Osiągnięcia szkoły

I LO im. Stefana Czarnieckiego w gronie Szkół Olimpijskich

14 stycznia 2016r. miesięcznik „Perspektywy” opublikował Ogólnopolski Ranking Liceów Olimpijskich, w którym I LO im. S. Czarnieckiego w Kozienicach, jako jedyne z Powiatu Kozienickiego, znalazło się na 166 pozycji w Polsce. Ranking ten powstaje w oparciu o wyniki 44 olimpiad przedmiotowych oraz liczbę finalistów i laureatów w danej szkole.Finaliści i laureaci są ustawowo zwolnieni z egzaminów maturalnych z danego przedmiotu i otrzymują wynik 100%.
I Liceum Ogólnokształcące im. S. Czarnieckiego zalazło się także na 108 pozycji w rankingu szkół na Mazowszu. Ranking ten uwzględnia sukcesy szkoły w olimpiadach, wyniki matury z przedmiotów obowiązkowych oraz wyniki matury z przedmiotów dodatkowych.
Cieszą wysokie wyniki uczniów, co przekłada się na coraz wyższą z roku na rok i mocniejszą pozycję naszej szkoły w środowisku lokalnym.