Kryteria przyjęć kandydatów do klasy pierwszej I Liceum Ogólnokształcącego
im. Stefana Czarnieckiego w Kozienicach.

Uczniowie będą przyjmowani według kryterium punktowego uwzględniającego:

• wyniki egzaminu przeprowadzonego w ostatniej klasie gimnazjum,
  • oceny na świadectwie końcowym oraz inne osiągnięcia kandydata.

Punktacja ocen na świadectwie końcowym gimnazjum:

1. Przy wyliczaniu punktów będą uwzględniane oceny na świadectwie końcowym z języka polskiego i trzech wybranych zajęć edukacyjnych spośród następujących przedmiotów: matematyka,  j. obcy, fizyka, geografia, biologia, chemia, historia, wiedza o społeczeństwie w sposób najkorzystniejszy dla ucznia.
  1. Sposób przeliczania na punkty ocen z powyższych zajęć edukacyjnych jest następujący:

18 punktów – celujący

17 punktów – bardzo dobry

14 punktów – dobry

8 punktów – dostateczny

2 punkty    – dopuszczający

Kandydat może dodatkowo otrzymać:

10 punktów – za tytuł finalisty konkursu przedmiotowego o zasięgu ponadwojewódzkim organizowanego przez kuratorów oświaty, oraz tytuł finalisty w co najmniej dwóch konkursach przedmiotowych na szczeblu wojewódzkim;

7 punktów – za tytuł laureata konkursu tematycznego lub interdyscyplinarnego o zasięgu ponadwojewódzkim organizowanego przez kuratorów oświaty oraz tytuł laureata w co najmniej dwóch konkursach tematycznych lub interdyscyplinarnych na szczeblu wojewódzkim, a także tytuł finalisty konkursu przedmiotowego na szczeblu wojewódzkim;

5 punktów – za tytuł finalisty w konkursie tematycznym lub interdyscyplinarnym o zasięgu ponadwojewódzkim organizowanym przez kuratorów oświaty oraz tytuł finalisty w co najmniej dwóch konkursach tematycznych lub interdyscyplinarnych na szczeblu wojewódzkim, a także tytuł laureata konkursu tematycznego lub interdyscyplinarnego  na szczeblu wojewódzkim;

3 punkty – za tytuł finalisty konkursu tematycznego lub interdyscyplinarnego o zasięgu wojewódzkim organizowanego przez kuratora oświaty;

4 punkty – za osiągnięcia sportowe lub artystyczne o zasięgu międzynarodowym, 3 punkty - na szczeblu krajowym, 2 punkty - na szczeblu wojewódzkim, 1 punkt  -  na szczeblu powiatowym;

W przypadku, gdy kandydat ma więcej niż jedno szczególne osiągnięcie w zawodach wiedzy, artystycznych i sportowych wymienionych na świadectwie ukończenia gimnazjum, maksymalna liczba punktów możliwych do uzyskania za wszystkie osiągnięcia wynosi 18 punktów.

7  punktów – za świadectwo z wyróżnieniem;

3 punkty – za osiągnięcia w aktywności na rzecz innych ludzi, zwłaszcza w formie wolontariatu;

Szczegółowe wyniki egzaminu wyrażone w skali procentowej z języka polskiego, historii i wiedzy o społeczeństwie, matematyki, przedmiotów przyrodniczych języka obcego nowożytnego na poziomie podstawowym będą przeliczane na punkty przyjmując współczynnik 0,2 (np. 70%x0,2=14pkt.).

HARMONOGRAM REKRUTACJI DO KLAS PIERWSZYCH

NA ROK SZKOLNY  2017/2018

W I LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCYM

IM. STEFANA CZARNIECKIEGO W KOZIENICACH

od 8 maja do 19 maja kandydaci do klas pierwszych składają kwestionariusze – do pobrania w sekretariacie szkoły lub na stronie internetowej www.lo-kozienice.edu.pl.

● od 23 czerwca do 28 czerwca kandydaci dostarczają świadectwo ukończenia gimnazjum i zaświadczenie o wynikach egzaminu  gimnazjalnego.

● od 8 maja do 5 lipca szkolne komisje rekrutacyjne weryfikują wnioski o przyjęcie do szkoły.

● 5 lipca szkolne komisje rekrutacyjne ogłaszają listy kandydatów zakwalifikowanych do pierwszych klas.

● od 6 lipca do 14 lipca kandydaci zakwalifikowani dostarczają oryginał świadectwa ukończenia gimnazjum  i oryginał zaświadczenia o wynikach egzaminu gimnazjalnego.

● 14 lipca szkolne komisje rekrutacyjne ogłaszają listy kandydatów przyjętych do szkoły.

● od 10 sierpnia do 28 sierpnia szkolne komisje rekrutacyjne przeprowadzają rekrutację uzupełniającą (jeśli szkoła dysponuje wolnymi miejscami).

KWESTIONARIUSZ DLA KANDYDATÓW