Osiągnięcia szkoły

Dzień wody WSH 22.03.2019

Czynny udział licealistów w konferencji naukowej w Wyższej Szkole Handlowej w Radomiu

W dniu 22 marca 2019r. w Wyższej Szkole Handlowej w Radomiu odbyła się ogólnopolska konferencja naukowa nt: „Woda i energia gwarancją bezpieczeństwa dla przyszłych pokoleń”. Konferencja została zorganizowana pod patronatem Marszałka Województwa Mazowieckiego oraz Prezydenta Miasta Radomia w nawiązaniu do tegorocznych obchodów Światowego Dnia Wody. Dzień ten został ustanowiony przez Zgromadzenie Ogólne ONZ w 1992r. Celem spotkania było przypomnienie zabranym, że wielu mieszkańców naszej planety cierpi z powodu braku dostępu do czystej wody pitnej oraz kształtowanie świadomości społecznej na temat odpowiedzialnego gospodarowania zasobami wody pitnej w Polsce i na świecie.

Wśród prelegentów znaleźli się m.in. Poseł na Sejm Mirosław Maliszewski, dr hab. Zbigniew Popek, prof. SGGW w Warszawie, dr hab. Michał Domagała, prof. KUL, Radny Sejmiku Wojewódzkiego dr inż. Tomasz Śmietanka.

I Liceum Ogólnokształcące im. Stefana Czarnieckiego było reprezentowane przez klasę Ia, która przybyła pod opieką pań: Alicji Wieczorek, Marioli Worobiec oraz Karoliny Węsek.

Młodzież naszego liceum zaprezentowała trzy interesujące filmy obrazujące środowisko wodne Puszczy Kozienickiej i powody dla których powinniśmy oszczędzać wodę oraz energię. Projekt został wykonany pod opieką merytoryczną pani mgr Alicji Wieczorek, która również omówiła program edukacji ekologicznej w szkole średniej. Młodzież prezentująca swoje prace otrzymała certyfikaty uczestnictwa  oraz drobne upominki od WSH w Radomiu.

Czynny udział w konferencji brała również p. Małgorzata Kuśmierczyk – Balcerek, która przedstawiła wyniki ankiety - Świadomość społeczna na temat stanu zasobów wody pitnej oraz energii elektrycznej.

Konferencję podsumował i wszystkim podziękował za udział i przybycie dziekan  Studiów Strategicznych i Technicznych, dr Adam Ziółkowski.