Logo I Liceum Ogólnokształcącego im. Stefana Czarnieckiego w Kozienicach

Bałtyckie klimaty – relacja klasy II A

Ocena 0/5

Bałtyckie klimaty – relacja klasy II A
W dniach 01–07.06.2026 r. pod opieką Pań: Beaty Smykiewicz-Różyckiej, Kariny Delegi oraz Magdaleny Sadkowskiej, wyruszyliśmy do Gdyni, Karlskrony i Kołobrzegu. Pierwszy etap podróży odbył się pociągiem.
W Gdyni, tuż po śniadaniu, udaliśmy się na spacer brzegiem morza, którego błękit łączył się z kolorem nieba. Szliśmy i szliśmy a pod naszymi stopami przesypywał się ciepły piasek. Było cicho i spokojnie – początek sezonu ma swoje zalety! Po południu odwiedziliśmy Akwarium Gdyńskie. Braliśmy w nim udział w warsztatach „Fauna i flora Bałtyku”, podczas których przeprowadzone były przez naszą grupę badania mikroskopowe różnych organizmów wodnych żyjących w Bałtyku. Po warsztatach zwiedziliśmy oceanarium i zobaczyliśmy wiele gatunków morskich zwierząt. Wieczorem udaliśmy się do terminala promowego, skąd wypłynęliśmy w rejs promem Stena Spirit do Karlskrony w Szwecji. Następnego dnia zwiedziliśmy wyspę Stakholmen z pozostałościami dawnych fortyfikacji wojskowych oraz centrum Karlskrony znajdujące się na wyspie Trossö. Odwiedziliśmy również kościół Fredrikskyrkan i Muzeum Marynarki Wojennej (Marinmuseum). Kolejnym punktem programu był rejs na wyspę Aspö, podczas którego mogliśmy podziwiać malownicze krajobrazy archipelagu Karlskrony. Wieczorem wróciliśmy do Karlskrony, skąd udaliśmy się w drogę powrotną do Gdyni. Następnym punktem naszej wycieczki bylo zwiedzenie Okrętu-muzeum ORP „Błyskawica“ - prawdziwego zabytku klasy zerowej – będącym najstarszym zachowanym niszczycielem – weteranem II wojny światowej i jedynym bojowym okrętem alianckim, który uczestniczył aktywnie w działaniach przez cały okres wojny – od 1 września 1939 r. do 8 maja 1945 r. Po zwiedzaniu muzeum, udaliśmy się w podróż pociągiem do Kołobrzegu, gdzie przebywaliśmy do końca naszej wycieczki. Pierwszy muzyczny wieczór w Kołobrzegu spędziliśmy na plaży podczas eventu, którego gospodarzem był Kudłaty Soundsystem. Była to doskonała okazja do regeneracji sił po podróży oraz integracji całej grupy. Kolejny dzień spędziliśmy w Parku Rozrywki „Dziki Zachód”, gdzie mogliśmy nakarmić różne zwierzęta i skorzystać z atrakcji, znajdujących się w parku. Ostatnie dwa dni upłynęły na wspólnym zwiedzaniu miasta oraz odpoczynku na plaży. Te ostatnie dni wycieczki okazały się być dla wszystkich doskonałą okazją do integracji oraz oderwania się od szkolnej codzienności.
Autorki: Oliwia Stróż Natasza Jakubowska Katarzyna Świerczyńska – klasa II A

Galeria zdjęć

728503521_1648250647304412_5961597838574198520_n 729561654_1649654069624500_2868027059346081105_n 725860754_1648251300637680_8297365186384057115_n 726295142_1649803179446231_114199070649461634_n 726432690_1648251150637695_8576009244593955872_n 726516948_1502790804166538_5652464273514854592_n 726576192_1648251053971038_8589425712410825750_n 726576192_1648252617304215_3558565625298060435_n 728449482_1648251817304295_3300095025265506743_n
powrót do kategorii
Następny
Spodobała Ci się informacja? Zostaw nam swoją opinię
- to dla Ciebie staramy się być najlepsi, a Twoje zdanie bardzo nam w tym pomoże!
Twoja ocena
Ocena (0/5)

Pozostałe
aktualności