Góra Grosza

Nasze liceum od kilku lat uczestniczy w ogólnopolskiej akcji Góra Grosza. Jej celem jest zebranie funduszy na pomoc dzieciom wychowującym się poza własną rodziną, w tym na tworzenie i dofinansowanie domów dla dzieci, rodzinnych domów dziecka, pogotowi rodzinnych, zawodowych rodzin zastępczych oraz najbardziej potrzebujących domów dziecka, które realizują prorodzinne programy wychowawcze.
Akcja organizowana jest na przełomie listopada i grudnia. Przedstawiciele samorządu uczniowskiego zbierali drobne monety – „złote grosze”, a następnie przekazywali je jako dar serca wspomagający najbardziej potrzebujące instytucje.