Liceum Roku
2012-2013
Liceum Roku
2014-2015
Liceum Roku
2016
Patronat Politechniki
Warszawskiej
Porozumienie z WSH
w Radomiu
Porozumienie z WSR
w Warszawie
Certyfikat
"Mamy Prawa"
  Działalność na rzecz
społeczności lokalnej
  Certyfikat
"Szkoła Nadziei"
  Wiarygodna Szkoła   Szkoła Dialogu   Góra Grosza
   
Certyfikat
IT Szkoła 2013-2014
Certyfikat
IT Szkoła 2015-2016
Edukacja szkolna przeciwko wykluczeniu prawnemu   Projekt PEACE 2015   Miejsce Wolne od Nienawiści I Liceum Ogólnokształcące w gronie szkół olimpijskich Mazowiecka Szkoła Aktywna Turystycznie Certyfikat Wyższej Szkoły Handlowej Odznaka Honorowa PCK Zasłużony dla Mazowsza Certyfikat WSH w Radomiu Medal 100-lecia PCK
                           
I Liceum Ogólnokształcące im. Stefana Czarnieckiego w Kozienicach - Kozienice I Liceum Ogólnokształcące im. Stefana Czarnieckiego w Kozienicach - Kozienice              
100 lat
szkoły
    Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy   Wsparcie Kozienickiego Hospicjum Razem
dla Kultury
Olimpiada
Zwolnieni
z Teorii
       
 

Osiągnięcia szkoły

Informacje bieżące

Pracowity czas uczniów z I Liceum Ogólnokształcącego im. Stefana Czarnieckiego w Kozienicach

„Nie musisz być sam - Zielone pomoże” oraz „Z Zieloną Drużyną w Akcji - Dla Zdrowia i Satysfakcji”, to hasła przewodnie dwóch projektów realizowanych przez uczniów z I Liceum Ogólnokształcącego im. Stefana Czarnieckiego w Kozienicach. Uczniowie ci, już po raz kolejny wystartowali w olimpiadzie ,,Zwolnieni z Teorii", która polega na tworzeniu projektów społecznych i ich realizowaniu.

Pomimo wielu restrykcji i ograniczeń grudzień był bardzo pracowity. Miesiąc ten wszystkim kojarzy się ze świętami i przygotowaniami do ich obchodzenia. Dla naszej młodzieży był to okres pełen niesamowitych przeżyć i doświadczeń.

Uczniowie włączyli się w pomoc pensjonariuszom Domu Pomocy Społecznej im. Kazimiery Gruszczyńskiej w Kozienicach. Wolontariusze przygotowali paczki ze słodyczami oraz artykułami codziennego użytku. Do przygotowania wyżej wymienionych upominków przyłączyli się także rodzice i nauczyciele liceum, a także mieszkańcy Kozienic i okolic. Niestety ze względu na trudne okoliczności nie udało się spotkać z mieszkańcami na wspólnym kolędowaniu, tak jak było to w poprzednich latach.

Idąc za ciosem młodzież podjęła współpracę z Placówką Socjalizacyjną „Panda”. W odpowiedzi na listy do Św. Mikołaja, które napisali podopieczni placówki wolontariusze ogłosili akcję społeczną w Internecie. Polegała ona na spełnieniu życzeń zamieszczonych w listach. Odzew społeczności lokalnej był ogromny. Wspólnymi siłami udało się zrealizować wszystkie marzenia, a nawet więcej. Moment przekazania prezentów umilił występ taneczny formacji „Ogniki” pod opieką p. Anny Sobota działającej w Ognisku Pracy Pozaszkolnej „Ogród Jordanowski”. Całe spotkanie przebiegało w wesołej atmosferze przeplatanej świątecznymi wierszykami.

Ewa Mojsiuszko - jedna z uczennic liceum nagrała film, w którym zachęcała wszystkich do obejrzenia specjalnego bloku reklamowego Fundacji Polsat. Dochód z jego oglądania pomógł zasilić konto fundacji i pomóc w leczeniu i rehabilitacji wielu chorych dzieci. Film został wykorzystany przez fundację i zamieszczony w mediach społecznościowych, jego oglądalność sięgnęła 1,8 tys. wyświetleń.

Wolontariusze nie zapomnieli także o najbardziej potrzebujących wsparcia - podopiecznym Kozienickiego Hospicjum pod kierunkiem ks. Tomasza Pastuszki.  Wykonali stroik świąteczny oraz przygotowali paczki spożywcze dla poszczególnych osób.

Niesienie pomocy innym, to najlepszy prezent jaki sami możemy sobie podarować. Uśmiech na twarzy drugiej osoby, radość z otrzymanej rzeczy czy ciepłe słowo mogą zmienić czyjś świat na lepszy. Uczenie młodych ludzi empatii, współdziałania, dawania z siebie, to najlepsza szkoła życia.

Realizację projektów wspierają opiekunki: p. Renata Kowalska i p. Edyta Tarczyńska.

Zapraszamy wszystkich do śledzenia działań uczniów I Liceum Ogólnokształcącego im. Stefana Czarnieckiego w Kozienicach na portalach społecznościowych Facebook i Instagram.