Osiągnięcia szkoły

Grupa Medyczna z I LO najlepsza w powiecie

9 maja 2019 r. na terenie ośrodka wypoczynkowego KCRiS odbył się etap powiatowy Ogólnopolskich Mistrzostw Pierwszej Pomocy PCK. Naszą szkołę reprezentowały dwie drużyny w składzie:
Drużyna I
Julia Urbaniak-kapitan
Adam Różański
Wiktoria Zawodnik
Patrycja Zapora
Zuzanna Rokita
Drużyna II
Karolina Pietrzyk-kapitan
Ada Kobylska
Kamila Wolska
Weronika Śmietanka
Natalia Pietrzyk
Opiekunem Grupy Medycznej jest p.Edyta Tarczyńska. Zawody podzielone zostały na dwie części: teoretyczna (test wiedzy z pierwszej pomocy), praktyczna (3 stacje - resuscytacja krążeniowo-oddechowa, oparzenie substancją chemiczną, krwotok, złamanie zamknięte, uraz brzucha, ugryzienie przez wiewiórkę). W mistrzostwach wzięły udział 23 drużyny z powiatu kozienickiego.

Najlepszymi okazali się uczniowie z naszego liceum, zajmując I i II miejsce. Zwycięzcom gratulujemy i życzymy powodzenia na etapie wojewódzkim.