Logo I Liceum Ogólnokształcącego im. Stefana Czarnieckiego w Kozienicach

Dzień Wymiaru Sprawiedliwości

Ocena 0/5

18 maja uczniowie klas 3C oraz 3E odwiedzili Sąd Okręgowy w Radomiu oraz Areszt Śledczy. Wyjazd odbył się w związku ze zbliżającym się Dniem Wymiaru Sprawiedliwości i był dla młodzieży niezwykle wartościową lekcją praktyczną. Zajęcia poprowadził sędzia Marcin Kobylski, który w ciekawy i przystępny sposób opowiedział uczniom o funkcjonowaniu polskiego wymiaru sprawiedliwości. Młodzież mogła dowiedzieć się, jak wygląda codzienna praca sędziego, jak funkcjonują sądy powszechne oraz jakie konsekwencje prawne mogą wynikać z łamania prawa. Poruszone zostały również zagadnienia dotyczące odpowiedzialności nieletnich, demoralizacji oraz czynów zabronionych. Duże zainteresowanie wzbudziła także wizyta w Areszcie Śledczym, gdzie uczniowie mieli okazję zobaczyć, jak wygląda życie i funkcjonowanie tego miejsca od środka. Było to doświadczenie, które pozwoliło spojrzeć na temat odpowiedzialności i przestrzegania prawa z zupełnie innej perspektywy oraz dało wiele do myślenia. Opiekunami wyjazdu byli Natalia Brodina-Szeliga oraz Filip Chrapek.

Galeria zdjęć

701798937_1613824367413707_4608414995456421661_n 702470651_1613824320747045_3070114092056333972_n 702571009_1613824257413718_7729426901150102556_n 702962966_1613824207413723_1472154137723020176_n 701480017_1613824520747025_4311433165618872174_n 702903146_1613824470747030_557664318057705289_n 702604433_1613824444080366_2818836886519368552_n
powrót do kategorii
Poprzedni Następny
Spodobała Ci się informacja? Zostaw nam swoją opinię
- to dla Ciebie staramy się być najlepsi, a Twoje zdanie bardzo nam w tym pomoże!
Twoja ocena
Ocena (0/5)

Pozostałe
aktualności