Stypendium Fundacji Efekt Motyla

Fundacja Efekt Motyla otwiera nabór wniosków o stypendium na rok szkolny 2016/2017. Stypendium ma charakter naukowo – socjalny, a więc jest przeznaczone dla osób najbardziej uzdolnionych i znajdujących się jednocześnie w trudnej sytuacji materialnej.
Wszystkich uczniów VII klasy szkoły podstawowej, II i III klas gimnazjum oraz i szkół średnich mieszkających na terenach wiejskich Fundacja zachęca do zapoznania się z programem stypendialnym. Stypendium ma charakter naukowo – socjalny, a więc jest przeznaczone dla osób najbardziej uzdolnionych i znajdujących się jednocześnie w trudnej sytuacji materialnej.

Jak aplikować?
Wypełniając wniosek o przyznanie stypendium i przesyłając go na adres:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript." target="_blank">Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. wraz ze skanem świadectwa szkolnego za rok 2016/2017. Wniosek do pobrania: https://goo.gl/YHHuQa

Do kiedy można składać wnioski?
Na zgłoszenia Fundacja czeka 4-17 września 2017 r.

Ile wynosi stypendium?
Stypendium wypłacane jest przez 10 miesięcy roku szkolnego w transzach po 300 zł miesięcznie.
Czy istnieje próg dochodowy, od którego można ubiegać się o stypendium?
Fundacja nie ustaliła progu dochodów z góry – spośród nadesłanych wniosków wybierzey osoby najbardziej uzdolnione i jednocześnie będące w najtrudniejszej sytuacji materialnej.

Czy można ubiegać się o stypendium po ukończeniu 18 roku życia?
Nie, stypendium przeznaczone jest dla osób niepełnoletnich, które nie osiągnęły 18 roku życia w momencie złożenia wniosku o przyznanie stypendium.

Kto może się ubiegać o stypendium?

Niepełnoletni uczniowie VII klasy szkoły podstawowej, II i III klas gimnazjum i szkół średnich (licea, technika i szkoły zawodowe) zamieszkujący na terenach wiejskich.

Informacja zamieszczona przez Organizatora.

LINKI: