Logo I Liceum Ogólnokształcącego im. Stefana Czarnieckiego w Kozienicach

XVII Otwarte Mistrzostwa Sudoku I LO

Ocena 0/5

XVII  Otwarte Mistrzostwa Sudoku I LO W czwartek 16 kwietnia  2026 roku w ZieLOnym odbyły się XVII Otwarte Mistrzostwa Sudoku I LO im. Stefana Czarnieckiego w Kozienicach, w których uczestniczyło 45 uczniów z dziesięciu szkół powiatu kozienickiego. Mistrzostwa odbywały się w trzech kategoriach wiekowych: szkoła podstawowa klasy II-IV, szkoła podstawowa klasy V-VII, szkoła podstawowa klasa VIII i szkoły ponadpodstawowe.
Organizatorka mistrzostw pani Joanna Piwońska powitała zebranych i podziękowała za tak liczne przybycie a następnie oddała głos prowadzącym imprezę uczniom klasy 1c Bartoszowi Jaskowi i Szymonowi Zielonemu. Chłopcy przybliżyli uczestnikom historię sudoku oraz zaprosili do obejrzenia prezentacji dotyczącej mistrzostw z lat 2021-2024 przygotowanej przez Sebastiana Piwońskiego i Jakuba Prokopa z klasy 1c.
Następnie uczniowie rozwiązywali trzy krzyżówki sudoku o różnym poziomie trudności. Komisja składająca się z opiekunek uczestników mistrzostw po sprawdzeniu prac wyłoniła zwycięzców:
ETAP INDYWIDUALNY
Kategoria: szkoły podstawowe klasy II – IV
I miejsce    Nikola Wardawa  PSP4 w Kozienicach 
II miejsce   Rafał Strąg PSP w Świerżach Górnych
III miejsce  Szymon Suchodolski PSP w Świerżach Górnych
Kategoria: szkoły podstawowe klasy V - VII
I miejsce  Julia Ośka PSP w Woli Chodkowskiej 
II miejsce  Laura Kobus  PSP4 w Kozienicach 
III miejsce  Julia Jurkiewicz PSP3 w Kozienicach
Kategoria: szkoły podstawowe klasy VIII i szkoły ponadpodstawowe
I miejsce   Antonina Lenarczyk  I LO w Kozienicach
II miejsce   Olga Staluszka PSP3 w Kozienicach
III miejsce  Adam Traczyk ZS Nr 1 w Kozienicach
W przerwie przed ogłoszeniem wyników uczestnicy grali w gry planszowe oraz wzięli udział w zabawach i zadaniach logicznych przygotowanych przez uczniów klasy 1c Bartka Jaska i Szymona Zielonego pod kierunkiem pani Joanny Piwońskiej. Dodatkowym akcentem była możliwość zmierzenia się w szachach z Bartkiem Żakiem i Jakubem Smolarczykiem, którzy w Mistrzostwach Kozienic w Szachach zajęli drugie i trzecie miejsce w kategorii Junior Starszy. Mistrzostwa uświetniły występy wokalne uczennic klasy 1c: Oliwii Adamiec oraz Hanny Kiełkiewicz.
Na zakończenie rywalizacji pani dyrektor I LO Ewa Malec wraz  z panią Joanną Piwońską wręczyły dyplomy i nagrody najlepszym oraz podziękowały uczestnikom i ich opiekunom za udział w mistrzostwach i zaprosiły do udziału za rok.

Galeria zdjęć

phoca_thumb_l_673738689_1584336067029204_7958730821727601093_n phoca_thumb_l_672162523_1584335990362545_5609521714637634489_n phoca_thumb_l_672681419_1584336030362541_1215727372389267073_n phoca_thumb_l_673430705_1584335910362553_4108378836747033351_n
powrót do kategorii
Poprzedni Następny
Spodobała Ci się informacja? Zostaw nam swoją opinię
- to dla Ciebie staramy się być najlepsi, a Twoje zdanie bardzo nam w tym pomoże!
Twoja ocena
Ocena (0/5)

Pozostałe
aktualności