Harmonogram dni sportu i aktywności w I LO

01.04.2019r. godz. 10:00-13:30 - Dzień Sportu mający na celu zachęcanie młodzieży do rekreacyjnego uprawiania różnych dyscyplin sportowych, rozwijania sprawności fizycznej, aktywnego spędzania czasu wolnego oraz zdrowego stylu życia, rozwijania zainteresowań sportowych, stosowania zasad fair-play, współzawodnictwa i współdziałania w zespole.

Koordynatorzy: E. Buszko, P. Kłos, L. Adamiak

Od 8.00 odbywają się 2 godz. lekcyjne.

9:50 - zbiórka uczniów i nauczycieli w sali gimnastycznej, omówienie harmonogramu dnia, przygotowanie wystawy plakatów promujących zdrowy styl życia

Zajęcia sportowe odbywają się wg załączonej tabeli.

02.04.2019r. godz. 9:50 – pokazowy trening ogólnorozwojowy z instruktorami z siłowni „Fabryka Mocy” (P. Witek, M. Cyganowicz). I LO i „Fabryka Mocy” współpracują również na rzecz adopcji zwierząt i odpowiedzialności za ich los, pomocy w przytuliskach, dlatego na spotkaniu będzie promowana idea pomocy zwierzętom. Przedsięwzięcie wpisuje się w Światowy Dzień Bezdomnych Zwierząt przypadający w dniu 4 kwietnia.

03.04.2019r. godz.8:30–12:30 - XII Otwarte Mistrzostwa w SUDOKU; organizacja i prowadzenie p. J. Piwońska, kl. II a.

08:45-10:05 – Etap indywidualny dla wszystkich kategorii wiekowych

10:10- 11:00 -  Sprawdzanie prac (w tym czasie kl. II a prowadzi gry i zabawy logiczne, film o SUDOKU, muzyka).

11:05-11:20 – Etap zespołowy 5 zespołów (bez I LO)

12:00 – Ogłoszenie wyników, wręczenie dyplomów i nagród.

04.04.2019r. godz. 10:50-12:35 - spotkanie z dietetykiem(Anna Gałązkiewicz); wykład na temat zdrowego odżywiania, przygotowywania posiłków zgodnych z najnowszą piramidą żywienia; wpływu jakości odżywiania na organizm człowieka.