32. Szkolny Festiwal SanLOremo

9 lutego 2018r. po raz 32 odbył się festiwal młodych talentów- SanLOremo. Impreza miała miejsce w sali gimnastycznej. Tegoroczną edycję uroczyście rozpoczęła Sylwia Milczarczyk, opiekunka Samorządu Uczniowskiego, która przywitała wszystkich zebranych oraz zaproszonych gości, a także przypomniała historię festiwalu.

Festiwal młodych talentów poprowadziło dwoje konferansjerów: Zuzanna Mazur oraz Dawid Bernaś. Organizatorami byli uczniowie z klasy IB wraz z wychowawcą- Tomaszem Urbanem. Niesamowite występy uczniów oceniało jury, w którego skład wchodzili: Justyna Tkaczyk-Kurek i Mateusz Pułkowski - przedstawiciele partnera Enea Wytwarzanie, nauczyciele - Sylwia Milczarczyk, Michał Jaworski i Agnieszka Brzuskiewicz oraz przewodnicząca samorządu uczniowskiego- Alicja Wochniak, wiceprzewodnicząca- Julia Urbaniak, reprezentantka klasy 1b - Karolina Jasek.
W czasie festiwalu działała poczta walentynkowa, a więc uczniowie mieli okazję do wyznania miłości swoim sympatiom. Przygotowali również słodki kącik miłości, w którym można było za symboliczną kwotę kupić kawałek ciasta. Dochód ze sprzedanych słodkości trafił do ucznia z naszej szkoły będącego w trudnej sytuacji życiowej.
W związku z jubileuszem Elektrowni Kozienice odbył się krótki konkurs, w którym można było wygrać m.in prezent od sponsora.
W konkursie muzycznym brało udział 7 zespołów. Po wspaniałych występach jury udało się na naradę i ogłosiło wyniki:
1 miejsce - Zespół DeseRt, wokal- Jakub Balcerzak, wiolonczela- Aleksandra Mierzejewska, akordeon- Marcin Tasak, gitara- Aleksandra Zawadzka i trąbka- Magdalena Widerska- uczniowie klas 2 i 3
2 miejsce - wokal- Magda Posłowska i gitara-Błażej Krawczyk
3 miejsce - Zespół Tabu, wokal Adam Dąbrowski i Martyna Rutkowska + chór - klasa 1b
Osobowość Roku - Ernest Korczak
Muzyk Roku - Błażej Krawczyk
Projekt Roku - Zespół DeseRt
Odkrycie Roku Vocal - Dominika Pońska
Nagroda Publiczności - Błażej Krawczyk
Nagroda Partnera, firmy Enea Wytwarzanie, dla najbardziej energetycznego wykonawcy, ufundowana z okazji 50-lecia Elektrowni Kozienice - Ernest Korczak

Kategoria dla „najbardziej energetycznego występu” została utworzona z myślą o głównym sponsorze- Enei.

Poza konkursem wystąpili także absolwenci liceum: Bartek Matracki i Ania Kocyk.

Nagrody oraz upominki, m.in. statuetki, słuchawki, głośniki i karty pamięci ufundowali: Urząd Miejski w Kozienicach, Kozienickie Centrum Rekreacji i Sportu, Enea, Centrum Budownictwa ,,Dachy” S.C. Aleksandrówka, firma ESSELTE, Wioletta Bączek- przewóz osób, piekarnia Oskroba oraz biuro rachunkowe RENKA.
Tegoroczny festiwal młodych talentów na pewno długo pozostanie w pamięci wszystkich obecnych. To była prawdziwa uczta zmysłów!