Osiągnięcia szkoły

Sposób na atrakcyjne przerwy w I LO

W I LO od października 2018 roku działa „kącik logiczny”. Nauczycielka matematyki liceum pani Joanna Piwońska stworzyła na korytarzu przy sali matematycznej miejsce gdzie uczniowie podczas przerw, przed lekcjami, po lekcjach i w czasie wolnym mogą w przyjemny sposób rozwijać logiczne myślenie, integrować się, bawić -  innymi słowy miło spędzać czas ze sobą, przy układankach, grach planszowych, itp.

Utworzenie tego miejsca spotkało się ze strony uczniów z zaciekawieniem, które przerodziło się w rosnącą aprobatę dla tego przedsięwzięcia. Uczniowie w ILO podczas przerw grają min. w szachy, warcaby, dobble, chińczyka, karty, uno scrabble, bierki, pchełki itp., kolorują antystresowe malowanki, układają kostki Rubika, puzzle itp. Młodzież ma też możliwość poczytania w tym miejscu gazet. Szkoła doposaża na bieżąco kącik w gry ,układanki, kolorowanki itp. w miarę możliwości finansowych.

Popularność kącika rośnie, uczniowie w anonimowych wypowiedziach chwalą pomysł i proszą „o więcej”. W czasach wszechobecnej elektroniki widok młodzieży grającej w gry planszowe, karty,  rysunki, zmagającej się z kostką Rubika i dobrze się przy tym bawiącej jest bardzo budujący. Zachęcamy inne szkoły do tworzenia tego typu miejsc, może dzięki takim pomysłom mamy szansę zobaczyć dzieci i młodzież na przerwach dobrze się bawiącą, a nie samotnie wpatrzoną w   ekran telefonu czy tableta.