Liceum Roku
2012
Liceum Roku
2013
Liceum Roku
2014
Liceum Roku
2015
Liceum Roku
2016
Patronat Politechniki
Warszawskiej
Porozumienie z WSH
w Radomiu
Porozumienie z WSR
w Warszawie
Certyfikat
"Mamy Prawa"
Działalność na rzecz
społeczności lokalnej
Certyfikat
"Szkoła Nadziei"
Wiarygodna Szkoła Szkoła Dialogu Góra Grosza Certyfikat
IT Szkoła 2013
Certyfikat
IT Szkoła 2014
Certyfikat
IT Szkoła 2015
Certyfikat
IT Szkoła 2016
Edukacja szkolna przeciwko wykluczeniu prawnemu Projekt PEACE 2015 Miejsce Wolne od Nienawiści I Liceum Ogólnokształcące w gronie szkół olimpijskich
 

Osiągnięcia szkoły

Informacje bieżące

XXV MISTRZOSTWA PIERWSZEJ POMOCY PCK -ETAP REJONOWY

W dniu 18 maja 2017 r. na terenie Ośrodka Wypoczynkowego KCRiS w Kozienicach odbył się etap rejonowy XXV Ogólnopolskich Mistrzostw Pierwszej Pomocy PCK.W etapie tym wzięło udział 26 drużyn z powiatu kozienickiego (ok.130 osób) i gościnnie jedna drużyna z Sobolewa- powiat garwoliński.


Naszą szkołę reprezentowali uczniowie z Grupy Medycznej w składzie:

Drużyna I                                               Drużyna II

1.Karolina Kurek-kapitan drużyny             1.Zuzanna Wolszczak- kapitan drużyny
2.Karolina Musiał                                    2.Dominika Pyrka
3.Aleksandra Kania                                 3.Michelle Ingalis
4.Marcin Tasak                                       4.Wioletta Płaza
5.Kamil Wojdyr                                       5.Adam Różański

Opiekunem Grupy Medycznej jest p.Edyta Tarczyńska

Celem mistrzostw jest podniesienie poziomu wiedzy młodzieży z zakresu udzielania pierwszej pomocy oraz przeciwdziałanie występowaniu wypadków poprzez upowszechnianie zasad bezpieczeństwa. Oceniana jest nie tylko wiedza zawodników, ale również praktyczne wykorzystanie umiejętności, nabytych podczas zajęć z pierwszej pomocy. 
Mistrzostwa Pierwszej Pomocy Polskiego Czerwonego Krzyża organizowane są dla młodzieży ze szkół podstawowych,gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych. Startują w nich pięcioosobowe zespoły, które w trakcie mistrzostw udzielają pierwszej pomocy na specjalnie zaaranżowanych na potrzeby mistrzostw stacjach. Pozorowane wypadki przygotowywane są przy użyciu profesjonalnych środków i rekwizytów (sztuczna krew, pudry, farby) i wyglądają bardzo realistycznie.
W tym roku na stacjach młodzież zmagała się z resuscytacją krążeniowo-oddechową,rozciętym łukiem brwiowym,oparzeniem,złamaniem zamkniętym,ciałem obcym w ciele i krwotokiem.Do rozwiązania mieli również test sprawdzający ich wiedzę z zakresu pierwszej pomocy przedmedycznej i historii PCK.
W kategorii szkoła podstawowa I miejsce zajęła drużyna z PSP Nr 1 w Kozienicach.
W kategorii szkoła gimnazjalna I miejsce zajęła drużyna z Publicznego Gimnazjum w Gniewoszowie.
W kategorii szkoła ponadgimnazjalna bezkonkurencyjni okazali się uczniowie z naszego liceum osiągając maksimum punktów.Zajmując I i II miejsce stali się reprezentantami naszego powiatu w etapie okręgowym,który już za tydzień 27 maja.
Obu drużynom serdecznie gratulujemy i trzymamy kciuki za etap okręgowy.