Liceum Roku
2012
Liceum Roku
2013
Liceum Roku
2014
Liceum Roku
2015
Liceum Roku
2016
Patronat Politechniki
Warszawskiej
Porozumienie z WSH
w Radomiu
Porozumienie z WSR
w Warszawie
Certyfikat
"Mamy Prawa"
Działalność na rzecz
społeczności lokalnej
Certyfikat
"Szkoła Nadziei"
Wiarygodna Szkoła Szkoła Dialogu Góra Grosza Certyfikat
IT Szkoła 2013
Certyfikat
IT Szkoła 2014
Certyfikat
IT Szkoła 2015
Certyfikat
IT Szkoła 2016
Edukacja szkolna przeciwko wykluczeniu prawnemu Projekt PEACE 2015 Miejsce Wolne od Nienawiści I Liceum Ogólnokształcące w gronie szkół olimpijskich
 

Osiągnięcia szkoły

Informacje bieżące

Konkurs neurobiologiczny

W dniu  11 kwietnia odbył się w Krakowie ogólnopolski etap konkursu neurobiologicznego „Brain Bee”. Naszą szkołę reprezentowała Małgorzata Witek, uczennica klasy III b (przygotowywana przez p. dr Annę Przerwę – Bieniek), która wcześniej wygrała eliminacje szkolne. Konkurs został zorganizowany przez Polskie Towarzystwo Przyrodników im. Kopernika oraz Koło Naukowe Neuronus przy Instytucie Zoologii Uniwersytetu Jagiellońskiego. Tematyka konkursu dotyczyła neurobiologii, czyli nauki o układach nerwowych organizmów. Jest to jeden z kierunków oferowanych przez Uniwersytet Jagielloński oraz  prężnie rozwijająca się dziedzina nauki i jednocześnie bardzo trudna.

Uczestnictwo w konkursie wymagało wykazania się bardzo szeroką wiedzą neurobiologiczną. Małgosia w konkursie zajęła wysoką pozycję. W czasie trwania konkursu organizatorzy zaprezentowali badania, które prowadzą na uczelni  wykorzystując zwierzęce modele chorób układu nerwowego, takich jak: depresja, epilepsja (padaczka) i choroba Alzhaimera oraz aktualny stan wiedzy na temat chronobiologii, czyli nauki o rytmach biologicznych. Są to bardzo interesujące badania, warto zostać neuronaukowcem.  Chętnych do zgłębiania tej dziedziny wiedzy zapraszamy do wzięcia udziału w kolejnych edycjach konkursu.