I MISTRZOSTWA POWIATU KOZIENICKIEGO SZKÓŁ PONADPODSTAWOWYCH W PŁYWANIU

29 maja 2023 r. odbyły się zawody na krytej pływalni w Kozienicach. Organizatorem zawodów było I Liceum Ogólnokształcące im. S. Czarnieckiego w Kozienicach oraz Kozienickie Centrum Rekreacji i Sportu. Do współorganizacji dołączył Uczniowski Klub Sportowy AQUATOR Kozienice.
Celem zawodów było umożliwienie udziału uczniom szkół ponadpodstawowych w rywalizacji w tej dyscyplinie sportowej, wskazywanie wartości utylitarnych i zdrowotnych pływania. Patronat honorowy objął Starosta Powiatu kozienickiego p. Krzysztof Wolski.
W imprezie wzięło udział ponad 50 uczniów i uczennic z trzech szkół ponadpodstawowych Powiatu Kozienickiego.
Nasza szkoła zdobyła 6 medali i 12 wyróżnień. W klasyfikacji drużynowej I LO w Kozienicach zajęło wicemistrzostwo Powiatu Kozienickiego.
Koordynatorem tej imprezy sportowej był p. Radosław Gola – nauczyciel I LO.