Track info:
Las Palmas - Scandinavianz
Music promoted by “FM - Free Music”
Video Link: https://bit.ly/407gJnz
Download: http://bit.ly/3T4yL7u
Music provided by Scandinavianz: Las Palmas - Scandinavianz
Author Download/Stream: http://bit.ly/42gSlBY

Porozumienie o współpracy z Wyższą Szkołą Rehabilitacji podpisane

W dniu 14 marca 2018 roku zawarte zostało porozumienie o współpracy pomiędzy Wyższą Szkołą Rehabilitacji w Warszawie, a I Liceum Ogólnokształcącym im. Stefana Czarnieckiego w Kozienicach.

Porozumienie z Wyższą Szkołą Rehabilitacji w Warszawie daje nowe możliwości zajęć dla uczniów naszego liceum ze studentami w zakresie:

- Ratownictwa Medycznego

- Fizjoterapii

- Dietetyki

- Psychologii Medycznej

Władze uczelni zadeklarowały w szczególności:

-  Działania na rzecz młodzieży szkolnej służącej  poszerzaniu  wiedzy, pogłębianiu zainteresowań oraz ułatwieniu świadomego dokonywania wyboru dalszego kierunku kształcenia;

- Prezentacji bazy naukowo-badawczej uczelni połączoną z ćwiczeniami z zakresu pierwszej pomocy, fizjoterapii i promocji zdrowia;

- Zaprezentowania swojej oferty na spotkaniu z młodzieżą w I Liceum Ogólnokształącym im. Stefana Czarnieckiego w Kozienicach;

- Przeprowadzenia z młodzieżą warsztatów z pierwszej pomocy, dietetyki, masażu, fizjoterapii,  psychologii i promocji zdrowego stylu życia;

- Przeprowadzania wykładów gościnnych dla uczniów Szkoły;

- Organizacji  Dni Otwartych i wizyt w Uczelni połączonych ze zwiedzaniem uczelni;

- Spotkania z wykładowcami uczelni;

- Uczestnictwo młodzieży w wykładach i ćwiczeniach na uczelni;

- Zapoznanie uczniów z pracą ratownika medycznego.

Centrum Szkoleń Wyższej Szkoły Rehabilitacji w Warszawie będzie mogło organizować szkolenia dla uczniów odbywające się na terenie uczelni, a także w naszej szkole, zakończone uzyskaniem dodatkowych kwalifikacji i zaświadczeń.

Zapraszamy wszystkich uczniów do kształcenia się w naszej szkole w klasie medyczno-przyrodniczej.

Punkty klas

4 I c  +170
5 IIb,IIIb,IIId +90
6 IIc,IIIa,IIIc +60

Grupa Filmowa "Młode Oskary"

Grupa Filmowa Młode Oskary rekrutuje się z uczniów naszej szkoły oraz jej absolwentów, których łączy nie tylko zainteresownie filmem, ale także pasja jego tworzenia. Zespół liczy 20 osób, będących pod opieką Beaty Smykiewicz – Różyckiej, nauczycielki języka polskiego, absolwentki Warszawskiej Szkoły Filmowej, eksperta edukacji filmowej.
Młodzi filmowcy uczestniczyli w cyklu warsztatów przeprowadzonych przez WSF z zakresu pracy z kamerą oraz montażu. Próbowali także swoich sił jako scenarzyści, reżyserzy oraz aktorzy. Realizowali się również jako producenci. Opiekunem artystycznym Grupy jest Jarek Kupść, amerykański reżyser urodzony w Polsce, którego filmy - Recoil, Kraina snu,The Reflecting Pool - zostały uhonorowane licznymi nagrodami. Młode Oskary zadebiutowały etiudą Odbicie, która została wyróżniona podczas pokazu filmów dyplomowych w Warszawskiej Szkole Filmowej. Ostatnia produkcja Grupy, to #ZieloneGO! - pastisz, reklamujacy szkołę.

Uczeń Marcin Śmietanka z klasy III A zwycięzcą eliminacji, a tym samym uczestnikiem projektu edukacyjnego Przedszkole Filmowe Andrzeja Wajdy www.wajdaschool.pl. Marcin stanął w szranki z 300 młodymi filmowcami, którym zaoferowano roczną praktyczną i teoretyczną edukacje filmową (film dokumentalny) w ramach grantu. Było zaledwie 15 miejsc. Jedno zajął Marcin Śmietanka. Piękne zwycięstwo :) Świetna przygoda :) Gratulujemy :), 2015r.

Filmowe podróże:

W dniach 30.06 - 01.07.2014r. młodzież naszego liceum skupiona w Grupie Filmowej "Młode Oskary" wraz z absolwentkami Publicznego Gimnazjum Nr 2 im. Króla Zygmunta Starego w Kozienicach pod opieką pań: Beaty Smykiewicz-Różyckiej oraz Małgorzaty Stępień, gościła w domu P.P Zanussich w Laskach. Dzięki uprzejmości Gospodarzy, licealiści nieodpłatnie zamieszkiwali w klimatycznej, stylowo umeblowanej, pełnej książek oficynie, której ściany zdobiły obrazy żony reżysera, malarki, Elżbiety Zanussi. Poniedziałkowy wieczór goście spędzili na wysłuchaniu oxfordzkiej debaty radiowej zatytułowanej: "Kościół katolicki hamuje rozwój nowoczesnej Polski" (http://www.rdc.pl/audycja/debata-oksfordzka-2/),w której jednym z mówców, opowiadającym się przeciwko postawionej tezie, był Krzysztof Zanussi. Młodzeż, po wysłuchaniu audycji, żywo dyskutowała na temat stwierdzeń wygłasznych przez uczestników debaty.

Czytaj więcej...

Piszą o nas /liceum w prasie/

Powtórzenie wiadomości.

Kozienicka Grupa Ratownictwa Medycznego

Grupa Medyczna powstała z inicjatywy uczniów I Liceum Ogólnokształcącego i działa od czerwca 2013 roku, będąc wspierana przez Kozienicki Oddział PCK.
Grupa ma na swoim koncie zdobycie I miejsca w Rejonowych Mistrzostwach Pierwszej Pomocy oraz III miejsca i nagrodę za najlepiej przeprowadzoną resuscytację w Okręgowych Mistrzostwach Pierwszej Pomocy.
Do zakresu działań Grupy należą: zabezpieczanie i wsparcie przedmedyczne imprez lokalnych oraz udzielanie prelekcji i pokazów z zakresu pierwszej pomocy, w celu propagowania zasad ratowania życia i zdrowia oraz rozwijania świadomości i odpowiedzialności wśród obywateli.