Liceum Roku
2012
Liceum Roku
2013
Liceum Roku
2014
Liceum Roku
2015
Liceum Roku
2016
Patronat Politechniki
Warszawskiej
Porozumienie z WSH
w Radomiu
Porozumienie z WSR
w Warszawie
Certyfikat
"Mamy Prawa"
Działalność na rzecz
społeczności lokalnej
Certyfikat
"Szkoła Nadziei"
Wiarygodna Szkoła Szkoła Dialogu Góra Grosza Certyfikat
IT Szkoła 2013
Certyfikat
IT Szkoła 2014
Certyfikat
IT Szkoła 2015
Certyfikat
IT Szkoła 2016
Edukacja szkolna przeciwko wykluczeniu prawnemu Projekt PEACE 2015 Miejsce Wolne od Nienawiści I Liceum Ogólnokształcące w gronie szkół olimpijskich
 

Osiągnięcia szkoły

Informacje bieżące

Wolontariusze Projektu PEACE po raz kolejny w I LO im. Stefana Czarnieckiego w Kozienicach

Już po raz kolejny w I Liceum Ogólnokształcącym im. Stefana Czarnieckiego w Kozienicach gościli wolontariusze międzynarodowego projektu PEACE, którzy przez tydzień, w dniach od 16.02.2015r. do 20.02.2015r., prowadzili warsztaty w języku angielskim dla uczniów naszej szkoły.

W tym roku w projekcie uczestniczyło troje studentów z: Gruzji – Kristine Gergaia, Algierii – Fayssal Ghemmour oraz Jose Albano z Brazylii, którzy, w ramach międzynarodowej organizacji studenckiej AIESEC, działającej przy SGH, propagują działania na rzecz międzykulturowego zrozumienia, zwalczania stereotypów i nietolerancji.

Cała akcja wspierana jest przez UNDP (Program Narodów Zjednoczonych ds. Rozwoju), Amnesty  International oraz Rotary  International, a patronat nad projektem w Polsce sprawuje Szkoła Główna Handlowa w Warszawie.

Studenci przybyli do Kozienic mieszkali w domach naszych uczniów, co  dało im możliwość bliższego poznania polskich obyczajów i codziennego życia polskiej rodziny, a także nawiązania nowych znajomości.

Tygodniowy pobyt studentów w naszym liceum rozpoczął apel, na którym zostały przedstawione główne założenia projektu. Społeczność szkolna poznała realizatorów, którzy krótko opowiedzieli o sobie i przedstawili cel swojej wizyty. Od poniedziałku do piątku odbywały się warsztaty międzykulturowe z naszymi gośćmi. Każda klasa wzięła udział w dwugodzinnych spotkaniach, podczas których w przyjaznej i nieformalnej atmosferze poszerzała swoją wiedzę na temat krajów, z których pochodzą wolontariusze.

 Nasi uczniowie z klas trzecich – Artur Bębeńca i Marcin Śmietanka poprowadzili improwizacje  dla klasy  III c oraz III b z udziałem naszych gości. Rozegrany również został mecz piłki nożnej w międzynarodowym składzie. Ponadto studenci -  wolontariusze uczestniczyli w próbie naszego zespołu muzycznego, a Jose Albano, z nieukrywaną przyjemnością, zaangażował się w piątkowy koncert finałowy, przygotowany wspólnie z młodzieżą z naszego liceum, grając na gitarze.

 Zajęcia prowadzone w języku angielskim dały możliwość sprawdzenia własnych umiejętności językowych, a przy tym były doskonałą okazją do konwersacji. Takie spotkania służą przede wszystkim zrozumieniu różnorodności kulturowej, uczą tolerancji, otwartości, przełamywania stereotypów i ciekawości świata.

W piątek 20 lutego 2015r. oficjalnie pożegnaliśmy studentów na uroczystym apelu – był to już ostatni dzień zajęć w szkole. Wolontariusze podzielili się wrażeniami z pobytu w naszym liceum i mieście. Pani dyrektor Ewa Malec, dziękując z współpracę, wręczyła studentom drobne upominki.  Na zakończenie miłą niespodziankę naszym gościom sprawiła młodzież, która udzieliła im gościny, organizując wycieczkę do Kazimierza.