Osiągnięcia szkoły

Festyn Ekologiczny 2019

24 września 2019r. na terenie boiska szkolnego I LO odbyła się już 13 edycja festynu ekologicznego. Uroczystość ta przyjęła wiele odsłon.Na sali gimnastycznej przeprowadzona została część skierowana do naszych młodszych kolegów z kozienickich szkół podstawowych.Atrakcje dla nich przygotowane to prelekcje i zabawy o tematyce pomocy zwierzętom połączone z aktywnością ruchową, którą poprowadził pan Marcin Cyganowicz - trener personalny.Jednocześnie na boisku każda klasa zaprezentowała swoje stoisko ekologiczne, własnoręcznie wykonane zabawki, przekąski, a także przedstawiła występ artystyczny z motywem ekologicznym.W czasie obradowania komisji dla uczniów naszego liceum w sali gimnastycznej, przedstawiciele Wyższej Szkoły Ekologii i Zarządzania w Warszawie przeprowadzili wykład pt. ,,Ekologia w życiu codziennym”.

Organizatorkami festynu były: p. Edyta Tarczyńska, p. Renata Kowalska i p. Anna Przerwa-Bieniek.

I miejsce i nagrodę w kwocie 300 zł otrzymała klasa IpA.
II miejsce i nagrodę w kwocie 250 zł przypadło klasie IIIA.
III miejsce zajęły równocześnie dwie klasy IgC i IIIC otrzymując nagrodę w kwocie 150 zł.

Był to niezapomniany dzień dla młodzieży naszej szkoły, która pokazała, że temat ekologii nie jest jej obcy.