Liceum Roku
2012-2013
Liceum Roku
2014-2015
Liceum Roku
2016
Patronat Politechniki
Warszawskiej
Porozumienie z WSH
w Radomiu
Porozumienie z WSR
w Warszawie
Certyfikat
"Mamy Prawa"
  Działalność na rzecz
społeczności lokalnej
  Certyfikat
"Szkoła Nadziei"
  Wiarygodna Szkoła   Szkoła Dialogu   Góra Grosza




   
Certyfikat
IT Szkoła 2013-2014
Certyfikat
IT Szkoła 2015-2016
Edukacja szkolna przeciwko wykluczeniu prawnemu   Projekt PEACE 2015   Miejsce Wolne od Nienawiści I Liceum Ogólnokształcące w gronie szkół olimpijskich Mazowiecka Szkoła Aktywna Turystycznie Certyfikat Wyższej Szkoły Handlowej Odznaka Honorowa PCK Zasłużony dla Mazowsza Certyfikat WSH w Radomiu Medal 100-lecia PCK
                           
I Liceum Ogólnokształcące im. Stefana Czarnieckiego w Kozienicach - Kozienice I Liceum Ogólnokształcące im. Stefana Czarnieckiego w Kozienicach - Kozienice            
100 lat
szkoły
 Plebiscyt Orły Edukacji   Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy   Wsparcie Kozienickiego Hospicjum Razem
dla Kultury
Olimpiada
Zwolnieni
z Teorii
 Edukreator na Mazowszu      
 

.

Czym są pieniądze? – warsztaty dla dzieci w Publicznym Przedszkolu Nr 3


W ramach uczestnictwa uczniów z zieLOnego w programie ,,Złote Szkoły NBP’’ 15 lutego 2024 r. w Publicznym Przedszkolu Nr 3 z Oddziałami Integracyjnymi odbyły się warsztaty skierowane do 4 grup przedszkolnych 20-25 osobowych, które angażowały dzieci do wspólnej pracy i zabawy.
Hasłem przewodnim spotkania był pieniądz, jego historia oraz ewolucja na przestrzeni wieków. Zarabianie, wydawaniem, oszczędzanie to tematy, które w przestrzeni domowej nie są poruszane z dziećmi, dlatego edukacja ekonomiczna jest tak bardzo ważna już na etapie przedszkolnym.
Uczniowie podczas kreatywnych warsztatów zaznajomili najmłodszych z podstawami, wyjaśniając: skąd się biorą pieniądze, jaką mają wartość, jak zdobywają je rodzice, jak wygląda banknot i moneta, dlaczego nie możemy realizować każdej zachcianki i dlaczego warto oszczędzać. Starsze dzieci poznały znaczenie wielu pojęć np.: bank, kredyt, lokata, a także dowiedziały się, jak działa bankomat i skąd biorą się w nim pieniądze.
Przygotowana prezentacja, scenariusz warsztatów, filmy edukacyjne, wiersz, piosenka, zabawy ruchowe oraz wspólnie wykonany projekt banknotu i monety przybliżyły maluchom historię pieniądza i jego znaczenie w życiu codziennym. Wszystkie narzędzia edukacyjne stosowane podczas zajęć przygotowane zostały przez uczniów.
Duża dawka wiedzy i humoru na długo zostanie w pamięci młodych ekonomistów.
Opiekunem merytorycznym warsztatów była Karolina Rajchel - pedagog szkolny, zaś opiekunami drużyny nauczycielki Joanna Piwońska, Małgorzata Kuśmierczyk-Balcerek, Edyta Tarczyńska.