SanLOremo - krótka historia

SanLOremo to festiwal młodych talentów, który odbywa się w liceum nieprzerwanie od 1986r. Ówczesna młodzież zafascynowana była królującą wtedy włoską muzyką disco. Nurt italo dance był w tym czasie niezwykle popularny także wśród naszych licealistów, o czym świadczy nazwa konkursu. (Sanremo - włoska miejscowość, w której po raz pierwszy w 1951r. w Teatrze Ariston organizowany był Festiwal Piosenki Włoskiej)

Pierwotnie festiwal SanLOremo miał formę muzycznych konfrontacji międzyklasowych, z czasem jego popularność i zasięg rosły. Organizatorami konkursu byli sami uczniowie, zaś jurorami nauczyciele. Nagrody były symboliczne - najczęściej dyplomy własnoręcznie wykonane przez uczniów (nie było wtedy komputerów :D, drukarek też nie :P).

Obecnie festiwal SanLOremo staje się coraz bardziej profesjonalny. Szkoła dysponuje nowoczesnym sprzętem nagłośnieniowym i oświetleniowym. Dzięki zaangażowaniu organizatorów oraz hojności sponsorów, nagrody stają się coraz atrakcyjniejsze (wzmacniacze do gitar np. Orange, Peavey; crash, hi-hat, pałki, mikrofony np. shure; futerały, struny do gitar, okablowanie) :]. Wszystko to sprawia, iż co roku zwiększa się liczba uczestnikOOF reprezentujących różne nurty od hip-hop'u przez alternatywny rock, punk rock, hindi rock, rock 'n' roll i ... :-).

31 Festiwal Młodych Talentów SanLOremo
10.02.2017r. godz. 1100

Regulamin 31 Festiwalu Młodych Talentów SanLOremo [*.pdf]

Formularz zgłoszeniowy 31 Festiwal Młodych Talentów SanLOremo
(zgłoszenia prosimy wysyłać do 06.02.2017r.)