Liceum Roku
2012
Liceum Roku
2013
Liceum Roku
2014
Liceum Roku
2015
Liceum Roku
2016
Patronat Politechniki
Warszawskiej
Porozumienie z WSH
w Radomiu
Porozumienie z WSR
w Warszawie
Certyfikat
"Mamy Prawa"
Działalność na rzecz
społeczności lokalnej
Certyfikat
"Szkoła Nadziei"
Wiarygodna Szkoła Szkoła Dialogu Góra Grosza Certyfikat
IT Szkoła 2013
Certyfikat
IT Szkoła 2014
Certyfikat
IT Szkoła 2015
Certyfikat
IT Szkoła 2016
Edukacja szkolna przeciwko wykluczeniu prawnemu Projekt PEACE 2015 Miejsce Wolne od Nienawiści I Liceum Ogólnokształcące w gronie szkół olimpijskich
 

Osiągnięcia szkoły

Informacje bieżące

Europejski Dzień Języków


 27 września 2019r. w naszym liceum zorganizowany został Europejski Dzień Języków.To międzynarodowe święto,  ustanowione z inicjatywy Rady Europy w roku 2001, obchodzone jest w całej Europie 26 września. Jego celem jest zachęcenie Europejczyków do nauki języków obcych oraz propagowanie zalet różnorodności językowej. Z okazji tego święta w całej Europie organizowane są liczne wydarzenia- imprezy dla dzieci, okolicznościowe programy telewizyjne oraz konferencje naukowe dotyczące znajomości języków obcych.Społeczność naszej szkoły również postanowiła uczcić ten dzień.
Z okazji Europejskiego Dnia Języków w sali gimnastycznej naszego liceum odbyła się prezentacja dotycząca idei obchodów tego święta.Nasi uczniowie, w różnych językach europejskich, zachęcali swoje koleżanki i kolegów do nauki języków obcych. Zaprezentowali również krótki filmik propagujący korzyści płynące ze znajomości języków.
Dalsza część obchodów Europejskiego Dnia Języków w naszej szkole upłynęła jeszcze bardziej aktywnie. Uczniowie, w trzyosobowych drużynach, brali udział w rozwiązywaniu zadań językowych na 4 stacjach dydaktycznych przygotowanych przez anglistów i germanistów z naszego liceum. Drużyny miały okazję sprawdzić swoją wiedzę praktyczną, dowiedzieć się czegoś nowego, a wszystko to w ściśle określonym czasie.
Ponieważ rywalizacja była niezwykle zacięta i aż trzy zespoły zdobyły taką samą największą ilość punktów, została zorganizowana dogrywka.  Tym razem uczniowie mieli za zadanie odpowiedzieć na pytania dotyczące kultury, polityki oraz wiedzy ogólnej związanej z krajami anglo- i niemieckojęzycznymi.
Ostatecznie pierwsze miejsce zajęła drużyna klasy 2b w składzie: Dominika Zielińska, Oliwia Lisiecka oraz Andżelika Grzebalska. Drugie miejsce zajęła drużyna klasy 3c: Marcin Wołos, Krystian Jasek i Maciej Wypych. Trzecie miejsce przypadło klasie 3b w skadzie: Zuzanna Mazur, Marta Krześniak i Anna Kiełbasa.
Wszystkie drużyny, które zajęły zaszczytne miejsca na podium otrzymały symboliczne nagrody.