Liceum Roku
2012-2013
Liceum Roku
2014-2015
Liceum Roku
2016
Patronat Politechniki
Warszawskiej
Porozumienie z WSH
w Radomiu
Porozumienie z WSR
w Warszawie
Certyfikat
"Mamy Prawa"
  Działalność na rzecz
społeczności lokalnej
  Certyfikat
"Szkoła Nadziei"
  Wiarygodna Szkoła   Szkoła Dialogu   Góra Grosza
   
Certyfikat
IT Szkoła 2013-2014
Certyfikat
IT Szkoła 2015-2016
Edukacja szkolna przeciwko wykluczeniu prawnemu   Projekt PEACE 2015   Miejsce Wolne od Nienawiści I Liceum Ogólnokształcące w gronie szkół olimpijskich Mazowiecka Szkoła Aktywna Turystycznie Certyfikat Wyższej Szkoły Handlowej Odznaka Honorowa PCK Zasłużony dla Mazowsza Certyfikat WSH w Radomiu Medal 100-lecia PCK
                           
I Liceum Ogólnokształcące im. Stefana Czarnieckiego w Kozienicach - Kozienice I Liceum Ogólnokształcące im. Stefana Czarnieckiego w Kozienicach - Kozienice            
100 lat
szkoły
 Plebiscyt Orły Edukacji   Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy   Wsparcie Kozienickiego Hospicjum Razem
dla Kultury
Olimpiada
Zwolnieni
z Teorii
 Edukreator na Mazowszu      
 

.

MARATON PISANIA LISTÓW


Jak co roku na początku grudnia społeczność naszego liceum przystąpiła do Maratonu Pisania Listów. Jest to największa globalna akcja na rzecz praw człowieka. W czasie trwania tegorocznego maratonu młodzież i nauczyciele naszego liceum napisali 523 listy, a głównym bohaterem był Andrzej Poczobut – polsko-białoruski dziennikarz, publicysta, działacz mniejszości polskiej na Białorusi, gdzie od lat jest więziony przez władzę. Maraton realnie wpływa na losy osób, których prawa są łamane. Osoby, które dzięki listom zostały uwolnione przyznają, że dodawały im one otuchy w trudnych chwilach. Miło nam było, że wraz z nami list napisał również prezes TMZK, Lech Wiśniewski.
W tym roku również 10 grudnia obchodziliśmy 75. rocznicę przyjęcia przez Organizację Narodów Zjednoczonych jednego z najważniejszych na świecie dokumentów w historii obrony praw człowieka - Powszechnej Deklaracji Praw Człowieka. W deklaracji zapisano najważniejsze prawa przysługujące wszystkim ludziom - niezależnie od płci, rasy, wyznania i korzeni kulturowych. W dobie głębokich konfliktów wojennych, w których ginie ludność cywilna, w tym dzieci Powszechna Deklaracja Praw Człowieka nabiera szczególnego znaczenia.
Z tej okazji uczniowie klas: 1a, 1b i 1e w ramach przedmiotu historia i teraźniejszość przygotowali projekty, które miały na celu w sposób ciekawy i aktywny poszerzać ich wiedzę na temat trzech generacji praw człowieka i istniejących systemów ochrony praw człowieka. Każdy z nas powinien wiedzieć, że nikt nie może łamać naszych praw, ale też my sami nie możemy w żaden sposób ograniczać praw drugiego człowieka.
Autor: M. Kuśmierczyk-Balcerek