Co wiemy o polskim złotym? – warsztaty dla dzieci w Publicznej Szkole Podstawowej Nr 2

W dniu 22 lutego 2024 r. uczniowie z zieLOnego w ramach udziału w programie "Złote Szkoły NBP" brali udział w fascynujących warsztatach, które były skierowane do uczniów klas 1-3.

Wydarzenie to odbyło się w Publicznej Szkole Podstawowej Nr 2 w Kozienicach.
Głównym celem spotkania było wprowadzenie uczestników w świat historii pieniądza, jego wartości oraz roli w życiu człowieka, przybliżając jednocześnie istotę powiedzenia "Czas to pieniądz".
Podczas kreatywnych warsztatów uczniowie dzielili się swoją wiedzą na temat historii środków płatniczych, wprowadzając młodszych kolegów w tajniki działania banku i bankomatu oraz jego zabezpieczeń. Poprzez przygotowaną prezentację, scenariusz warsztatów, filmy edukacyjne, wiersz, list, zabawy ruchowe oraz wspólne wykonane drzewo myśli, dzieci mogły lepiej zrozumieć historię pieniądza i jego znaczenie w życiu codziennym.
Warto podkreślić, że wszystkie narzędzia edukacyjne, używane podczas zajęć, zostały przygotowane przez uczniów, co dodatkowo podkreślało ich zaangażowanie i kreatywność. Spotkanie było nie tylko źródłem wiedzy, ale także humoru, co sprawiło, że wydarzenie pozostanie na długo w pamięci młodych ekonomistów.

Opiekunem merytorycznym warsztatów był Karolina Rajchel - pedagog szkolny, natomiast opiekunami drużyny były nauczycielki Joanna Piwońska, Edyta Tarczyńska, Małgorzata Kuśmierczyk-Balcerek.