Osiągnięcia szkoły

Wycieczka do lasu…

W połowie maja, pomimo deszczowej pogody licealiści chętnie wybrali się na zwiedzanie ścieżki przyrodniczo-leśnej „Nad Pacynką”. Szlak do zwiedzania został wyznaczony w Lesie Rajeckim, przy trasie Radom – Kozienice.  Podczas rajdu młodzieży z naszej szkoły towarzyszył pracownik Kozienickiego Parku Krajobrazowego. Pani chętnie  i dużo opowiadała o walorach przyrodniczych tego rejonu Puszczy Kozienickiej. Mogliśmy podziwiać krajobrazy leśne, podmokłe łąki i lokalne obniżenia terenu oraz malowniczą dolinę rzeki Pacynki.  Na trasie obserwowaliśmy zasady prowadzenia gospodarki leśnej, etapy wzrostu lasu, jak również  czynne metody ochrony przyrody. Uczniowie ćwiczyli rozpoznawanie i nazywanie gatunków roślin oraz szacowanie wieku drzew. Był to owocny spacer.