak w sudoku klasycznym. Ponadto w kratkach w jednym z trzech kolorów występują cyfry nieparzyste, w drugim – cyfry od 5 do 9, a w trzecim – różne cyfry.

SUDOKU X

W sudoku X obowiązuje taka sama zasad jak w sudoku klasycznym. Ponadto na każdej z dwóch przekątnych występuje dziewięć różnych cyfr.

  • SUDOKU Y

W sudoku Y obowiązuje taka sama zasad jak w sudoku klasycznym.Ponadto na każdym z trzech ramion litery Y występują różne cyfry nieparzyste.

  • SUDOKU PLUS-MINUS JEDEN

W kratki należy wpisać cyfry od 1 do 9 tak, aby w każdym rzędzie, każdej kolumnie oraz w każdym białym i szarym kwadracie występowało dziewięć różnych cyfr. Ponadto każde dwie sąsiadujące kratki z cyframi różniącymi się o jeden oddzielono pogrubioną kreską.

  • SUDOKU BLIŹNIAKI

W kratki należy wpisać cyfry od 1 do 9 tak, aby w każdym rzędzie, każdej kolumnie, w każdym kwadracie wyróżnionym pogrubioną linią oraz każdym wieloboku wyróżnionym pogrubiona linią występowało dziewięć różnych cyfr. Ponadto w szarych kratkach występują cyfry parzyste. Cyfry w obydwu diagramach są rozmieszczone tak samo.

  • SUDOKU Z MAGNETYCZNY,I GWIAZDKAMI

W sudoku magnetycznym z gwiazdkami obowiązuje taka sama zasad jak w sudoku klasycznym. Ponadto kratki z takimi samymi cyframi nie mogą się stykać wierzchołkami, a w szarej i kolorowej gwiazdce występowało pięć różnych liczb nieparzystych.

Tworzenie własnego Sudoku

  • Kiedy już nauczymy się rozwiązywać Sudoku możemy spróbować stworzyć własne. Stworzenie Sudoku może być nie lada wyzwaniem. Przedstawię kilka wskazówek, które pokażą, jak w prosty sposób zacząć pracę nad tworzeniem Sudoku.
  • Na początku zaczynamy od przygotowania kwadratu podzielonego na 9 mniejszych kwadratów, a każdy z nich podzielony na 9 jeszcze mniejszych kwadratów.
  • Przy pomocy literek uzupełniamy pola w taki sposób.

 

 

A

B

C

D

E

F

G

H

I

G

H

I

A

B

C

D

E

F

D

E

F

G

H

I

A

B

C

I

A

B

C

D

E

F

G

H

F

G

H

I

A

B

C

D

E

C

D

E

F

G

H

I

A

B

H

I

A

B

C

D

E

F

G

E

F

G

H

I

A

B

C

D

B

C

D

E

F

G

H

I

A

 

  • Następnie do każdej literki, przypisujemy cyfrę i uzupełniamy diagram.

5

4

7

2

6

9

1

3

8

1

3

8

5

4

7

2

6

9

2

6

9

1

3

8

5

4

7

8

5

4

7

2

6

9

1

3

9

1

3

8

5

4

7

2

6

7

2

6

9

1

3

8

5

4

3

8

5

4

7

2

6

9

1

6

9

1

3

8

5

4

7

2

4

7

2

6

9

1

3

8

5

 

  • Teraz można dowolnie zamieniać kolumny, ale tylko w obrębie 3x9, rzędy w obrębie 9x3. Można również zamieniać całe bloki w obrębie 9x3 oraz 3x9.

4

7

2

3

8

5

6

1

9

6

9

1

4

7

2

3

5

8

3

8

5

6

9

1

4

2

7

8

5

4

9

1

3

7

6

2

9

1

3

7

2

6

8

4

5

7

2

6

8

5

4

9

3

1

5

4

7

1

3

8

2

9

6

1

3

8

2

6

9

5

7

4

2

6

9

5

4

7

1

8

3

 

  • W zależności jaki ma być poziom trudności należy usunąć odpowiednią ilość liczb. Jednak gdy usuniemy zbyt dużo powstanie dowolność wypełnienia i Sudoku stanie się łatwe.

 

 

 

7

   

8

   

1

9

6

 

1

   

2

3

   
 

8

 

6

 

1

 

2

 
 

5

 

9

 

3

 

6

2

9

 

3

   

6

     
   

6

   

4

9

 

1

5

 

7

 

3

   

9

 
 

3

8

2

   

5

 

4

2

 

9

 

4

   

8

 

 

Norbert Tula

PHP – z czym to się je?

PHP jest to jeden z wielu języków programowania, a zarazem najpopularniejszy jeżeli chodzi o generowanie stron www w czasie rzeczywistym. Do czego można go wykorzystać?

Odpowiedź jest banalnie prosta! Na pewno spotkaliście się z różnymi rodzajami stron www. Około 95% z nich jest napisane na podstawie właśnie PHP (w tym facebook, youtube oraz wszelkiej maści fora dyskusyjne). Liczba możliwych zastosowań do tego prostego języka jest wręcz nieskończona! Od dzielenia się swoimi przeżyciami (blogi), przez kalkulatory internetowe kończąc na grach przeglądarkowych (typu plemiona). Wykonanie jest dosyć proste (w porównaniu do innych języków programowania), w związku z czym liczy się pomysł. Wystarczy mała idea, aby stworzyć coś naprawdę godnego uwagi, i/lub zarobić na tym trochę grosza (dla przykładu, prosty startup do napisania w kilka godzin wyceniany jest na kwotę od 500 do 3000zł). Jak zacząć?

Naukę programowania można porównać do nauki obcego języka. Można się go uczyć samemu, poprosić innych o pomoc, zapisać się na kurs etc. Dla mnie najlepszym rozwiązaniem okazały się publiczne poradniki w Internecie, a po nauce podstaw nie pozostaje nam nic innego niż doskonalić się w tej dziedzinie i pisać coraz lepsze projekty.

Linki do wartych uwagi poradników:

http://www.php.net/manual/pl/ - oficjalny podręcznik php pisany m.in. przez twórców

http://phpkurs.pl/ - strona która pomogła mi gdy zaczynałem przygodę z tym językiem

http://webmade.org/ - strona na której znajdują się napisane prostym językiem kursy php, html, css, xhtml (powszechnie znany jako html5), javascript_ i mysql, czyli podstawowych języków potrzebnych do stworzenia profesjonalnej strony www.