Osiągnięcia szkoły

Uczniowie liceum w Dniu Dawcy Szpiku

W miniony weekend wolontariusze z naszego szkolnego koła Szansa, jak i duża grupa uczniów naszej szkoły spoza wolontariatu, uczestniczyła w akcji Dzień Dawcy Szpiku, odbywającej się na rzecz Pani Joanny z Pionek, która walczy z ostrą białaczką szpikową oraz innych osób dotkniętych tą ciężką chorobą.

Akcja, zorganizowana przez DKMS a prowadzona przez Fundację Energia-Działanie, odbywała się przez cały weekend i poniedziałek w Centrum Kulturalno Artystycznym w Kozienicach.

Przy ogromnym zaangażowaniu obywatelskim i samorządowym, jak również czynnemu udziałowi ponad 120 wolontariuszy-zarówno uczniów, jak i osób dorosłych- zarejestrowano 116 potencjalnych dawców szpiku kostnego. Jednym z nich została nauczycielka naszego liceum.

Akcja rejestracji potencjalnych dawców będzie kontynuowana do 26 lutego w Pionkach, Czarnej oraz Radomiu.