Uczniowie z Zielonego mają się czym pochwalić!

W dniu 5 marca 2014r. uczniowie I Liceum Ogólnokształcącego w Kozienicach wzięli udział w Konkursie Wiedzy o Sejmie, który odbył się w Zespole Szkół Nr1.  Organizatorem konkursu było Biuro Korespondencji i Informacji Sejmu we współpracy z Biurem Poselskim Posła na Sejm Rzeczpospolitej Polskiej Czesława  Czechyry.

Uczniowie naszego liceum byli reprezentowani przez Kingę Chojecką , Mateusza Bieniasa oraz Piotra Tasaka z klasy II d. Opiekunką  licealistów z ZIELONEGO, która pomogła w przygotowaniach do konkursu, była nauczycielka historii i wiedzy o społeczeństwie - pani Małgorzata Kuśmierczyk – Balcerek. Sukces przedstawicieli naszej szkoły jest znaczący, gdyż w konkursie brało udział 50 uczniów szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych z terenu naszej gminy. Reprezentanci  I Liceum Ogólnokształcącego im. Stefana Czarnieckiego w Kozienicach odnieśli duży sukces, gdyż wszyscy zajęli czołowe miejsca w końcowej klasyfikacji  - I miejsce zajął Mateusz Bienias, II miejsce – Piotr Tasak, a na V miejscu  znalazła się Kinga Chojecka. Nadmienić należy, że na wysoki poziom wiedzy naszych uczniów zwrócili uwagę przedstawiciele komisji oceniającej prace uczestników konkursu.

Naszym zwycięzcom serdecznie gratulujemy sukcesu.