Osiągnięcia szkoły

Spotkanie z sędzią

Nietypowa lekcja WOS-u

29 maja 2019r. gościliśmy w naszej szkole Pana Marcina Kobylskiego – sędziego Sądu Okręgowego w Radomiu oraz wykładowcę w Wyższej Szkole Handlowej w Radomiu. Poprowadził on dla uczniów specjalne zajęcia, których ideą była głębsza analiza zagrożeń i problemów, z którymi młodzi ludzie spotykają się na co dzień - w szkole oraz środowisku domowym (używki, różne formy przemocy). Zajęcia połączone były z panelem dyskusyjnym, w trakcie którego młodzież mogła wyrazić swoje opinie oraz zadać konkretne pytania w zakresie poruszanej tematyki. Szczególnie interesujące dla odbiorców były aspekty uwarunkowań rozwoju przestępczości wśród nieletnich, a także sankcje prawne.Pan sędzia podkreślił jak ważne jest poczucie bezpieczeństwa nie tylko w domu, ale także w szkole. Każdy z nas powinien brać odpowiedzialność za swoje czyny, ale również dbać o dobro ogółu.