Liceum Roku
2012-2013
Liceum Roku
2014-2015
Liceum Roku
2016
Patronat Politechniki
Warszawskiej
Porozumienie z WSH
w Radomiu
Porozumienie z WSR
w Warszawie
Certyfikat
"Mamy Prawa"
  Działalność na rzecz
społeczności lokalnej
  Certyfikat
"Szkoła Nadziei"
  Wiarygodna Szkoła   Szkoła Dialogu   Góra Grosza




   
Certyfikat
IT Szkoła 2013-2014
Certyfikat
IT Szkoła 2015-2016
Edukacja szkolna przeciwko wykluczeniu prawnemu   Projekt PEACE 2015   Miejsce Wolne od Nienawiści I Liceum Ogólnokształcące w gronie szkół olimpijskich Mazowiecka Szkoła Aktywna Turystycznie Certyfikat Wyższej Szkoły Handlowej Odznaka Honorowa PCK Zasłużony dla Mazowsza Certyfikat WSH w Radomiu Medal 100-lecia PCK
                           
I Liceum Ogólnokształcące im. Stefana Czarnieckiego w Kozienicach - Kozienice I Liceum Ogólnokształcące im. Stefana Czarnieckiego w Kozienicach - Kozienice            
100 lat
szkoły
 Plebiscyt Orły Edukacji   Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy   Wsparcie Kozienickiego Hospicjum Razem
dla Kultury
Olimpiada
Zwolnieni
z Teorii
 Edukreator na Mazowszu      
 

.

Warsztaty edukacyjne w I LO

W dniu 23 lutego 2016r. w I Liceum Ogólnokształcącym im. Stefana Czarnieckiego w Kozienicach odbyły się warsztaty edukacyjne poprowadzone przez warszawskich edukatorów w ramach programu „Przywróćmy Pamięć”, realizowanego przez Fundację Ochrony Dziedzictwa Żydowskiego. W zajęciach uczestniczyli uczniowie z klasy II „c” o profilu społeczno – prawnym pod opieką pani Małgorzaty Kuśmierczyk – Balcerek. Celem realizowanego już od 2005r. programu edukacyjnego „Przywróćmy Pamięć” jest propagowanie wśród uczniów wiedzy na temat historii i kultury Żydów. Zachęcanie młodych ludzi do tworzenia i realizacji projektów na rzecz przywrócenia pamięci o społeczności żydowskiej w swojej miejscowości. W czasie wtorkowego spotkania prowadzący warsztaty starali się rozwijać i popularyzować wśród naszych licealistów zainteresowanie historią i lokalnym dziedzictwem kulturowym oraz kształtować postawę otwartości, tolerancji dla odmienności.
Drugoklasiści w czasie zajęć pracowali także nad tworzeniem własnych projektów, które następnie będą realizowane dla społeczności naszego miasta. Powstałe ciekawe i kreatywne projekty dotyczą: zaprojektowania i wydania ulotki o wielokulturowym dziedzictwie naszego miasta, zaproszenie mieszkańców Kozienic na przedstawienie czy oprowadzenie koleżanek i kolegów po żydowskich zabytkach naszego miasta. Swoje działania uczniowie prezentować będą na stronie internetowej programu. Ostateczny efekt realizacji projektów młodzież naszego liceum przedstawi podczas finałowej prezentacji programu „Przywróćmy Pamięć”, która odbędzie się w czerwcu 2016r. w Muzeum Historii Żydów Polskich – POLIN- w Warszawie.

Pani Magdalena Kołodziejczyk i Pan Mateusz Przywara, którzy koordynowali działaniami uczniów byli pod dużym wrażeniem ich zaangażowania i kreatywności w czasie opracowywania własnych projektów.