Liceum Roku
2012
Liceum Roku
2013
Liceum Roku
2014
Liceum Roku
2015
Liceum Roku
2016
Patronat Politechniki
Warszawskiej
Porozumienie z WSH
w Radomiu
Porozumienie z WSR
w Warszawie
Certyfikat
"Mamy Prawa"
Działalność na rzecz
społeczności lokalnej
Certyfikat
"Szkoła Nadziei"
Wiarygodna Szkoła Szkoła Dialogu Góra Grosza Certyfikat
IT Szkoła 2013
Certyfikat
IT Szkoła 2014
Certyfikat
IT Szkoła 2015
Certyfikat
IT Szkoła 2016
Edukacja szkolna przeciwko wykluczeniu prawnemu Projekt PEACE 2015 Miejsce Wolne od Nienawiści I Liceum Ogólnokształcące w gronie szkół olimpijskich
 

Osiągnięcia szkoły

Informacje bieżące

Festyn Ekologiczny 2014r.

   W dniu 19 września, już po raz dziesiąty, w naszej szkole odbył się festyn ekologiczny. Tegoroczny festyn przebiegał pod hasłem: „Dzika fauna i flora Polski” ze względu na przypadający w tym dniu „Dzień Dzikiej Fauny, Flory i Naturalnych Siedlisk”.


Słonecznie, smacznie i kolorowo było tego dnia na boisku szkolnym. Uczniowie liceum, jak co roku, przygotowali stoiska promujące zdrową żywność oraz plony jesieni. Dodatkowo staraliśmy się przygotować szereg atrakcji dla najmłodszych gości z kozienickich przedszkoli i zainteresować ich strojami oraz zabawkami ekologicznymi. Nie zabrakło występów młodych, utalentowanych artystów, m. in. zespołu instrumentalnego ze szkoły muzycznej w Kozienicach, czy też młodzieży I LO: Kamil Kurek (III c) z zespołem, Szymon Balcerek (IIId) z zespołem, Anika Kęska (IIIc), Joanna Szumilas (IIIc), Anna Kowalska (III c), Daniel Czerwiński (IIa), Patryk Gryszko (Ic), Łukasz Konder (IIIc), Martyna Pajączkowska (IIc), Marcin Śmietanka (IIIa). Podczas festynu zaprezentowano również brawurową akcję ratunkową wykonaną przez Grupę Ratownictwa Medycznego aktywnie działającą przy szkolnym kole PCK I LO w Kozienicach (Wioletta Domaszczyńska IIIa, Przemysław Luśtyk IIIa, Artur Bębeńca IIIc). Nagrodzono cztery klasy, które okazały się być najbardziej skuteczne i pomysłowe w promocji swojej klasy i zdolności kulinarnych: klasa IIa z wychowawcą p. Joanną Piwońską, klasa Ic z wychowawcą p. Mariolą Worobiec, klasa Ia z wychowawcą p. Idą Murawską, klasa Ib z wychowawcą p. Grażyną Ambroziewicz. Organizatorom i uczestnikom dziękujemy za zaangażowanie i miłą zabawę.