Liceum Roku
2012
Liceum Roku
2013
Liceum Roku
2014
Liceum Roku
2015
Liceum Roku
2016
Patronat Politechniki
Warszawskiej
Porozumienie z WSH
w Radomiu
Porozumienie z WSR
w Warszawie
Certyfikat
"Mamy Prawa"
Działalność na rzecz
społeczności lokalnej
Certyfikat
"Szkoła Nadziei"
Wiarygodna Szkoła Szkoła Dialogu Góra Grosza Certyfikat
IT Szkoła 2013
Certyfikat
IT Szkoła 2014
Certyfikat
IT Szkoła 2015
Certyfikat
IT Szkoła 2016
Edukacja szkolna przeciwko wykluczeniu prawnemu Projekt PEACE 2015 Miejsce Wolne od Nienawiści I Liceum Ogólnokształcące w gronie szkół olimpijskich
 

Osiągnięcia szkoły

Informacje bieżące

Amnesty International - Napisz List, Zmień Życie !


Już po raz czwarty wraz z międzynarodową organizacją Amnesty International w dniach od 29 listopada do 7 grudnia 2018r. I Liceum Ogólnokształcące im. Stefana Czarnieckiego przystąpiło do akcji Maraton Pisania Listów. Idea narodziła się w Polsce, w warszawskiej grupie lokalnej. Pierwszy Maraton został zorganizowany w 2001r. i wpisał się na stałe w kalendarz działań prowadzonych przez Amnesty International. Dzięki Maratonowi dochodzi do rozpowszechnienia wiedzy na temat wolności i praw człowieka.
Warto tu dodać, że w bieżącym roku, 10 grudnia  obchodziliśmy 70. rocznicę uchwalenia Katalogu Praw Człowieka. Najważniejszym celem Maratonu jest realne wpływanie na losy osób, których prawa są łamane. Listy pisane w Polsce i na całym świecie są naprawdę skuteczne. Wiele osób, biorących udział w Maratonie, otrzymuje odpowiedzi na swoje listy, a Ci którzy dzięki tym listom zostali uwolnieni przyznają, że dodały im otuchy i pocieszenia w ciężkich chwilach.

Rozpoczynając tegoroczną akcję, uczniowie zaprezentowali bohaterów Maratonu Pisania Listów w roku 2018. Wśród nich znalazło się 9 kobiet z różnych części świata: Nawal Benaissa – prześladowana za domaganie się lepszego życia w Maroku, Geraldine Chacón – prześladowana za wspieranie młodych, krytykę władz i walkę o prawa człowieka podczas obecnego kryzysu wenezuelskiego, czy Gulzar Duszenowa – walcząca o prawa osób z niepełnosprawnością w Kirgistanie. Również i w tym roku listy pisała cała społeczność szkolna z panią dyrektor Ewą Malec na czele i gościem, dyrektorem Wydziału Edukacji Urzędu Miejskiego, panem Robertem Boryczką. W sumie zostało napisanych 466 listów. 
 
Opiekunowie akcji, panie: Małgorzata Kuśmierczyk-Balcerek, Joanna Kuźmińska i Mariola Worobiec uczą właściwego spojrzenia na krzywdę i biedę drugiego człowieka. Mówią, żeby nigdy nie patrzeć na nikogo z góry, chyba że mamy zamiar pomóc mu wstać. Maraton Pisania Listów uświadamia wszystkim, że wspaniałą sprawą jest pomagać drugiemu człowiekowi.