Osiągnięcia szkoły

Zakończenie roku szkolnego 2018/2019

19 czerwca 2019r. uczniowie I LO w Kozienicach uroczyście zakończyli rok szkolny i rozpoczęli  przerwę wakacyjną. Podczas ostatniego w tym roku szkolnym spotkania, pani dyrektor Ewa Malec podsumowała dokonania, wszelkie osiągnięcia i sukcesy  młodzieży w mijającym roku szkolnym. Pani dyrektor podkreśliła, że był to czas wzmożonej i wymagającej pracy zarówno dla uczniów jak i nauczycieli. 100 – lecie istnienia szkoły już od początku września mobilizowało społeczność szkolną do wytężonej pracy, a zaangażowanie w codzienne życie szkoły zaowocowało sukcesami naszych uczniów w konkursach szkolnych, powiatowych, ale także na szczeblu wojewódzkim i centralnym. Działania Szkolnej Grupy Medycznej czy wolontariuszy z naszej szkoły były widoczne i doceniane na terenie gminy i powiatu. Pani dyrektor podziękowała nauczycielom za codzienny trud, rodzicom za wspieranie działań szkoły, a uczniom pogratulowała sukcesów i wysokich ocen na świadectwach z wyróżnieniem.

Pani dyrektor doceniła liczne grono uczniów, którzy uzyskali w roku szkolnym średnią powyżej 4,75 i świadectwo z czerwonym paskiem. Wśród tej grupy uczniów, już po raz kolejny, znalazła się uczennica klasy IIc – Nikola Flisińska ze średnią ocen 5,44.  W czasie uroczystości głos zabrali zaproszeni goście – pan Robert Boryczka – dyrektor Wydziału Edukacji Urzędu Miejskiego w Kozienicach oraz pani Małgorzata Siekut – członek Zarządu Powiatu Kozienickiego. Zwrócili uwagę na liczne dokonanie młodzieży i szereg przedsięwzięć, nie tylko naukowych, które podkreślają rolę  i znaczenie społeczności I LO w środowisku lokalnym. Po wręczeniu świadectw z wyróżnieniem i nagród za szczególne osiągnięcia, uczniowie po raz ostatni spotkali się ze swoimi wychowawcami i w radosnej atmosferze rozpoczęli wakacje.