Liceum Roku
2012
Liceum Roku
2013
Liceum Roku
2014
Liceum Roku
2015
Liceum Roku
2016
Patronat Politechniki
Warszawskiej
Porozumienie z WSH
w Radomiu
Porozumienie z WSR
w Warszawie
Certyfikat
"Mamy Prawa"
Działalność na rzecz
społeczności lokalnej
Certyfikat
"Szkoła Nadziei"
Wiarygodna Szkoła Szkoła Dialogu Góra Grosza Certyfikat
IT Szkoła 2013
Certyfikat
IT Szkoła 2014
Certyfikat
IT Szkoła 2015
Certyfikat
IT Szkoła 2016
Edukacja szkolna przeciwko wykluczeniu prawnemu Projekt PEACE 2015 Miejsce Wolne od Nienawiści I Liceum Ogólnokształcące w gronie szkół olimpijskich
 

Osiągnięcia szkoły

Informacje bieżące

Sposób na atrakcyjne przerwy w I LO

W I LO od października 2018 roku działa „kącik logiczny”. Nauczycielka matematyki liceum pani Joanna Piwońska stworzyła na korytarzu przy sali matematycznej miejsce gdzie uczniowie podczas przerw, przed lekcjami, po lekcjach i w czasie wolnym mogą w przyjemny sposób rozwijać logiczne myślenie, integrować się, bawić -  innymi słowy miło spędzać czas ze sobą, przy układankach, grach planszowych, itp.

 

          Utworzenie tego miejsca spotkało się ze strony uczniów z zaciekawieniem, które przerodziło się w rosnącą aprobatę dla tego przedsięwzięcia. Uczniowie w ILO podczas przerw grają min. w szachy, warcaby, dobble, chińczyka, karty, uno scrabble, bierki, pchełki itp., kolorują antystresowe malowanki, układają kostki Rubika, puzzle itp. Młodzież ma też możliwość poczytania w tym miejscu gazet. Szkoła doposaża na bieżąco kącik w gry ,układanki, kolorowanki itp. w miarę możliwości finansowych.

         Popularność kącika rośnie, uczniowie w anonimowych wypowiedziach chwalą pomysł i proszą „o więcej”. W czasach wszechobecnej elektroniki widok młodzieży grającej w gry planszowe, karty,  rysunki, zmagającej się z kostką Rubika i dobrze się przy tym bawiącej jest bardzo budujący. Zachęcamy inne szkoły do tworzenia tego typu miejsc, może dzięki takim pomysłom mamy szansę zobaczyć dzieci i młodzież na przerwach dobrze się bawiącą, a nie samotnie wpatrzoną w   ekran telefonu czy tableta.