Osiągnięcia szkoły

WOLONTARIUSZE NA I FESTYNIE HOSPICYJNYM

W niedzielę 22 września 2019r. na terenie Ogniska Pracy Pozaszkolnej „Ogród Jordanowski” w Kozienicach odbył się I Festyn Hospicyjny. Celem przedsięwzięcia było pozyskanie środków finansowych, które zostaną przeznaczone na cele statutowe Stowarzyszenia – opiekę nad osobami przewlekle bądź nieuleczalnie chorymi z naszego terenu, a także utworzenie hospicjum stacjonarnego.

Wśród instytucji pomagających organizatorom znaleźli się również przedstawiciele naszej szkoły. Pani Dyrektor Ewa Malec wraz z wolontariuszami wspierali szczytną inicjatywę. Młodzież rozdysponowana została do różnych zadań. Część uczniów odpowiedzialna była za porządek, inna część zajmowała się zabawami animacyjnymi skierowanymi do dzieci, ponieważ festyn składał się z szeregu atrakcji. Na dzieci czekały m.in. dmuchane zjeżdżalnie i kule, loteria fantowa, można było także skorzystać z przejażdżki na kucyku. Na wielu stoiskach znalazły się produkty spożywcze oraz przemysłowe przygotowane przez lokalne stowarzyszenia bądź osoby prywatne. Całość umilała muzyka płynąca ze sceny i grana na żywo.

W przedsięwzięciu udział wzięli również wolontariusze z pierwszych klas, którzy zgodnie stwierdzili, że warto było poświęcić swój czas wolny dla tak ważnej inicjatywy oraz zadeklarowali swoją chęć pomocy przy podobnych działaniach.