Osiągnięcia szkoły

WYCIECZKA W GÓRY ŚWIĘTOKRZYSKIE

20 września 2019r. uczniowie klasy I gb uczestniczyli w wycieczce integracyjnej pod opieką p. Alicji Wieczorek oraz p. Marioli Worobiec. W programie znalazła się osada średniowieczna w Hucie Szklanej, Park Miniatur i Rozrywki z 26 najsłynniejszymi obiektami architektonicznymi z całego świata. Następnie uczniowie zwiedzili Muzeum Minerałów i Skamieniałości. Kolejny punkt to Geocentrum w Kielcach. Wizyta w tym miejscu była świetnym wstępem do lepszego zrozumienia geologicznego fenomenu Gór Świętokrzyskich, na czele z gołoborzami, jaskiniami czy dawnymi rafami koralowymi. Oprócz zwiedzania wystawy stałej, uczniowie obejrzeli film w kinie 5D oraz wzięli udział w warsztatach wstępnej obróbki wapieni świętokrzyskich. Oszlifowana i wypolerowana skała jest pamiątką z wycieczki do Centrum Geoedukacji.