Osiągnięcia szkoły

Dzień Otwarty 2019

W piątek 17 maja 2019 r. w I Liceum Ogólnokształcącym im. Stefana Czarnieckiego odbył się „Dzień Otwarty” dla tegorocznych gimnazjalistów oraz ósmoklasistów.Pani Dyrektor przywitała odwiedzających nasze liceum, zachęcając uczniów do zapoznania się z przygotowanymi dla nich atrakcjami i informacjami, wskazując na fakt, iż wszystko to otacza rodzinna atmosfera panująca w murach budynku szkoły. Następnie głos zabrał przewodniczący Samorządu Uczniowskiego przedstawiając ofertę edukacyjną na rok szkolny 2019 / 2020 oraz przypomniał kryteria przyjęcia do naszej szkoły.

Ponadto, na sali gimnastycznej, w ramach oficjalnej części zaprezentowała się również Szkolna Grupa Medyczna oraz uczennice prezentujące pokazy w-f: zumba, stepy, a także układ cheerleaders. Występy te otrzymały gromkie brawa.

Uczniowie pod opieką nauczycieli przygotowali ciekawe zajęcia i liczne konkursy dla odwiedzających naszą szkołę. Tego dnia wszystkie sale były otwarte dla zwiedzających, a nasi uczniowie i nauczyciele chętnie udzielali wszelkich informacji i odpowiadali na wszelkie pytania.

Przewodnikami po szkole byli uczniowie, którzy chętnie prezentowali poszczególne sale, czuwali nad ich bezpieczeństwem i wyjaśniali zasady funkcjonowania szkoły. Oprócz prezentacji poszczególnych profili nauczania, zwiedzający gimnazjaliści oraz ósmoklasiści mogli  również zapoznać się z działalnością wolontariatu, Samorządu Uczniowskiego, biblioteki szkolne oraz obserwować i brać aktywny udział w doświadczeniach chemicznych i fizycznych. Dodatkowo czekały na nich liczne konkursy pod hasłami takimi jak: Historia na wesoło czy Quiz o Francji.

Odwiedzający nas uczniowie zadawali pytania i chętnie uczestniczyli w przygotowanych dla nich atrakcjach. Zainteresowaniem cieszył się również  kącik z kronikami opisującymi szkolne wydarzenia oraz medalami i pucharami ukazującymi liczne osiągnięcia. Wielu uczniów zatrzymało się również przy punkcie informacyjnym, gdzie uczniowie mogli pobrać kwestionariusze i dokładniej poznać harmonogram rekrutacji i kryteria przyjęć do I LO im. Stefana Czarnieckiego.