Porozumienie patronackie - WSH

W czerwcu 2013r. pomiędzy Wyższą Szkołą Handlową w Radomiu, a I Liceum Ogólnokształcącym im. Stefana Czarnieckiego w Kozienicach zawarto porozumienie patronackie, które ma na celu wspólną realizację przedsięwzięć edukacyjnych, kształcenie młodzieży oraz promocję nauki.
Podpisanie porozumienia miało miejsce w Wyższej Szkole Handlowej w Radomiu. Obecni na tym jakże ważnym wydarzeniu przedstawiciele Szkoły Wyższej – doc. dr Elżbieta Kielska, Dyrektorzy Szkół podpisujących porozumienie – Ewa Malec, a także Starosta Powiatu Kozienickiego – Janusz Stąpór, zadeklarowali współpracę przy organizowaniu konkursów, prowadzeniu doradztwa naukowego i metodycznego dla nauczycieli, umożliwienie młodzieży uczestniczenia w interesujących zajęciach w Wyższej Szkole Handlowej w Radomiu oraz prowadzenia przez wykładowców tejże szkoły zajęć i lekcji w liceach patronackich.
Rozpoczęta współpraca ma służyć zarówno uczniom jak i nauczycielom obu stron. Wspólnie realizowane projekty pozwolą na zwiększenie kwalifikacji zawodowych pracowników Wyższej Szkoły Handlowej i pedagogów z liceów. Obopólne podejmowanie działań patronackich instytucji posłuży rozwojowi, zarówno lokalnej społeczności, jak i całego regionu.