SanLOremo 2017

Za nami 31 SanLOremo – „zielony” festiwal młodych talentów.

W piątek 10 lutego 2017 roku w I Liceum Ogólnokształcącym im. Stefana Czarnieckiego po raz 31 odbył się festiwal młodych talentów „SanLOremo”, działający nieprzerwanie od 1986r. Tegoroczny koncert upłynął w walentynkowej atmosferze, z uwagi na przypadający 14 lutego Dzień Zakochanych. Imprezę zorganizowali uczniowie klasy IB przy wsparciu klas: IIC i IIIC oraz samorządu uczniowskiego. Poprowadzili ją konferansjerzy: Alicja Wochniak, Klaudia Hałdaś, Wiktor Basaj oraz Patryk Gryszko pod opieką pani Beaty Smykiewicz-Różyckiej oraz pani Sylwii Milczarczyk. Koncert zadedykowano pani Idzie Murawskiej, wieloletniej nauczycielce liceum, organizatorce młodzieżowego festiwalu, borykającej się
z problemami zdrowotnymi.

Imprezę wsparli sponsorzy: Enea Wytwarzanie, Organizacja Zakładowa NSZZ Solidarność w Enea Wytwarzanie Spółka z o.o. w Kozienicach, firma Sator, Biuro Rachunkowe RenKa, Kozienickie Centrum Rekreacji i Sportu oraz Violetta Bączek – przewóz osób. Patronat objęli Starosta Powiatu Kozienickiego Andrzej Jung, a także Burmistrz Gminy Kozienice Tomasz Śmietanka.

W tegorocznej edycji talent muzyczny zaprezentowało kilkunastu uczestników. Publiczność świetnie się bawiła przy utworach granych i śpiewanych przez szkolnych muzyków. Umiejętności wokalne i instrumentalne młodych artystów sprawiły, że wykonanie piosenek było wprost śpiewające. Sentymentalne nuty popłynęły dzięki Weronice Marchewce, a metalowe dźwięki zabrzmiały za sprawą zespołu Venevicus z Dawidem Nowakowskim i Szymonem Balcerkiem na pokładzie. Hitem okazała się piosenka „Chocolate”- najpierw prowadzący zaprezentowali układ taneczny,  który następnie odtwarzała zgromadzona publika.

z naszej szkoły, znajdującego się w trudnej sytuacji życiowej. Jedną z atrakcji imprezy była poczta walentynkowa: uczniowie mogli obdarować wybrane osoby walentynkowymi życzeniami, które następnie w formie kartek w kształcie serca trafiły do adresatów.

Zwycięzców 31 SanLOremo wyłoniło jury w składzie: pani Sylwia Milczarczyk, pani Beata Smykiewicz-Różycka, Julia Cichocka, Jakub Cieślak oraz Filip Kowalczyk.

Pierwsze miejsce zdobył zespół YssupDestroyers. Wystąpili w nim: Ola Zawadzka - gitara klasyczna, Kuba Piotrowski i Franek Kudła - wokal, oraz Błażej Krawczyk - gitara elektryczna. Drugie miejsce uzyskali Ania Kocyk i Bartek Matracki, zaś trzecie - Weronika Marchewka.

Jury przyznało również nagrody dodatkowe: tytuł „Odkrycie Roku” zdobyła Weronika Marchewka,  „Muzykiem Roku” został Błażej Krawczyk, zaś tytuł „Osobowość sceniczna” oraz Nagrodę Publiczności  otrzymał duet: Anja i Bartek, czyli Anna Kocyk oraz Bartłomiej Matracki. Statuetkę Project Roku otrzymała Weronika Krawiec i jej koleżanki z klasy IB za utwór: „Józek, nie daruję Ci tej nocy”. Dziewczynom akompaniowali na gitarach: Ola Zawadzka i Błażej Krawczyk.

To była udana impreza. Z niecierpliwością czekamy na kolejne, 32 SanLOremo Uśmiech