Filmowy Dzień Edukacji Narodowej

Dnia 15 października 2019 r. w naszej szkole obchodzony był Dzień Edukacji Narodowej. Uroczystość, poprowadzoną przez dyrektor szkoły Ewę Malec, zaszczycili Wicestarosta Powiatu Kozienickiego Grzegorz Józef Małaśnicki, Dyrektor Wydziału Edukacji Urzędu Miejskiego w Kozienicach Robert Boryczka, emerytowani nauczyciele i pracownicy administracyjni szkoły. Obok nich zasiedli nauczyciele, pracownicy administracyjni liceum oraz licznie zgromadzeni uczniowie. Przedstawiciele samorządów podkreślili wagę zawodu nauczyciela, życząc zebranym wielu kolejnych sukcesów. W uznaniu zasług dyrekcji dla rozwoju szkoły, wicestarosta przekazał listy gratulacyjne oraz nagrody Ewie Malec i Annie Liwosze. Nagrody Dyrektora Szkoły zostały przyznane 17 pracownikom szkoły, którzy  zasłużyli na szczególne wyróżnienie. Po części oficjalnej, którą zamknął przewodniczący samorządu uczniowskiego Dawid Bernaś, wręczający dyrektor Ewie Malec symboliczny bukiet, nastąpiła część artystyczna w wykonaniu uczniów klasy II b (profil językowo - medialny). Po dedykowanej nauczycielom piosence z repertuaru Zdzisławy Sośnickiej  pt."Aleja gwiazd" w brawurowym wykonaniu Karoliny Janeczek, prowadzący galę: Aleksandra Walos i Daniel Kowalski zaprosili na premierę etiudy filmowej "Skarb" nakręconej przez uczniów klasy II b pod opieką wychowawczyni Beaty Smykiewicz - Różyckiej. Akcja filmu rozgrywająca się w dwudziestoleciu międzywojennym w Kazimierzu Dolnym była nieśpieszna, pełna malowniczych krajobrazów i poetyckich portretów bohaterów. Mimo iż film utrzymano w konwencji niemej, niósł on ze sobą czytelny, choć nieco zaskakujący przekaz.
Po entuzjastycznym przyjęciu produkcji przez widownię, nauczyciele i przybyli goście zaproszeni zostali na ściankę, gdzie w towarzystwie uczniów - aktorów z klasy II b przybyłych tego dnia w wyrafinowanych stylizacjach, zostali uwiecznieni na zdjęciach.