Liceum Roku
2012-2013
Liceum Roku
2014-2015
Liceum Roku
2016
Patronat Politechniki
Warszawskiej
Porozumienie z WSH
w Radomiu
Porozumienie z WSR
w Warszawie
Certyfikat
"Mamy Prawa"
  Działalność na rzecz
społeczności lokalnej
  Certyfikat
"Szkoła Nadziei"
  Wiarygodna Szkoła   Szkoła Dialogu   Góra Grosza
   
Certyfikat
IT Szkoła 2013-2014
Certyfikat
IT Szkoła 2015-2016
Edukacja szkolna przeciwko wykluczeniu prawnemu   Projekt PEACE 2015   Miejsce Wolne od Nienawiści I Liceum Ogólnokształcące w gronie szkół olimpijskich Mazowiecka Szkoła Aktywna Turystycznie Certyfikat Wyższej Szkoły Handlowej Odznaka Honorowa PCK Zasłużony dla Mazowsza Certyfikat WSH w Radomiu Medal 100-lecia PCK
                           
I Liceum Ogólnokształcące im. Stefana Czarnieckiego w Kozienicach - Kozienice I Liceum Ogólnokształcące im. Stefana Czarnieckiego w Kozienicach - Kozienice              
100 lat
szkoły
    Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy   Wsparcie Kozienickiego Hospicjum Razem
dla Kultury
Olimpiada
Zwolnieni
z Teorii
       
 

Osiągnięcia szkoły

Informacje bieżące

79. rocznica wybuchu powstania w getcie warszawskim

We wtorek 19 kwietnia 2022r. obchodziliśmy 79. rocznicę wybuchu powstania w getcie warszawskim. Była to pierwsza akcja zbrojna o dużej skali, podjęta przez polskie organizacje podziemne przeciwko Niemcom. Bezpośrednią przyczyną powstania była decyzja o likwidacji getta warszawskiego w ramach planu zagłady europejskich Żydów.

Z tej okazji, jak co roku nasza społeczność szkolna I Liceum Ogólnokształcącego im. Stefana Czarnieckiego w Kozienicach, włączyła się do akcji społeczno – edukacyjnej „Żonkile”, organizowanej pod patronatem Muzeum Polin w Warszawie. Tego dnia nosimy przypięte papierowe żonkile, które symbolizują pamięć, szacunek i nadzieję. Żonkile związane są z postacią Marka Edelmana, ostatniego przywódcy Żydowskiej Organizacji Bojowej, który w każdą rocznicę powstania w Getcie Warszawskim dostawał te kwiaty od anonimowej osoby. Sam również co roku 19 kwietnia składał pod Pomnikiem Bohaterów Getta bukiet żółtych kwiatów - często były to właśnie żonkile.

  W ramach akcji „Żonkile” młodzież naszej szkoły mogła zapoznać się z reportażem dziennikarki, reporterki i pisarki Anny Bikont, w którym przybliża postać Ireny Sendlerowej oraz jej relacji z Adamem Celnikierem, młodym żydowskim prawnikiem, za murami warszawskiego getta. Specjalnym gościem w naszym liceum 20 kwietnia 2022r. był prezes TMZK, sędzia w stanie spoczynku pan Lech Wiśniewski . Młodzież mogła wysłuchać jego barwnej opowieści o społeczności żydowskiej, która mieszkała w Kozienicach przed II wojną światową. Poznać historię swojej okolicy i odkryć nieznane fakty dotyczące żydowskich mieszkańców, którzy niegdyś współtworzyli społeczny krajobraz naszego miasta.. Warto nadmienić, że uczniowie klas pierwszych biorą udział w tegorocznej, wiosennej edycji programu „SZKOŁA DIALOGU”, którego celem jest zapoznanie młodych ludzi z historią Żydów w Polsce.

ŁĄCZY NAS PAMIĘĆ!