Osiągnięcia szkoły

Europejski Dzień Języków

27 września 2019r. w naszym liceum zorganizowany został Europejski Dzień Języków.To międzynarodowe święto,  ustanowione z inicjatywy Rady Europy w roku 2001, obchodzone jest w całej Europie 26 września. Jego celem jest zachęcenie Europejczyków do nauki języków obcych oraz propagowanie zalet różnorodności językowej. Z okazji tego święta w całej Europie organizowane są liczne wydarzenia- imprezy dla dzieci, okolicznościowe programy telewizyjne oraz konferencje naukowe dotyczące znajomości języków obcych.Społeczność naszej szkoły również postanowiła uczcić ten dzień.
Z okazji Europejskiego Dnia Języków w sali gimnastycznej naszego liceum odbyła się prezentacja dotycząca idei obchodów tego święta.Nasi uczniowie, w różnych językach europejskich, zachęcali swoje koleżanki i kolegów do nauki języków obcych. Zaprezentowali również krótki filmik propagujący korzyści płynące ze znajomości języków.
Dalsza część obchodów Europejskiego Dnia Języków w naszej szkole upłynęła jeszcze bardziej aktywnie. Uczniowie, w trzyosobowych drużynach, brali udział w rozwiązywaniu zadań językowych na 4 stacjach dydaktycznych przygotowanych przez anglistów i germanistów z naszego liceum. Drużyny miały okazję sprawdzić swoją wiedzę praktyczną, dowiedzieć się czegoś nowego, a wszystko to w ściśle określonym czasie.
Ponieważ rywalizacja była niezwykle zacięta i aż trzy zespoły zdobyły taką samą największą ilość punktów, została zorganizowana dogrywka.  Tym razem uczniowie mieli za zadanie odpowiedzieć na pytania dotyczące kultury, polityki oraz wiedzy ogólnej związanej z krajami anglo- i niemieckojęzycznymi.
Ostatecznie pierwsze miejsce zajęła drużyna klasy 2b w składzie: Dominika Zielińska, Oliwia Lisiecka oraz Andżelika Grzebalska. Drugie miejsce zajęła drużyna klasy 3c: Marcin Wołos, Krystian Jasek i Maciej Wypych. Trzecie miejsce przypadło klasie 3b w skadzie: Zuzanna Mazur, Marta Krześniak i Anna Kiełbasa.
Wszystkie drużyny, które zajęły zaszczytne miejsca na podium otrzymały symboliczne nagrody.