Bałtyckie klimaty – relacja klasy II A
Bałtyckie klimaty – relacja klasy II A
W dniach 01–07.06.2026 r. pod opieką Pań: Beaty Smykiewicz-Różyckiej, Kariny Delegi oraz Magdaleny Sadkowskiej, wyruszyliśmy do Gdyni, Karlskrony i Kołobrzegu. Pierwszy etap podróży odbył się pociągiem.
W Gdyni, tuż po śniadaniu, udaliśmy się na spacer brzegiem morza, którego błękit łączył się z kolorem nieba. Szliśmy i szliśmy a pod naszymi stopami przesypywał się ciepły piasek. Było cicho i spokojnie – początek sezonu ma swoje zalety! Po południu odwiedziliśmy Akwarium Gdyńskie. Braliśmy w nim udział w warsztatach „Fauna i flora Bałtyku”, podczas których przeprowadzone były przez naszą grupę badania mikroskopowe różnych organizmów wodnych żyjących w Bałtyku. Po warsztatach zwiedziliśmy oceanarium i zobaczyliśmy wiele gatunków morskich zwierząt. Wieczorem udaliśmy się do terminala promowego, skąd wypłynęliśmy w rejs promem Stena Spirit do Karlskrony w Szwecji. Następnego dnia zwiedziliśmy wyspę Stakholmen z pozostałościami dawnych fortyfikacji wojskowych oraz centrum Karlskrony znajdujące się na wyspie Trossö. Odwiedziliśmy również kościół Fredrikskyrkan i Muzeum Marynarki Wojennej (Marinmuseum). Kolejnym punktem programu był rejs na wyspę Aspö, podczas którego mogliśmy podziwiać malownicze krajobrazy archipelagu Karlskrony. Wieczorem wróciliśmy do Karlskrony, skąd udaliśmy się w drogę powrotną do Gdyni. Następnym punktem naszej wycieczki bylo zwiedzenie Okrętu-muzeum ORP „Błyskawica“ - prawdziwego zabytku klasy zerowej – będącym najstarszym zachowanym niszczycielem – weteranem II wojny światowej i jedynym bojowym okrętem alianckim, który uczestniczył aktywnie w działaniach przez cały okres wojny – od 1 września 1939 r. do 8 maja 1945 r. Po zwiedzaniu muzeum, udaliśmy się w podróż pociągiem do Kołobrzegu, gdzie przebywaliśmy do końca naszej wycieczki. Pierwszy muzyczny wieczór w Kołobrzegu spędziliśmy na plaży podczas eventu, którego gospodarzem był Kudłaty Soundsystem. Była to doskonała okazja do regeneracji sił po podróży oraz integracji całej grupy. Kolejny dzień spędziliśmy w Parku Rozrywki „Dziki Zachód”, gdzie mogliśmy nakarmić różne zwierzęta i skorzystać z atrakcji, znajdujących się w parku. Ostatnie dwa dni upłynęły na wspólnym zwiedzaniu miasta oraz odpoczynku na plaży. Te ostatnie dni wycieczki okazały się być dla wszystkich doskonałą okazją do integracji oraz oderwania się od szkolnej codzienności.
Autorki: Oliwia Stróż Natasza Jakubowska Katarzyna Świerczyńska – klasa II A

- to dla Ciebie staramy się być najlepsi, a Twoje zdanie bardzo nam w tym pomoże!