Liceum Roku
2012-2013
Liceum Roku
2014-2015
Liceum Roku
2016
Patronat Politechniki
Warszawskiej
Porozumienie z WSH
w Radomiu
Porozumienie z WSR
w Warszawie
Certyfikat
"Mamy Prawa"
  Działalność na rzecz
społeczności lokalnej
  Certyfikat
"Szkoła Nadziei"
  Wiarygodna Szkoła   Szkoła Dialogu   Góra Grosza




   
Certyfikat
IT Szkoła 2013-2014
Certyfikat
IT Szkoła 2015-2016
Edukacja szkolna przeciwko wykluczeniu prawnemu   Projekt PEACE 2015   Miejsce Wolne od Nienawiści I Liceum Ogólnokształcące w gronie szkół olimpijskich Mazowiecka Szkoła Aktywna Turystycznie Certyfikat Wyższej Szkoły Handlowej Odznaka Honorowa PCK Zasłużony dla Mazowsza Certyfikat WSH w Radomiu Medal 100-lecia PCK
                           
I Liceum Ogólnokształcące im. Stefana Czarnieckiego w Kozienicach - Kozienice I Liceum Ogólnokształcące im. Stefana Czarnieckiego w Kozienicach - Kozienice            
100 lat
szkoły
 Plebiscyt Orły Edukacji   Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy   Wsparcie Kozienickiego Hospicjum Razem
dla Kultury
Olimpiada
Zwolnieni
z Teorii
 Edukreator na Mazowszu      
 

.

,,Czym są pieniądze? Co wiemy o polskim złotym? Monety i banknot’’


 Warsztaty w Publicznym Przedszkolu Nr 5 im. Wandy Chotomskiej w Kozienicach

W ramach uczestnictwa Drużyny Ambasadorów Edukacji Ekonomicznej z zieLOnego w programie ,,Złote Szkoły NBP”, 4 marca 2024 roku, w Publicznym Przedszkolu Nr 5 im. Wandy Chotomskiej w Kozienicach odbyły się fascynujące warsztaty poświęcone historii pieniądza, polskiego złotego oraz roli, jaką odgrywają monety i banknoty w naszym społeczeństwie.
Uczniowie wyjaśnili najmłodszym: skąd się biorą pieniądze, jaką mają wartość, jak zdobywają je rodzice, dlaczego warto oszczędzać. Starsze dzieci poznały znaczenie wielu pojęć np.: bank, kredyt, lokata, a także dowiedziały się, jak działa bankomat i skąd biorą się w nim pieniądze.
  Warsztaty skupiły się także na naszej narodowej walucie - polskim złotym.
Dzieci miały okazję dowiedzieć się, jakie są nominały monet i banknotów, jakie mają kolory i jakie znaki charakteryzują każdą z nich. Z zainteresowaniem poznawały postacie i symbole znajdujące się na polskich pieniądzach, rozwijając jednocześnie swoją świadomość kulturową.
Podczas warsztatów nie zabrakło elementów kreatywnych zabaw przy muzyce, co sprawiło, że nauka o pieniądzach była fascynująca i angażująca dla maluchów.
  Miłym akcentem warsztatów było samodzielne wykonanie wymarzonego banknotu na kartce bloku technicznego, które nie tylko rozwinęło wyobraźnię dzieci, ale także pozwoliło im lepiej zrozumieć funkcje i znaczenie pieniądza.
Warsztaty w Publicznym Przedszkolu Nr 5 im. Wandy Chotomskiej w Kozienicach dostarczyły dzieciom nie tylko wiedzy na temat pieniądza, ale również rozbudziły ich ciekawość i zainteresowanie otaczającym światem finansów. Poprzez kreatywne podejście do edukacji, przedszkolaki zdobyły podstawową wiedzę o polskim złotym, co stanowi solidny fundament do dalszego rozwoju ich umiejętności matematycznych i społecznych.
Warto podkreślić, że wszystkie narzędzia edukacyjne, używane podczas zajęć, zostały przygotowane przez uczniów.

Opiekunem merytorycznym warsztatów był Karolina Rajchel - pedagog szkolny, natomiast opiekunami drużyny były nauczycielki Joanna Piwońska, Edyta Tarczyńska, Małgorzata Kuśmierczyk-Balcerek.